Блоги

11 Лютого 2021
Росія готує операцію з окупації всієї території Луганської і Донецької областей
Останні події на лінії розмежування України з ОРДЛО не можна вважати поодинокими збройними провокаціями російсько-терористичних військ

Відбувається гарно спланована масштабна військова провокація, кінцевим завданням якої є дискредитація Мінських домовленостей і звинувачення України у зриві переговорного процесу.

За  інформацією місцевих джерел аналітичного відділу ГІ «Права Справа», впродовж останніх днів зафіксована передислокація т.зв. «підрозділів спеціального призначення» 2-го Армійського корпусу «ЛНР» безпосередньо до лінії розмежування. Крім того, окупанти проводять передислокацію важкої бронетехніки і  військові навчання .

Минулого тижня в окупованому Луганську на військовій базі «Транспеле» відбулися навчання т.зв. «розвідувально-диверсійних груп», а на території колишнього Луганського аеропорту, відпрацьовувалася взаємодія цих груп між собою та вогнева підготовка.  Крім того, наразі відбувається активізація снайперських пар і розвідувально-диверсійних груп, а також дистанційне мінування. Тобто, терористи вчиняють дії, за які росіян важко звинуватити у порушенні Мінських домовленостей. Адже в угодах йдеться виключно про заборону сторонами використання важкої артилерії і засобів ураження калібром вище 120 мм. Водночас, снайперський вогонь не вважається порушенням Мінських домовленостей.

Варто зауважити, що за останні тижні на Донбасі активізувалися ворожі снайпери. Так, 26 січня російський снайпер поранив українського військового біля Попасної. Згодом військовослужбовець помер у лікарні. 2 лютого на лінії розмежування було зафіксовано вісім порушень режиму припинення вогню. У селищі Шуми біля Торецька снайпер поранив українського військового. Пізніше він помер у лікарні. А 7 лютого снайпер терористів поранив українського солдата неподалік селища Новомихайлівка поблизу тимчасово окупованого Донецька.Особливо активно снайпери ворога працюють на Авдіївському, Маріупольському, Курахівському, Попаснянському та Торецькому напрямках.

Крім того, відбуваються командно-штабні навчання і передислокація впритул до лінії розмежування важкої бронетехніки й ствольної артилерії забороненого калібру. Зокрема, російсько-терористичні війська проводять навчання у селищі Бугаївка Перевальського району Луганської області і так званих «лутугинських таборів», а біля Міусінська накопичуються системи реактивного залпового вогню БМ-21 «Град». На територіях «ДНР» біля селища Тернове зафіксоване скупчення важкої бронетехніки – танків Т-72 і Т-64. Ця інформація ГІ «Права Справа» була підтверджена місією ОБСЄ.

Варто зазначити, що у Звіті Місії також йдеться про 134 одиниці озброєння, розміщеного за лініями відведення, але за межами виділених місць зберігання озброєння: 24 січня: 10 одиниць самохідних гаубиць, 13 одиниць буксированих гаубиць, 4 одиниці зенітно-ракетних комплексів, 2 одиниці танків на полігоні поблизу н.п. Міусинськ Луганської області. 25 січня: 24 одиниці танків на полігоні поблизу н.п. Круглик Луганської області, 21 одиниця танків, 15 одиниць гаубиць на полігоні поблизу н.п. Мирне Луганської області та ще 15 одиниць танків на полігоні поблизу н.п. Бугаївка Луганської області. Окрім того, 27 січня міні БПЛА зафіксовано: 20 одиниць танків Т-64, 10 одиниць танків Т-72 на полігоні поблизу н.п. Круглик Луганської області.

Нагадаю, свого часу аналітичний відділ ГІ «Права Справа» повідомляв, що у 2015 році поблизу села Бугаївка було створено навчальний військовий центр бойовиків. Координати полігону: 48°25′22″N (48.422702) довгота 38°53′60″E (38.89998).

 Усі ці факти свідчать про те, що відпрацьовується не лише сценарій локального загострення військового конфлікту у вигляді роботи снайперських пар чи розвідувально-диверсійних груп, але і певні механізми безпосередньо військової ескалації із застосуванням озброєнь, заборонених Мінськими домовленостями. Не випадково на нещодавньому форумі «Русский Донбасс» пролунали тези про розширення кордонів т.зв. «ЛНР» і «ДНР» до меж адміністративних кордонів Донецької та Луганської областей. Це поєднання адміністративного та військового тиску – з одного боку озвучуються сценарії розвитку подій, а з іншого, на загал подається інформація щодо можливості їхньої реалізації.

Також зазначу, що з початку лютого в Луганську перебуває комісія з Росії, яка перевіряє боєздатність підрозділів 2-го Армійського корпусу і безпосередньо керує проведенням командно-батальйонних штабних навчань.

Інформація аналітичного відділу ГІ «Права Справа» підтверджена Головним управлінням розвідки Міноборони України.  «Із‌ ‌1‌ ‌лютого‌ ‌у‌ ‌з’єднаннях‌ ‌і‌ ‌частинах‌ першого та другого армійських корпусів ‌продовжує‌ ‌роботу‌ ‌комплексна‌ ‌комісія‌ ‌8-ї‌ ‌армії‌ Південного‌ ‌військового‌ ‌округу‌ ‌ЗС‌ ‌РФ.‌‌ Особливу‌ ‌увагу‌ ‌комісія‌ ‌приділяє‌ питанням‌ ‌матеріально-технічного‌ ‌забезпечення‌ ‌артилерійських‌ ‌і‌ ‌мінометних‌‌ підрозділів‌ ‌та‌ ‌їх‌ ‌готовності‌ ‌до‌ ‌виконання‌ ‌завдань‌ ‌за‌ ‌призначенням», – йдеться в повідомленні ГУР Міноборони України про дії російських окупантів.

На мою думку, це ще один доказ, що саме Російська Федерація розробила сценарій т.зв. «розширення» квазіутворень за рахунок підконтрольної ЗСУ території.

В разі суттєвої активізації збройних провокацій та спроб наступу з боку незаконних збройних формувань, Київ має застосувати один з розроблених сценаріїв протистояння агресору. Так, наприклад, Україна в будь-який момент може просто перекрити постачання води Попаснянському водоканалу, який обслуговує ОРЛО. Цей сценарій був відпрацьований ще Геннадієм Москалем, коли він очолював Луганську військово-цивільну адміністрацію. Тобто, жодних нових сентенцій робити не треба – якщо відбувається активізація військового протистояння, перекрили газ, воду, світло і все. І це допомагає значно краще, ніж ноти протесту МЗС чи апеляції до ОБСЄ.

До речі, не виключаю, що загострення провокацій пов’язане також із запровадженням минулого тижня РНБО України санкцій щодо телеканалів з орбіти Віктора Медведчука. На  мою думку, таким чином окупанти попереджають, що в разі мінімізації російського впливу в Україні, Кремль піде на загострення бойових дій на лінії розмежування.

Не виключаю  істотного загострення бойових дій на Донбасі у найближчі два тижні і переконаний, що про це свідчить і візит з інспекцією в район ООС начальника Генштабу ЗСУ Руслана Хомчака. Після оприлюднення інформації про батальйонно-тактичні навчання незаконних збройних формувань, у Києві зрозуміли, що терористи готують провокації більш масштабного характеру, ніж звичайні вилазки диверсійно-розвідувальних груп.

Кремль показав, що попри мирні ініціативи України його не цікавлять окремі окуповані території Донбасу. Росії потрібна вся Україна. У цьому сенс цієї провокації на Донбасі. Показати країнам Заходу, що  Росія розглядає Україну, як зону свого військово-політичного впливу. Що лише за умов реалізації московського можливе припинення вогню. Показово, що на традиційному щорічному закритому брифінгу з головними редакторами російських ЗМІ Путін пообіцяв, що буде й далі підтримувати так звані «ЛНР» і «ДНР» на Донбасі.

Аналітичний відділ ГІ «Права Справа» розраховує на подальшу плідну співпрацю зі спеціальною моніторинговою місією (СММ) ОБСЄ.

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу