Блоги

27 Лютого 2018
Фейкові “ЛНР” та “ДНР” воюють за контрафактний тютюн
Нещодавно у Донецьку відбулася зустріч ватажків так званих “ЛНР” і “ДНР”, яка на думку їх російських кураторів мала б засвідчити відсутність розбіжностей між “республіками”.

Показово, що в цей же деньекс-лідер бойовиків Ігор Гіркін у своєму блозі робить заяву про відродження проекту “Новоросія”.  За словами Гіркіна, російським ЗМІ та політтехнологам дана команда на поступову зміну риторики з “безальтернативного Мінська” на   про “втрачений шанс-2014”. “Наказано вилучити із сміттєвого кошика термін “Новоросія” і почати знову рухати його в маси споживачів”, – пояснив Гіркін.

Утім, незважаючи на публічні домовленості між ватажками бойовиків так званих “ЛДНР” Олександром Захарченком та Леонідом Пасічником про наміри створити “єдиний митний простір”,  між  самопроголошеними “республіками” йде економічна війна за контроль над фінансовими потоками.

Нагадаю, свого часу аналітичний відділ ГІ “Права Справа” інформував про те, між ватажками “ЛНР” і “ДНР” йде боротьба  за контроль над фінансовими потоками щодо видобутку та реалізації вугілля, лікеро-горілчаних і тютюнових виробів. Пасічник намагається віджати у Корнета, який є людиною Захарченка, вугільну промисловість – законні шахти і копанки. Зі свого боку Корнет розгорнув боротьбу проти Пасічника, намагаючись взяти під свій контроль виробництво і, головне, реалізацію на території “ЛНР” і України  контрафактної тютюнової та лікеро-горілчаної продукції, які контролюються останнім. Варто зазначити, що останнім часом Пасічник намагається розширити географію збуту контрафактної продукції на територію РФ.

Буквально напередодні візиту Пасічника в “ДНР” на території “братньої ЛНР” відбуваються дуже показові речі - затримується вантаж з сигаретами, зокрема Marlboro, причому сума затриманого приблизно 500 тисяч рублів.

16 лютого, співробітники так званого “Державного митного комітету  ЛНР”, структури підконтрольної  колишньому полковнику СБУ Леоніду Пасічнику, який за сумісництвом є тимчасово виконувачем обов'язків “глави ЛНР”, на  дорозі,  що веде з міста Сніжне (територія окупованої Донецької області) у напрямку до Міусинська (територія окупованої Луганської області)  було зупинено транспортний засіб Volkswagen Crafter.  “При проведенні огляду в автомобілі виявлено 40 коробок з тютюновими виробами торгової марки “Marlboro” без марок акцизного податку. Документи, що підтверджують законність перебування товару на території республіки, були відсутні”, - повідомив “начальник оперативного управління Департаменту боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил ДМК ЛНР” Сергій Пасічник.

Незважаючи на гучні заяви про більш “тісну економічну співпрацю” між “республіками”, Пасічник наочно продемонстрував “донецьким”, що у нього є власні економічні інтереси і захист власного економічного поля, і  донецький тютюн  він не бажає бачити на території “незалежної ЛНР”.

До речі, дія постанови ради міністрів “ДНР” про заборону ввезення підакцизних товарів із території самопроголошеної “ЛНР”, яка набула чинності 27 грудня 2017 року, досі не скасована.

Цікава подальша доля виявлених співробітниками “ДМК ЛНР” коробок з тютюновими виробами торгової марки “Marlboro”.  20 лютого 2018 року співробітниками “МВС ЛНР” у м. Краснодон (територія окупованої Луганської області) був зупинений автомобіль MITSUBISHI Space Wagon. За повідомленням прес-служби “МВС ЛНР”, під час огляду автомобіля виявлено 24 ящики (1200 пачок) сигарет “Marlboro”, які перевозилися без відповідних документів.

Фактично, у офіційному повідомленні прес-служби “МВС ЛНР” йдеться про те, що підлеглі Корнета стали на заваді планам Пасічника реалізувати вилучену під час затримання 16.02. 2018 року тютюнову продукцію виробництва донецької фабрики “Хамадей” на території РФ.  Показовий характер проведення операції співробітниками “МВС ЛНР” і дата оприлюднення інформації на офіційному сайті “міністерства”, а саме: 22 лютого, під час візиту Пасічника в Донецьк, свідчить про те, що протистояння всередині “ЛНР” між Пасічником і Корнетом, якого підтримує ватажок бойовиків “ДНР” Захарченко, набирає нових обертів.

Це наочне свідчення того, що між самопроголошеними “республіками”  йде економічна війна за певні фінансові потоки. Протистояння лише загострюватиметься. 

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович