Персони

05 Жовтня 2023
Атаянц Олег Євгенович
Скульптор Олег Атаянц створив інсталяцію, у який газовий шантаж Кремля відправили вслід за російським воєнним кораблем

Життєвий шлях

Народився 4 січня 1978 року в Одесі. Закінчив у 2008 році Державний хіміко-технологічний університет у Дніпрі за спеціальністю "Менеджер-економіст". 

Творча діяльність

Свій мистецький шлях Олег Атаянц розпочав у 2000 роках в Одесі. У 2017 році створив "Галерею Атаянц", яка стала сучасним мультимедійним хабом, в якому виставлялися твори відомих сучасних українських та іноземних художників. Галерея також має закритий шоу-рум у Києві.

У 2019 році стартував арт-проект "Made in Chernobyl" з метою надання нового творчого сприйняття події Чорнобильської трагедії – десятки художників з України, Вірменії, Словенії, Італії, США та інших країн упродовж 4 днів жили у Чорнобилі та створювали картини, скульптури та інсталяції. Сам ініціатор проекту Олег Атаянц – також був його резидентом. Згодом створені в рамках "Made in Chernobyl", були представлені в Музеї історії Києва.

У 2023 році у Києві була представлена інсталяція Олега Атаянца з назвою "Fuck gas weapon". Ідея його створення виникла в автора у 2022 році, у розпал війни росії проти України та знищення газопроводу «Північний потік-2». Таким чином автор висловив протест щодо газового тиску, здійснюваного росією. Інсталяція включала в себе пофарбовані в національні кольори газові труби, скручені таким чином, щоб утворювати всім відому фігуру "середній палець".

Згодом інсталяція "Fuck gas weapon" буде представлена на арт-ярмарках у Сполучених Штатах, потім автор планує продати свій твір на аукціоні та передати отримані кошти українській армії.

Благодійність

У 2017 році Олег Атаянць започаткував іменну стипендію для юних митців по всій Україні. Зокрема, був оголошений конкурсі на кращий малюнок серед учнів 3-5 класів Святошинського району Києва, де діти створювали малюнки на тему "Соборна Україна". Серед членів журі конкурсу був сам Олег Атаянц, директор "Галереї Атаянц" Оксана Бобошко, а також мистецтвознавці з різних країн. У конкурсі перемогла третьокласниця з середньої школи №196 Анастасія Кравченко, яка отримала стипендію в розмірі 3 тисяч гривень.

Бізнес-інтереси

Згідно з інформацією на Clarity-Project, Олег Атаянц володіє 9 комерційними підприємствами та числиться засновником ще 7 компаній. Його бізнес-інтереси охоплюють різні сфери – зокрема, будівництво, аграрний бізнес, електроенергетику тощо.

Посилання за темою

https://my.ua/news/cluster/2019-11-19-zona-vidchuzhennia-ochima-khudozhnikiv-u-kiievi-vidkriietsia-vistavka-made-in-chernobyl

https://fakty.com.ua/ua/ukraine/20230831-symvol-kinczya-terorystychnogo-rezhymu-avtorskyj-posyl-rossyy-ot-olega-atayancza/

https://english.gordonua.com/news/newsenglish/oleh-ataiants-installation-against-putins-gas-blackmail-hits-the-target-didkovskyi-1679227.html

https://www.facebook.com/madeinchernobylofficial

https://fakty.com.ua/ua/ukraine/20170526-imennu-stypendiyu-olega-atayantsa-otrymala-tretoklasnytsya-anastasiya-kravchenko/

Теги

Атаянц

Нові досьє

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA