Персони

03 Червня 2019
Баканов Іван. ДОСЬЄ
Голова Служби безпеки України

22 травня 2019 року указом президента першим заступником голови Служби безпеки України Івана Баканова.

Під час президентських виборів 2019 року керував виборчим штабом Володимира Зеленського. Баканов – давній друг і діловий партнер нинішнього глави української держави.

Амбіції

У березні 2019 року Баканов заявив, що хотів би працювати у структурі забезпечення виконання законодавства. 22 травня 2019 року призначений першим заступником голови СБУ - начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України.

Бізнес

Засновником ТОВ "Квартал-95" значиться "Грін Фемілі Лтд" (Green Family Ltd), зареєстрована на Кіпрі, в Нікосії. Серед її засновників і Оксана Лазаренко – дружина Івана Баканова.

29 серпня 2019 року Верховна Рада України призначила Івана Баканова головою Службою безпеки України.

Біографія

45 років. Народився 2 травня 1974 року у Кривому Розі. Друг дитинства Володимира Зеленського. Виріс із ним у одному під’їзді. Вчилися у одній школі, а пізніше – Криворізькому економічному інституті. Там Володимир здобував освіту юриста, а Іван – ревізора. Батько Баканова – вчитель хімії і біології.


Іван Баканов у шкільні роки (по центру). Фото із Facebook Івана Баканова

Працював у концерт-холі "Freedom". В 2012 році перейшов у команду Володимира Зеленського. У 2013 році Баканов став керівником ТОВ "Квартал 95".

2 грудня 2017 року Баканов лідером політичної партії "Слуга народу". Наприкінці травня 2019 року скла із себе повноваження голови партії.

На президентських виборів 2019 року очолив передвиборчий штаб Зеленського.

Іван Баканов запевняє, що з самого початку створення серіалу "Слуга народу" не було задумки про політичні перспективи і створення політичної партії. За його словами, ідея серіалу з'явилася близько 10 років тому.

Дружба із Зеленським

В інтерв’ю theБабель Іван розповів про те, як Зеленський простягнув йому руку допомоги. "Коли навколо не виявилося взагалі нікого, Володимир Олександрович безкорисливо простягнув руку допомоги. Я працював в іншій компанії. Її, м'яко кажучи, рейдерили. Компанія займалася альтернативною енергетикою, у нас в експлуатації були малі гідроелектростанції і вони комусь сподобалися. Коли за вас беруться рейдери, будь-які варіанти можливі. Це можуть бути підкинуті наркотики, незаконні арешти, що завгодно" (theБабель, 25 березня 2019 р.).

Команда

Коли під час президентської кампанії у Івана Баканова BBC України запитала, чи вистачить компетенції людей із "95 Кварталу" для політики, він відповів: "Звісно. Всі чомусь думають, що "Квартал" за освітою – коміки чи актори, які не розуміють інші сфери життєдіяльності держави. Це – не так. "Квартал" - це люди, які отримали різну освіту у різних вузах. Це – і лікарі, і економісти, і юристи, бухгалтери" (BBC Україна, 16 березня 2019 р.).

Освіта

Закінчив Академію праці, соціальних відносин у Києві. За фахом – юрист.   

Сімя

Одружений.


Іван Баканов із дружиною Оксаною. Фото із Facebook Івана Баканова


Іван Баканов із сином Артуром. Фото із Facebook Івана Баканова

Дружина — Оксана Лазаренко, син — Артур Баканов, студент КНЕУ ім. Вадима Гетьмана.

Нові досьє

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich