Персони

16 Листопада 2017
Кличко Віталій. 10 фактів із життя
10 десять фактів із життя міського голови Києва Віталія Кличка

1. 46 років. Герой України. Чемпіон світу з боку серед професіоналів за версіями WBO та WBC. 

2. У політику прийшов 2005 року у статусі позаштатного радника Віктора Ющенка. Тричі балотувався на посаду міського голови Києва. У 2014 року здобув перемогу. 

3. У травні 2005 року у Києві розстріляли кримінального авторитета "Рибку"» - Віктора Рибалка. Саме його називають "хрещеним татом" майбутніх чемпіонів з боксу Віталія і Володимира Кличка. Принаймні, саме у компанії з «Рибкою» Клички їздили до США на знайомство з Доном Кінгом. Брати Клички спростовують причетність "Рибки" до їхньої спортивної кар’єри. Серед тих, хто допомагав братам Кличкам називають і друга "Рибки" - Ігоря Бакая, колишнього керівника "Нафтогазу України" і ДУСі, який втік до Москви. 

4. Під час Євромайдану, з листопада 2013 року по лютий 2014 року, Віталій Кличко входив до трійки переговірників (Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок, Віталій Кличко), які вели перемовини з Віктором Януковичем. 

5. 25 січня 2014 року Віталій Кличко отримав від Віктора Януковича пропозицію стати віце-прем’єр-міністром України з гуманітарних питань. Однак від цієї пропозиції чемпіон відмовився. 

6. У травні 2015 року під час суду у Відні олігарх Дмитро Фірташ заявив, що у 2014 році, відповідно до таємної угоди, на виборах мера Києва він підтримував Віталія Кличка. За словами Фірташа, Кличко разом із Порошенком приїздили до Відня, аби зустрітися з ним. Віталій Володимирович каже, що говорити про підтримку Фірташа "некоректно".

7. У травні 2014 році обраний міським головою Києва, у листопаді 2015 року переобраний на цю посаду.

8. Кандидат наук у галузі фізичного виховання і спорту. Тема кандидатської дисертації – "Бокс: теорія і методика спортивного відбору". Співавтор (разом із Володимиром Кличком) книги "Наш фітнес. Прості секрети чемпіонів" та автор книги "Unter der Bruder".

9. Голова президентської партії "БПП-Солідарність". Свою партію УДАР Кличко злив у пропрезидентський проект. У травні 2016 року заявив про те, що залишає посаду лідера президентської партії, але його відставка так і не була прийнята.

10. Майстер обмовок. Найвідоміші з них: 

"А сегодня в завтрашний день не все могут смотреть. Вернее, смотреть могут не только лишь все, мало кто может это делать".
"Пятьдесят километров… Знаете, не в километрах расстояние измеряется. Два часа! Пятьдесят километров нужно ехать два часа".
"Будь проще и говори на понятном… на понятном языке люд.., людз.., на понятном языке… для людей языке".
"У мене є два заступника. Чотири з яких вже місяць лежать в Кабінеті міністрів. Яких призначити неможливо. Не знаю, чому".
"Багато спекуляцій зараз навколо гарячої води. Ми можемо дати гарячу воду. Для того, щоб холодна вода перетворилася у гарячу її потрібно підігріти".

 

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу