Групи впливу

14 Березня 2018
МОЗ скасувало талони на прийом до лікаря
З 13 березня замість паперових талонів залишається тільки форма Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів. А замість диспансеризації буде перехід на скринінгові огляди.

Міністерство охорони здоров'я скасувало талони, звітність щодо диспансерного огляду і обов'язкові медичні карти для вступу до школи. Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я.

Як зазначається, з 13 березня замість паперових талонів залишається тільки форма Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів - туди інформація буде переноситься автоматично із записів амбулаторної картки. У лікарнях, де немає комп'ютерів, цю форму поки будуть заповнювати в паперовому варіанті.

МОЗ стверджує, що всі талони в медустановах первинного ступеня просто складали в коробки, тому що вся необхідна інформація фіксується в карті хворого.

Замість диспансеризації - регулярного огляду здорових людей - із середини цього року буде перехід на скринінгові огляди за групами ризику.

Також з 13 березня не буде книги запису викликів лікарів додому - лікар не повинен буде звітувати про обов'язкові відвідини пацієнта, а надавати тільки інформацію про кількість звернень і кількість відвідувань. Лікар і пацієнт отримають доступ до контактних номерів телефону один одного і зможуть зв'язуватися безпосередньо, щоб разом вирішувати, чи потрібен візит додому.

"Наказом Міністерства скасовані талони і звітність щодо диспансерного спостереження. МОЗ розпочинає перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому і використання класифікації ICPC-2 в щоденній практиці лікарів", - йдеться в повідомленні.

У МОЗ назвали форми первинної медичної документації "морально застарілими".

"Готується уніфікація існуючих форм амбулаторних карт і їхнє узгодження з процесами комп'ютеризації. В результаті повинен залишитися тільки один вид амбулаторної картки, який буде враховувати особливості надання медичної допомоги дорослим і дітям", - йдеться в повідомленні.

Також медкарта тепер буде не потрібна для дитини для вступу до школи чи дитячого садочка. Не буде і "медичної карти студента" - тільки загальна амбулаторна карта.

Теги

Супрун МОЗ

Нові досьє

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA

Від Техасу до Вайомінгу: українець Сергій Тронь відкриває новий дата-центр у США