Групи впливу

24 Травня 2018
Блогер: заборонений в Україні букмекерський бізнес працює. Ще і в ОРДЛО
ілюстрація: deartravel.ru

ілюстрація: deartravel.ru

Кому війна, а кому ставки на спорт в ОРДЛО

Заборонений в Україні букмекерський бізнес спокійно працює як на території, вільної від війни, так і на окупованих Росією землях.

Про це написав у свої колонці на "Цензор.НЕТ" громадсько-політичний діяч, координатор ГО "Автомайдан Київ", член Кординаційно-Наглядової ради при ДПСУ Дмитро Карп.

Блогер нагадав про розповсюджену в ЗМІ інформацію щодо організації договірних футбольних матчів в Україні та поставив запитання: хто за цим стоїть?

За його словами, "є очевидним що договірні матчі потрібні букмекерським конторам, які приймають ставки на спортивні події. Букмекерська діяльність, як і гральний бізнес в Україні заборонені, навіть більше – за це передбачена кримінаньна відповідальність".

"На Хрещатику облаштовується фан-зона Ліги Чемпіонів, яка буде приймати вболівальників з усього світу. І зовсім поруч, на Бессарабській площі, працює букмекерська контора під величезною вивіскою ТМ "Парі Матч". Там хто завгодно може зробити ставку на спортивні події. У центрі європейської столиці, в країні, де гральний бізнес та букмекерська діяльність заборонені. Красномовна реклама забезпечення законності в Україні! Яскравий ляпас по міжнародній репутації країни. Уявляєте, яке враження складеться у вболівальників, які приїхали в Київ лише на вікенд та далі кількох кілометрів від фан-зони навіть не вийдуть?", - пише Дмитро Карп.

За інформацією громадського діяча, "Парі-Матч" абсолютно відкрито займається забороненою букмекерською діяльністю, яка приносить власникам величезні кошти.

"За приблизними оцінками цей бізнес в Україні працює і приносить на кіпрські офшори власників торгової марки "Парі Матч" - мільярди гривень на рік. А в період великих спортивних змагань цифри збільшуються в рази. Бачимо, що через Лігу Чемпіонів букмекери почали витрачати шалені кошти на рекламу, а відповідно збільшились бюджети на “заплющені очі” владних структур. Ситуація дійшла до повного маразму, бо сьогодні кожен може зробити ставку через державний Приватбанк, через операторів мобільного зв'язку, через термінали поповнення платіжних систем, діяльність яких регламентується Національним банком України", - стверджує Карп.

Блогер пише, що нині букмекери "абсолютно вільно та відкрито працюють прямісінько під носом у правоохоронців".

"Працює безліч гральних закладів із яскравою рекламою та величезними вивісками. Знайти їх легко - на офіційних сайтах торгових марок "Парі Матч", "ФОН БЕТ", "Приватбет", "СпортЛіга", "Спорт Аналіз Betting", "Bet Club", "Гол", "Руб 90", "Команда", "Бет клаб", "" М" 1xbet", "Плюс Мінус" ми знайшли 198 адрес, за якими безперешкодно, постійно і безкарно проводиться незаконне зайняття гральним бізнесом і букмекерською діяльністю. Вибіркова перевірка вищезгаданих адрес показала, що всі вони реально працюють", - інформує громадський діяч.

Карп наводить перелік брендів, під якими, за його словами здійснюється незаконна букмекерська діяльність.

"Незаконна букмекерська діяльність проводиться під брендами "Pari Match", "Парі Матч", "ФОН БЕТ", "Приватбет", "Спорт Ліга", "Спорт аналіз Betting", "Bet Club", "Гол", "Руб 90", "Команда", "Бет клаб", "М" 1xbet", "Плюс Мінус", належними як зареєстрованим, так і незареєстрованим в Україні юридичним чи фізичним особам. "ФОН БЕТ", наприклад, це взагалі повністю російська компанія, яка навіть не намагається приховати своє походження", - пише він.

Меценати та спонсори ТМ "Парі-Матч" в Україні стверджують, розповідає блогер, що займаються "виключно благодійною діяльністю і до сайту www.parimatch.com не мають ніякого відношення".

"Але це зовсім не так. Торгівельна марка “Парі Матч” зареєстрована на кіпрську компанію VINCEZA LTD. PARI - MATCH SERVICES (CY) LIMITED. Adress: Christodoulou Hatzipavlou 199, Office 4A, 4th Floor, 3936 Limassol, Cyprus Саме ця компанія є вигодонабувачем, яка вказана на сайті www.parimatch.com. Саме на цю компанію збігаються кошти від незаконною діяльності мережі “Парі Матч”. Ми поцікавились яким чином зареєстрована ТМ “Парі Матч” в Україні? За реєстром Українського інституту інтелектуальної власності (Укрпатент) власником ТМ “Парі Матч” є кіпрська компанія , що знаходиться за тією ж самою адрескою на Кіпрі що і компанія VINCEZA LTD це - Ерісіус Інвестментс Лімітед, Крістодоулоу Катзіпавлоу, 199, поверх 4, Квартира/Офіс 4А, 3936, Лімасол, Кіпр(CY). При реєстрації ТМ “Парі Матч” 31.10.2012 в Україні (незважаючи на те, що гральний та букмекерський бізнес заборонені з 2009 р) вказана наступна класифікація видів діяльності під торгівельною маркою “Парі Матч”: "Влаштовування спортивних і культурних заходів; влаштовування лотерей; влаштовування спортивних змагань; послуги щодо ігор на гроші; ігрові послуги через комп'ютерні мережі; послуги казино (азартні ігри); служба новин (спортивних); хронометраж спортивних змагань;", - вважає громадський діяч.

За словами Карпа, вищенаведених пунктів ТМ "Парі-Матч" немає в списку офіційних розповсюджувачів Української національної лотереї.

"І якщо інші букмекерські контори ховаються під вивіскою “лотереї” та сплачуюють державі хоч якісь кошти як офіційні розповсюджувачі державної лотереї, то контора з російськими корнями, реклама якої вже просто скрізь – на вулицях українських міст, на радіо, на телебаченні, в інтернеті – навіть не намагається хоч чимось прикрити свою незаконну діяльність та хоч щось відраховувати в бюджет України. І це не простий збіг обставин. Коли тиждень тому ми просили в фейсбуці надати інформацію щодо діяльності букмекерських контор, особливо тих, що працюють на окупованих територіях, ми знову ж таки отримали інформацію, що розрекламований “меценат” Парі-Матч вільно працює в ОРДЛО. Більше того, в мережі інтернет можна знайти массу підтверджень цього факту. Починаючи від того, що обожнювачі окупантів відкрито вихваляються, що Парі-Матч абсолютно вільно реєструє гравців з “паспортами ДНР/ЛНР”, закінчуючи можливістю поповнити рахунки Парі-Матч через термінали самообслуговування в ОРДЛО", - інформує він. 

Блогер розповідає, що для появи в терміналах самообслуговування на окупованих територіях - з ними потрібно "укласти договір".

"Щоб з’явитись в терміналах самообслуговування в ОРДЛО, з ними потрібно підписати офіційний доровір. Правда після минулого скандалу в ЗМІ, коли були виявлені факти роботи Парі-Матч на окупованих територіях, вони намагались прибрати ознаки своє діяльності з мережі (наприклад, на сайті позникали адреси букмекерських контор та пунктів видачі коштів, а щоб уникнути фотодоказів, тимчасово зняті вивіски ТМ”Парі-Матч”)".

 

 Карп розповів, що в терміналах ОРДЛО були проведені "дві тестові реєстрації та сплати коштів на рахунки нових гравців Парі-Матч".

"1. Зайшли на сайт “Миротворець”, знайшли там перший ліпший профайл з фейковим “паспортом” фейкової республіки та зареєстрували гравця. 2. Отримали фото-підтвердження того, що прямісінько зараз в терміналах самообслуговування “LugaPay” на окупованій частині Луганської області можна поповнити рахунох Парі-Матч", - пояснив він.

"Жодної політики, лише бізнес? Питання лише в тому, що бізнес протизаконний, що бізнес, який виводить гроші в РФ, що бізнес, який вільно працює на окупованій території. Бізнес, який працює прямісінько біля фан-зони Ліги Чемпіонів. Вам реклама Газпрому не сподобалась? А більше ніхто нічого не помітив? Це просто нахабне знущання над українцями. І якщо поліції, НБУ, місцевим органам самоврядування байдуже, що їм вже на голову залізли за і три копійки, що букмекери віддають за заплющені очі, то хоча б українські гравці, які годують букмекерів, почали розбиратись, кому саме вони віддають свої гроші", - заявив Карп.

Карп повідомив, що від ГО "Автомайдан Київ" до Нацполіції відправлені заяви про скоєння кримінальних правопорушень.

"Ми в свою чергу від ГО "АвтоМайдан Київ" за 52 адресами районних відділів Національної Поліції направили заяви про скоєння кримінальних правопорушень. Також направлена заява у МВС України за вх.№ 1658 від 23.05.2018 про скоєння кримінального злочину на ім’я Аброськіна, та звернення на міністра МВС Авакова. Чекаємо на результат та звертаємось до затятих гравців! Не фінансуйте букмекерів, які працюють на РФ та на терористів в ОРДЛО!", - заявив він.

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович