Новини

05 Грудня 2017
ГПУ опублікувала запис розмови нібито Саакашвілі з Курченком
Запис оприлюднив генпрокурор

Генеральна прокуратура оприлюднила запис нібито телефонної розмови колишнього президента Грузії і лідера політичної партії "Рух Нових сил" Михайла Саакашвілі з олігархом з оточення Віктора Януковича Сергієм Курченком, який ховається від української влади.

Телефонну розмову оприлюднив генеральний прокурор Юрій Луценко на брифінгу, пишуть "Українські Новини".

За словами Луценка, довірена особа Курченко передало телефон довіреній особі Саакашвілі для того, щоб розмова відбулася. Вона відбулася в листопаді.

У розмові йшлося про побудову спільної "довгої історії" з Саакашвілі.

Наводимо стенограму:

Саакашвілі: Я б ... мені б ... мені мій друг передавав, так би мовити, що з вами спілкувався, і він дуже такий задоволений, дякував.

Курченко: Ясно. Дивіться, ось фундаментально що хотів обговорити. У мене в Україні є бізнес-інтереси, у мене є фінансові ресурси і у мене є в Росії можливість заходити в різні кабінети. І я зацікавлений в тому, щоб побудувати з вами якусь таку історію довгу. Можливо такий розвиток подій?

Саакашвілі: Я думаю, що просто треба вам з нашим другом поговорити на цю тему. В принципі, це окрема розмова, і треба поговорити, обговорити з ним це ...

Курченко: А є у вас якийсь довірений чоловік, який може сюди приїжджати, сюди, де я, щоб ми через нього комунікували?

Саакашвілі: Я думаю, що завжди можна знайти людей, але просто треба обговорити з ними і ретельно пройтися по пунктах.

Зранку 5 грудня до квартири Михайла Саакашвілі увірвалися СБУ та ГПУ. Екс-очільник Одеської ОДА втік на дах будинку і погрожував стрибнути. Пізніше його затримали і вручили підозру. Саакашвілі інкримінують сприяння учасникам злочинних організації (ч.1 ст. 256). Близько 14 години протестувальники витягнули екс-очільника Одеської ОДА з машини СБУ.

Як повідомляло "Досьє", 3 грудня Михайло Саакашвілі оголосив про початок "Нового Майдану" 10 грудня. 

Раніше екс-голова Одеської ОДА заявив, що президент Петро Порошенко розпорядився затримати його. Соратників та родичів Саакашвілі не пускають до України. 

Трансляція "Радіо Свобода".

Нові досьє

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich