Персони

20 Грудня 2017
Білецький Андрій. 10 фактів із життя
Все найголовніше - про лідера "Національного корпусу"

1. 38 років. Народився у Харкові. За освітою – історик. Дипломна робота була присвячена Українській повстанській армії.

2. На початку 2000-х брав участь у акції “Україна без Кучми”. Був затриманий міліцією, потрапив під арешт. СБУ наполягало, аби студента Білецького було виключено із Харківського національного університету.

3. Створив організацію “Патріот України”, яку і очолював. Пізніше став головою Соціал-національної асамблеї. У 2008-му році голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров звинуватив активістів "Патріоту" в неонацизмі. Білецький причетність до неонацизму відкидає.

4. 27 грудня 2011 року був заарештований у справі “Оборонців Римарської” за звинуваченням у справі про напад на Сергія Колесника. Як каже сам Білецький, його звинуватили у вбивстві Колесника, який був насправді живий. Звільнений з-під варти 25 лютого 2014 року – після постанови парламенту про звільнення політв'язнів.

5. У березні 2014-го очолив силовий блок “Правий сектор-Схід” у складі чотирьох областей – Харківська, Донецька, Полтавська і Луганська.

6. У травні 2014 року Андрій Білецький у Бердянську заснував батальйон територіальної оборони “Азов”. Через місяць батальйон брав участь у звільненні Маріуполя від сепаратистів.

7. На парламентських виборах 2014 року був обраний до парламенту у столичному окрузі № 217. У листопаді 2017 року Комітет виборців України заявив, що серед найбільших "прогульників" у Раді - Сергій Льовочкін, який брав участь лише у 0,47% голосувань, Сергій Клюєв - у 0,49% випадках, Вадим Рабінович - 1,43%, Костянтин Жеваго - 1,96% та Андрій Білецький - 2,09%. 

8. Наприкінці 2016 року очолив партію “Національний корпус”, сформовану на базі Цивільного корпусу “Азов”.

9. Підполковник Національної гвардії. Нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ ступеня. Почесний громадянин міста Маріуполь.

10. Неодружений. Має сина Олександра.

Нові досьє

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich