Персони

10 Січня 2008
Довгий Олесь. ДОСЬЄ
Довгий Олесь Станіславович - український підприємець, політичний діяч, благодійник, колекціонер. Представник видатного українського роду

Депутат Київської міської ради, заступник голови - секретар Київради (2006-2011 рр.). Народний депутат Верховної Ради України VIII, IX скликань (позафракційний). Офіційний представник промисловців, підприємців і роботодавців в українському парламенті. Керівник Офісу представників бізнесу в ВРУ. У IX скликання ВРУ - глава підкомітету з питань медстрахування Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування. 

Біографія

Народився 1 листопада 1980 року в Києві, в родині відомих вчених і педагогів.

Батько - Станіслав Довгий, відомий український вчений і винахідник, політичний діяч. Президент Малої академії наук України, член президії Національної академії наук (НАН) України, доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, директор Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України. У 2019 V Президент України Петро Порошенко нагородив Станіслава Довгого Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня "за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм".

Мати - Лариса Довга, професор Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського ("Київська консерваторія"), старший науковий співробітник Інституту філософії Національної академії наук України.

Олесь Довгий з сестрою та мамою

Дід - Олексій Довгий, відомий український письменник, поет. Автор 36-ти видань, перекладених на 12 мов світу.

Бабуся - Марія Довга, заслужений учитель України.

Дружина - Ірина, фінансист. Пара виховує двох спільних дітей: синів Макарія (2019 р.н.) і Матвія (2020 р.н.).Олесь Довгий з дружиною Іриною

Освіта

У 1997 році з відзнакою закінчив школу №58 м.Києва. Після цього Олесь Довгий навчався в Bournemouth Tutorial College (Великобританія) за програмою міжнародних обмінів. Прослухав курс мовної школи Anglo European School of English Bournemouth, закінчив курс економіки і бізнесу в Kensington College of business. У 2001 році з відзнакою закінчив Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана за спеціальністю "Міжнародна економіка".

У 2012-2014 роках навчався за МBА-програмою для топ-менеджерів у французькій бізнес-школі INSEAD - The Business School for the World. У 2015-му закінчив Національний університет "Одеська юридична академія" (юриспруденція). 

Наука

Кандидат економічних наук. 

Кар'єра і підприємницька діяльність

Свою трудову діяльність Олесь Довгий почав одразу після закінчення середньої школи в 1997 році. Працював референтом в Українській Асоціації молодих юристів. З 1998 був помічником керівника страхової компанії «Кредо Класик» (зараз - «УНІКА Україна») і одним з керівників групи компаній Nova Records і Western Thunder, а також засновником першої української DVD-компанії.

Разом з партнерами Довгий заснував один з перших інтернет-провайдерів і компанію "Синергія", яка першою в Україні розпочала продаж реклами в кінотеатрах. Вони також заснували перший у країні інтернет-магазин з продажу аудіо та відео контенту.

Серед ранніх бізнес-проєктів Довгого слід відзначити спільний видавничий проєкт з "Абабагаламага", в рамках якого було видано і продано понад 5 мільйонів дитячих книг серії "Міні-диво". Це був найбільший наклад за всю історію українського книговидання. Крім бізнес-складової, даний проєкт мав важливу соціальну функцію, адже найкращі дитячі видання "Абабагаламага" стали доступними для дітей у найвіддаленіших куточках України.

Крім того, Олесь Довгий є партнером у сімейному бізнесі. Найбільш успішними кейсами для сім'ї Довгих були розвиток і згодом продаж Київського заводу радіоапаратури, в рамках якого було організовано виробництво комп'ютерів і ноутбуків, а також впроваджене ліцензійне виробництво телевізорів Sanyo і Philips. Другим успішним кейсом сім'ї Довгих було створення мережі продуктових супермаркетів "Чумацький шлях", яка в 2015 році була продана більш потужному гравцю на ринку - мережі супермаркетів "Велика кишеня". Після успішного продажу цих двох бізнесів сім'я сконцентрувала свої зусилля на напрямках діяльності, пов'язаних з девелопментом, нерухомістю і приватною медициною. Група є партнером в нерухомості мережі медичних клінік "Добробут". На сьогоднішній день, крім нерухомості та девелопменту, в сімейному бізнесі Довгих залишився невеликий продуктовий напрямок, пов'язаний з імпортом преміальних продуктів харчування, а також мережа магазинів елітної електротехніки Bang & Olufsen.

Матеріальне становище

З декларації Олеся Довгого видно, що свій перший мільйон доларів він заробив у 21 рік.

Політичні амбіції

На місцевих виборах 2006 року Олесь Довгий пройшов до Київської міської ради, де згодом був обраний заступником голови - секретарем Київради. 2008 року на дострокових виборах до столичної ради знову став народним депутатом і був переобраний заступником голови - секретарем Київради на другий термін.

У 2011 році Олесь Довгий склав повноваження секретаря Київради за власним бажанням на знак протесту проти політики тодішнього президента Віктора Януковича. У жовтні 2014 року він був обраний народним депутатом Верховної Ради України на позачергових парламентських виборах у виборчому окрузі №102 (Кіровоградська область), перемігши з результатом 29,9%. 18 вересня 2015 депутат Довгий увійшов до складу групи «Воля народу» як один з її керівників.

10 листопада 2016 року Олеся Довгого обрали офіційним представником промисловців, підприємців і роботодавців у парламенті. Тоді ж він очолив Офіс представників бізнесу у парламенті.

21 липня 2019 року Довгий повторно обраний народним депутатом на позачергових парламентських виборах по виборчому округу №102 (Кіровоградська область). У Верховній Раді IX скликання Олесь Довгий єголовою підкомітету з питань медичного страхування Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування.

Благодійність

У квітні 2011 року Олесь Довгий заснував Благодійний Фонд "Можемо разом", місією якого заявлена ​​підтримка освітніх проєктів для дітей, молоді та батьків. Діяльність Фонду здійснюється за трьома напрямками: спорт і здоровий спосіб життя, освітні програми та соціальні проєкти.

Хобі

Олесь Довгий грає на саксофоні, любить готувати. Захоплюється українським живописом, патронує ряд культурних та мистецьких проєктів. Згідно з даними декларації, володіє близько 100 найменуваннями різних предметів мистецтва. Є одним з найвідоміших колекціонерів українського сучасного мистецтва.

Нагороди та досягнення

У вересні 2008 року нагороджений орденом Андрія Первозванного I ступеня. Указом Президента України від 28 травня 2009 нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня. У жовтні 2020-го нагороджений Орденом Святителя і Чудотворца Миколая за відродження духовності в Україні, відданість ідеалам добра та значний внесок у суспільне благо.

Має III ранг державного службовця.

Сергій Руденко

Теги

Довгий

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу