Персони

04 Лютого 2020
Довгий Станіслав Олексійович. ДОСЬЄ
Народний депутат України IV, V и VI скликань (фракції "Наша Україна", НУНС)

Професор, доктор фізико-математичних наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений діяч науки и техніки України, член-кореспондент Національної академії наук України, президент Малої академії наук України. Підприємець. 

Біографія 

Народився 23 липня 1954 року в селі Ганно-Требинівка Устинівського району Кіровоградської області. 

Освіта

Закінчив Київський університет ім. Т. Шевченка,  факультет "Механіка", за спеціальністю інженер-механік (1976).

Кар’єра

Працював в Інституті автоматики Міністерства приладобудування, засобів автоматизації і систем управління СРСР, Інституті гідромеханіки АНУ. 

З 1991 по 1997 рік був генеральним директором НВО "Топаз-Інформ". 

У 1997-1998 роках очолював Український інститут досліджень навколишнього середовища і ресурсів при Раді національної безпеки і оборони України. 

Протягом 1998-1999 років очолював міністерство у справах науки і технологій, пізніше був головою Держкомітету України з питань науки та інтелектуальної власності. 

З 2000 обіймає посаду спочатку голови правління, потім - голови наглядової ради ВАТ "Укртелеком". 

У 2001-2002 - голова Державного комітету зв'язку та інформатизації України.

Політика

На виборах 2002 року до Верховної Ради за списками блоку "За єдину Україну!", № 33 в списку. Був першим заступником голови Комітету з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв'язку.

З 2006 року - народний депутат Верховної Ради України V скликання від Блоку "Наша Україна", № 28 в списку. Член Комітету з питань бюджету.

На дострокових парламентських виборах 2007 року пройшов за списком блоку "Наша Україна - Народна Самооборона", № 55. Член Комітету з питань бюджету.

Бізнес

На початку 80-х років створив компанію НВП "Топаз-Інформ", яка займалася розробкою програмного забезпечення та комп'ютерних технологій. Згодом бізнес був проданий, у власності родини Довгих залишились тільки фірмові магазини преміального бренду "Bang and Olufsen".

У 1997 році Станіслав Довгий припинив підприємницьку діяльність і перейшов на державну службу, передавши оперативне управління бізнесом молодшим членам сім'ї. Бізнес-інтереси сім'ї Довгих зосереджені в сфері нерухомості, девелопменту та управління проектами.

На даний момент Станіслав Довгий і його родичі пов’язані з такими компаніями: 

ВАТ "Укртелеком" (значний міноритарний пакет)

ТОВ "МДС-ЕРТ"

ЗАТ "Агропромресурси"

ТОВ "Агат"

ТОВ "Ост-вест"

ТОВ "Родос"

ТОВ "Нертіс"

ТОВ "Ексім груп лтд»

ЗАТ "ТРК Київ-радіо»

Сім’я

Станіслав Довгий одружений. Має доньку і двох синів (старший - Олесь Довгий, колишній секретар Київради, народний депутат ВРУ VIII, IX скликань)

Звання, регалії

Станіслав Довгий є доктором фізико-математичних наук, професором, член-кореспондентом НАНУ, АПНУ, Малої академії наук, заступником голови Федерації роботодавців України, віце-президентом УСПП, заслуженим діячем науки і техніки України.

Теги

Довгий

Нові досьє

Сім’я “Квартал 95”

Снєгирьов: ФСБ РФ вербує українських силовиків через контрабанду з "Л/ДНР"

10 запитань до президента Зеленського

Сивохо Сергій. 10 фактів із життя

Іонушас Сергій. ДОСЬЄ

Звіробій Маруся. 10 фактів із життя

Довгий Станіслав Олексійович. ДОСЬЄ

Брагар Євген. ДОСЬЄ

Ірина Проскуріна представляє свою дебютну книгу "Як стати моделлю в Америці"

Новіков Олександр. ДОСЬЄ

Реклама

Партнери