Персони

11 Березня 2018
Рубан Володимир. 10 фактів із життя
Найголовніше — про керівника "Офіцерського корпусу"

1. 50 років. Народився у Казахстані у сім'ї військового. Вчився у Києві. До 1989 року мав прізвище Гарбузюк. Після — став Рубаном. Одружений. Дружина — Інга. Має трьох дітей — Єгора, Данила та Дарину.

2. 1989 року закінчив Чернігівське військове училище за спеціальністю льотчик-інженер. 2 роки служив у армії. У липні 1991 року звільнений у запас у званні старшого лейтенанта у Коломиї з 48 полку військово-повітряних сил СРСР.

3. Працював у ЗАТ "Тютюн", був засновником дитячого журналу "Соняшник". 2012 року закінчив Національну академію державного управління при президентові України.

4. У 2004-2008 роках, за даними Служби безпеки України, займався поліграфічно-видавничою діяльністю, створив групи підприємств, що активно формувала проросійські позиції в літературній і освітній сферах. Це - "Видавництво "Київська Русь", журнал "Райдуга", поліграфічний центр "Київська Русь", рекламна агенція "Нестор", журнал "Соняшник" та ін. Одним із партнерів Рубана був Олександр Дроздов — колишній офіцер зовнішньої розвідки КДБ СРСР (1974-1990 роки).

Дані СБУ

5. У 2013 році став активним учасником проросійського руху Віктора Медведчука "Український вибір". Тоді ж Володимир Рубан створив громадську організацію "Офіцерський корпус". 2015 року Рубан і Медведчук зайшли у конфлікт після чого була створена партія "Офіцерський корпус". 9 березня 2018 року на суді в Києві Рубан заявив, що ніколи не працював з Медведчуком: "Немає у мене більшого ворога, ніж він", а днем пізніше "Український вибір" спростував усі заяви про зв'язки Медведчука із Рубаном.

6. Починаючи із 2014 року Рубана представляли як генерал-полковника. Він брав участь у переговорах із так званими "ЛНР" та "ДНР" щодо обміну полоненими. У той період був близьким до команди тодішнього голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігоря Коломойського. Активно контактував із Борисом Філатовим та Геннадієм Корбаном. У січні 2016 року СБУ спростувала, що керівник "Офіцерського корпусу" є генералом спецслужб.

7. Був одним із тих, хто вів переговори про обмін Надії Савченко на російських військових у Луганську. За даними Радіо "Свобода", він чотири рази приїжджав до Луганська з цієї метою. Однак, у 2014 році йому це так і не вдалося.

8. У жовтні 2015 року - один із 29 кандидатів на посаду міського голови Києва. Партія "Офіцерський корпус", яка брала участь у місцевих виборах у Києві, однак до Київради не потрапила.

9. У лютому 2017 року разом з нардепом Надією Савченко прибув в окупований Донецьк. Мета поїздки була озвучена бойовиками як "відвідування українських полонених". Після цього Служба безпеки повідомила, що Рубан порушив встановлені режимні правила під час виїзду на тимчасово непідконтрольну територію.

10. 8 березня 2018 року затриманий на КПВВ "Майорське". Рубана підозрюють у незаконному поводженні зі зброєю та підготовці терактів проти Порошенка, Аваков, Яценюка та Турчинова. За рішенням суду призначено 2 місяці арешту у СІЗО.

 

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович