Персони

26 Червня 2019
ДБР заявило про розкрадання чиновниками Міноборони 100 млн грн
Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив про розслідування кримінального провадження за фактом розкрадання близько 100 млн грн на постачанні до ЗСУ речового майна

Про це Труба сказав під час брифінгу, передає Еспресо.TV.

"Обшуки проводяться за місцем проживання службових осіб Міноборони, службових осіб комерційних структур, за місцем знаходження їхніх службових кабінетів, а також офісних приміщень цих осіб. Обшуки відбуваються у межах досудового розслідування кримінального провадження за фактами закупівлі за бюджетні кошти речового майна за завищеними цінами. Речове майно купували для ЗСУ. За попередньою інформацію, сума збитків, завданих державі - близько 100 млн грн", - сказав Труба.

Директор ДБР зазначив, що, серед іншого, військовим поставили 20 тис. бронежилетів, із яких близько 12 тис. - неякісні.

"Закуплено 20 тис. бронежилетів. За попередньою інформацією, 3 із 5 бронежилетів - прострілюються. Закуплено 100 тис. комплектів військової форми за завищеними цінами. Вартість лише одного елементу одягу в загальному завищено на суму близько 10 млн грн. Було закуплено намети, які непридатні для використання. Перелік таких непридатних речей, які були закуплені для ЗСУ досить великий. Про це, а також про точні суми шкоди ми дізнаємося після проведення експертиз", - додав Труба.

Керівник ДБР також заявив, що в розкраданнях брали участь керівники Міноборони та департаментів і управлінь військового міністерства.

"Ми розглядаємо версію, що до злочинної групи, яка організувала цю протиправну діяльність, могли входити наступні особи: один із керівників Міноборони, керівництво департаментів і управлінь Міноборони. Ці особи діяли в групі з іншими службовими особами суб'єктів приватного права, а також із дослідницьких закладів. Вони попередньо знали, що речове майно не відповідає технічним вимогам, проте своїми діями вони допустили до постачання та прийняття до ЗСУ непригодних для військовослужбовців речей", - сказав Труба.

За словами очільника Бюро, наразі тривають 40 обшуків у справі, вилучено 11 тис. бронежилетів.

"Слідчі разом із оперативниками та процесуальними керівниками проводять 40 обшуків. Деякі обшуки ще тривають. Виявлено і вилучено 11 тис. бронежилетів. Вилучається документація, укладена для постачання цих бронежилетів та іншого майна. Кримінальне провадження розслідується вже 2 місяці - воно не розпочате ні вчора, ні позавчора. Слідчі дії тривають, на сьогодні підозри нікому не оголошено", - наголосив Труба.

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу