Персони

11 Березня 2018
Рубан Володимир. 10 фактів із життя
Найголовніше — про керівника "Офіцерського корпусу"

1. 50 років. Народився у Казахстані у сім'ї військового. Вчився у Києві. До 1989 року мав прізвище Гарбузюк. Після — став Рубаном. Одружений. Дружина — Інга. Має трьох дітей — Єгора, Данила та Дарину.

2. 1989 року закінчив Чернігівське військове училище за спеціальністю льотчик-інженер. 2 роки служив у армії. У липні 1991 року звільнений у запас у званні старшого лейтенанта у Коломиї з 48 полку військово-повітряних сил СРСР.

3. Працював у ЗАТ "Тютюн", був засновником дитячого журналу "Соняшник". 2012 року закінчив Національну академію державного управління при президентові України.

4. У 2004-2008 роках, за даними Служби безпеки України, займався поліграфічно-видавничою діяльністю, створив групи підприємств, що активно формувала проросійські позиції в літературній і освітній сферах. Це - "Видавництво "Київська Русь", журнал "Райдуга", поліграфічний центр "Київська Русь", рекламна агенція "Нестор", журнал "Соняшник" та ін. Одним із партнерів Рубана був Олександр Дроздов — колишній офіцер зовнішньої розвідки КДБ СРСР (1974-1990 роки).

Дані СБУ

5. У 2013 році став активним учасником проросійського руху Віктора Медведчука "Український вибір". Тоді ж Володимир Рубан створив громадську організацію "Офіцерський корпус". 2015 року Рубан і Медведчук зайшли у конфлікт після чого була створена партія "Офіцерський корпус". 9 березня 2018 року на суді в Києві Рубан заявив, що ніколи не працював з Медведчуком: "Немає у мене більшого ворога, ніж він", а днем пізніше "Український вибір" спростував усі заяви про зв'язки Медведчука із Рубаном.

6. Починаючи із 2014 року Рубана представляли як генерал-полковника. Він брав участь у переговорах із так званими "ЛНР" та "ДНР" щодо обміну полоненими. У той період був близьким до команди тодішнього голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігоря Коломойського. Активно контактував із Борисом Філатовим та Геннадієм Корбаном. У січні 2016 року СБУ спростувала, що керівник "Офіцерського корпусу" є генералом спецслужб.

7. Був одним із тих, хто вів переговори про обмін Надії Савченко на російських військових у Луганську. За даними Радіо "Свобода", він чотири рази приїжджав до Луганська з цієї метою. Однак, у 2014 році йому це так і не вдалося.

8. У жовтні 2015 року - один із 29 кандидатів на посаду міського голови Києва. Партія "Офіцерський корпус", яка брала участь у місцевих виборах у Києві, однак до Київради не потрапила.

9. У лютому 2017 року разом з нардепом Надією Савченко прибув в окупований Донецьк. Мета поїздки була озвучена бойовиками як "відвідування українських полонених". Після цього Служба безпеки повідомила, що Рубан порушив встановлені режимні правила під час виїзду на тимчасово непідконтрольну територію.

10. 8 березня 2018 року затриманий на КПВВ "Майорське". Рубана підозрюють у незаконному поводженні зі зброєю та підготовці терактів проти Порошенка, Аваков, Яценюка та Турчинова. За рішенням суду призначено 2 місяці арешту у СІЗО.

 

Нові досьє

Сім’я “Квартал 95”

Снєгирьов: ФСБ РФ вербує українських силовиків через контрабанду з "Л/ДНР"

10 запитань до президента Зеленського

Сивохо Сергій. 10 фактів із життя

Іонушас Сергій. ДОСЬЄ

Звіробій Маруся. 10 фактів із життя

Довгий Станіслав Олексійович. ДОСЬЄ

Брагар Євген. ДОСЬЄ

Ірина Проскуріна представляє свою дебютну книгу "Як стати моделлю в Америці"

Новіков Олександр. ДОСЬЄ

Реклама

Партнери