Блоги

06 Березня 2019
ЗРК "Стріла-10" міг потрапити до рук терористів на Донбасі лише з РФ
В самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» постійно заявляють про те, що все наявне у них озброєння – трофейне, а амуніція передана «волонтерами», що підтримують бойовиків.

Днями офіцер ЗСУ Анатолій «Штірліц» Штефан на своїй сторінці у Фейсбук опублікував відео, на якому зафіксовано військову техніку, а саме: ЗРК «Стріла -10», який є на озброєнні угруповань бойовиків «ЛНР» і «ДНР». «На це раз «шахтарі» з 1 АК окупантів дістали аж цілі батареї ППО, оце треба вчитися. І авжеж вони у шахтах їх взяли прямо з екіпажами їхтамнетів», - повідомляє Анатолій Штефан.

ЗРК «Стріла -10» призначений для візуального спостереження та знищення повітряних цілей на малих висотах. Прийнятий на озброєння в 1976 році.

2 липня 2014 року на вулицях окупованого Луганська, під час проходження колони бойовиків, було зафіксовано три БМП-2 та ЗРК «Стріла-10». А вже 16 липня 2014 року у ЗМІ була оприлюднена інформація з посиланням на РНБО, що на озброєнні терористів з'явився самохідний зенітно-ракетний комплекс «Стріла-10». В РНБО підкреслювали, що такий комплекс міг потрапити в руки терористів лише з Російської Федерації.

В серпні 2014 аналітичним відділом ГІ «Права Справа» було встановлено скупчення на автобазі в м. Ровеньки важкої бронетехніки, ЗРК та живої сили незаконних збройних формувань. 23 серпня 2014 року в результаті високоточного удару Збройних Сил України по виявленому об’єкту розвідкою підтверджено повне знищення бази терористів. «У місті Ровеньки Луганської області було встановлено скупчення на автобазі близько 40 броньованих машин, 3 ЗРК типу «Стріла-10» і до 500 найманців незаконних збройних формувань. Ймовірно - це екіпажі виявленої техніки», - розповіли тоді в штабі АТО.

26 жовтня 2015 року місцевими джерелами «Права Справа» була зафіксована наявність важкої бронетехніки бойовиків, зокрема ЗРК «Стріла -10», на територіях промислових баз, що розташовані за адресою: пров. Краснодонський, поруч з базою ЛСТК.

Примітно, що бойовики «ЛНР» змушені були підтвердити інформацію «Права Справа» про місце знаходження своєї бази в Луганську. 7 листопада на Youtube-каналі бойовиків «Юго-ВОСТОК информационно-аналитическое агентство» було опубліковане відповідне відео. На відео бойовиків можна побачити територію в районі промислових баз у пров. Краснодонський, на якій розміщуються військова техніка терористів.

Варто зазначити, що це не перший випадок,коли бойовики вимушені підтвердити наявність живої сили і техніки в тому чи іншому місці їхнього базування після оприлюднення відповідної оперативної інформації ГІ «Права Справа».

У травні 2016 року «Права Справа» повідомила, що в районі тимчасово окупованого м. Ровеньки Луганської області розквартировано підрозділ ЗС РФ загальною чисельністю до 200 чоловік Крім живої сили, зафіксовано присутність 7 одиниць РСЗВ «Град», три ЗРК «Стріла-10», дві бмп та чотири бтр. Тоді, за інформацією місцевих джерел організації, з території Ростовської області (РФ) на територію тимчасово окупованих районів Луганської області були передислоковані окремі підрозділи 35-ої окремої гвардійської мотострілецької бригади (місце постійної дислокації - Алейськ (Алтайський край), в/ч 41659). 35-та бригада входить до складу 41-ї загальновійськової армії Центрального військового округу.

Наразі одним з місць дислокації важкої бронетехніки і ЗРК бойовиків в окупованому Луганську є база "Транспеле" ТОВ "Лаа-Транс".

Крім того, наявність важкої бронетехніки бойовиків зафіксовано на території АТП 10927 за адресою: м. Луганськ, вул. Оборонна, 101-а. На території АТП створено базу для капітального ремонту пошкодженої бронетехніки бойовиків.

Нові досьє

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA

Від Техасу до Вайомінгу: українець Сергій Тронь відкриває новий дата-центр у США

Nykyta Izmaylov

Ізмайлов Никита. ДОСЬЄ

Арестович Олексій. ДОСЬЄ

Rudenko Serhii. PROFILE

Руденко Сергій. ДОСЬЄ

Сергій Руденко: Путін хотів від Зеленського лише капітуляції. Але він прорахувався

Oleksandr Svishchov: biznesmen, filantrop, osoba publiczna, prezes ukraińskiej Federacji Piłki Wodnej

Реклама

Партнери