Персони

22 Грудня 2019
Сеітаблаєв Ахтем. 10 фактів із життя
Він один із тих, хто творить нове українське кіно. Ренесанс, який розпочався в українському кінематографі 2014-го року, пов’язаний у тому числі із його іменем

1. Народився 11 грудня 1972 року у місті Янгіюль Узбецької РСР у родині депортованих кримських татар. 1989 року - після завершення середньої школи разом із родиною переїхав до Криму.

2. Після школи збирався вступити на факультет фізичного виховання, однак іспити не склав. Має перший розряд з баскетболу та звання “Кандидат у майстри спорту” з дзюдо.

3. 1992 року закінчив акторське відділення Кримського культурно-просвітницького училища, а 1999 року - відділення режисури та драматургії Київського університету театру, кіно та телебачення.

4. Розпочинав свою акторську кар’єру Державному кримськотатарському академічному музично-драматичному театрі у Сімферополі. Працював на телеканалі “Про-ТБ”.

5. 2003 року дебютував у кіно, зігравши роль середнього брата Умая у стрічці Олеся Саніна “Мамай”. В цьому ж фільмі був і другим режисером. Грав епізодичні ролі у серіалах “Повернення Мухтара-2”, “Московська сага”, у фільмі Миколи Мащенка “Богдан Зиновій Хмельницький”.

6. З 2005 року - актор Київського академічного театру драми і комедії на Лівому березі. 2007 року дебютував як режисер. Першою творчою роботою став телевізійний фільм “Квартет для двох”.

7. 2012 року фільм Ахмета Сеітаблаєва “Чемпіони з підворіття” визнаний найкращим українським фільмом та нагороджений премією “Золотий Дюк” на Третьому Одеському міжнародному кінофестивалі.

8.  У 2014 році вийшла історична військова драма “Хайтарма”. Ахтем присвяти стрічку важкому періоду історії свого кримськотатарського народу. Головну роль у фільмі виконав сам Сеітаблаєв. Стрічка відзначена премією Національної спілки кінематографістів України у номінаціях “Найкращий фільм року” та “Найкращий ігровий фільм”. “Хайтарма” отримав гран-прі на фестивалі “Корона Карпат” у Трускавці, фільм став лауреатом російської премії “Ніка”, а Ахтем Сеітаблаєв став найкращим режисером 2014 року на італійському фестивалі “Кімерія” у Термолі.

9. Автор сценарію до фільмів “Осінні квіти” та “Чемпіони з підворіття”. 2017 року Сеітаблаєв зняв воєнну драму про оборону донецького аеропорту під назвою “Кіборги. Герої не вмирають”, а 2019 року - фільм “Захар Беркут”.

10. Нагороджений орденом “За заслуги” третього ступеню, лауреат Державної премії Криму, лауреат театральної премії “Київська пектораль”.

Нові досьє

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich