Персони

05 Жовтня 2023
Атаянц Олег Євгенович
Скульптор Олег Атаянц створив інсталяцію, у який газовий шантаж Кремля відправили вслід за російським воєнним кораблем

Життєвий шлях

Народився 4 січня 1978 року в Одесі. Закінчив у 2008 році Державний хіміко-технологічний університет у Дніпрі за спеціальністю "Менеджер-економіст". 

Творча діяльність

Свій мистецький шлях Олег Атаянц розпочав у 2000 роках в Одесі. У 2017 році створив "Галерею Атаянц", яка стала сучасним мультимедійним хабом, в якому виставлялися твори відомих сучасних українських та іноземних художників. Галерея також має закритий шоу-рум у Києві.

У 2019 році стартував арт-проект "Made in Chernobyl" з метою надання нового творчого сприйняття події Чорнобильської трагедії – десятки художників з України, Вірменії, Словенії, Італії, США та інших країн упродовж 4 днів жили у Чорнобилі та створювали картини, скульптури та інсталяції. Сам ініціатор проекту Олег Атаянц – також був його резидентом. Згодом створені в рамках "Made in Chernobyl", були представлені в Музеї історії Києва.

У 2023 році у Києві була представлена інсталяція Олега Атаянца з назвою "Fuck gas weapon". Ідея його створення виникла в автора у 2022 році, у розпал війни росії проти України та знищення газопроводу «Північний потік-2». Таким чином автор висловив протест щодо газового тиску, здійснюваного росією. Інсталяція включала в себе пофарбовані в національні кольори газові труби, скручені таким чином, щоб утворювати всім відому фігуру "середній палець".

Згодом інсталяція "Fuck gas weapon" буде представлена на арт-ярмарках у Сполучених Штатах, потім автор планує продати свій твір на аукціоні та передати отримані кошти українській армії.

Благодійність

У 2017 році Олег Атаянць започаткував іменну стипендію для юних митців по всій Україні. Зокрема, був оголошений конкурсі на кращий малюнок серед учнів 3-5 класів Святошинського району Києва, де діти створювали малюнки на тему "Соборна Україна". Серед членів журі конкурсу був сам Олег Атаянц, директор "Галереї Атаянц" Оксана Бобошко, а також мистецтвознавці з різних країн. У конкурсі перемогла третьокласниця з середньої школи №196 Анастасія Кравченко, яка отримала стипендію в розмірі 3 тисяч гривень.

Бізнес-інтереси

Згідно з інформацією на Clarity-Project, Олег Атаянц володіє 9 комерційними підприємствами та числиться засновником ще 7 компаній. Його бізнес-інтереси охоплюють різні сфери – зокрема, будівництво, аграрний бізнес, електроенергетику тощо.

Посилання за темою

https://my.ua/news/cluster/2019-11-19-zona-vidchuzhennia-ochima-khudozhnikiv-u-kiievi-vidkriietsia-vistavka-made-in-chernobyl

https://fakty.com.ua/ua/ukraine/20230831-symvol-kinczya-terorystychnogo-rezhymu-avtorskyj-posyl-rossyy-ot-olega-atayancza/

https://english.gordonua.com/news/newsenglish/oleh-ataiants-installation-against-putins-gas-blackmail-hits-the-target-didkovskyi-1679227.html

https://www.facebook.com/madeinchernobylofficial

https://fakty.com.ua/ua/ukraine/20170526-imennu-stypendiyu-olega-atayantsa-otrymala-tretoklasnytsya-anastasiya-kravchenko/

Теги

Атаянц

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович