Персони

10 Січня 2008
Довгий Олесь. ДОСЬЄ
Довгий Олесь Станіславович - український підприємець, політичний діяч, благодійник, колекціонер. Представник видатного українського роду

Депутат Київської міської ради, заступник голови - секретар Київради (2006-2011 рр.). Народний депутат Верховної Ради України VIII, IX скликань (позафракційний). Офіційний представник промисловців, підприємців і роботодавців в українському парламенті. Керівник Офісу представників бізнесу в ВРУ. У IX скликання ВРУ - глава підкомітету з питань медстрахування Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування. 

Біографія

Народився 1 листопада 1980 року в Києві, в родині відомих вчених і педагогів.

Батько - Станіслав Довгий, відомий український вчений і винахідник, політичний діяч. Президент Малої академії наук України, член президії Національної академії наук (НАН) України, доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, директор Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України. У 2019 V Президент України Петро Порошенко нагородив Станіслава Довгого Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня "за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм".

Мати - Лариса Довга, професор Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського ("Київська консерваторія"), старший науковий співробітник Інституту філософії Національної академії наук України.

Олесь Довгий з сестрою та мамою

Дід - Олексій Довгий, відомий український письменник, поет. Автор 36-ти видань, перекладених на 12 мов світу.

Бабуся - Марія Довга, заслужений учитель України.

Дружина - Ірина, фінансист. Пара виховує двох спільних дітей: синів Макарія (2019 р.н.) і Матвія (2020 р.н.).Олесь Довгий з дружиною Іриною

Освіта

У 1997 році з відзнакою закінчив школу №58 м.Києва. Після цього Олесь Довгий навчався в Bournemouth Tutorial College (Великобританія) за програмою міжнародних обмінів. Прослухав курс мовної школи Anglo European School of English Bournemouth, закінчив курс економіки і бізнесу в Kensington College of business. У 2001 році з відзнакою закінчив Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана за спеціальністю "Міжнародна економіка".

У 2012-2014 роках навчався за МBА-програмою для топ-менеджерів у французькій бізнес-школі INSEAD - The Business School for the World. У 2015-му закінчив Національний університет "Одеська юридична академія" (юриспруденція). 

Наука

Кандидат економічних наук. 

Кар'єра і підприємницька діяльність

Свою трудову діяльність Олесь Довгий почав одразу після закінчення середньої школи в 1997 році. Працював референтом в Українській Асоціації молодих юристів. З 1998 був помічником керівника страхової компанії «Кредо Класик» (зараз - «УНІКА Україна») і одним з керівників групи компаній Nova Records і Western Thunder, а також засновником першої української DVD-компанії.

Разом з партнерами Довгий заснував один з перших інтернет-провайдерів і компанію "Синергія", яка першою в Україні розпочала продаж реклами в кінотеатрах. Вони також заснували перший у країні інтернет-магазин з продажу аудіо та відео контенту.

Серед ранніх бізнес-проєктів Довгого слід відзначити спільний видавничий проєкт з "Абабагаламага", в рамках якого було видано і продано понад 5 мільйонів дитячих книг серії "Міні-диво". Це був найбільший наклад за всю історію українського книговидання. Крім бізнес-складової, даний проєкт мав важливу соціальну функцію, адже найкращі дитячі видання "Абабагаламага" стали доступними для дітей у найвіддаленіших куточках України.

Крім того, Олесь Довгий є партнером у сімейному бізнесі. Найбільш успішними кейсами для сім'ї Довгих були розвиток і згодом продаж Київського заводу радіоапаратури, в рамках якого було організовано виробництво комп'ютерів і ноутбуків, а також впроваджене ліцензійне виробництво телевізорів Sanyo і Philips. Другим успішним кейсом сім'ї Довгих було створення мережі продуктових супермаркетів "Чумацький шлях", яка в 2015 році була продана більш потужному гравцю на ринку - мережі супермаркетів "Велика кишеня". Після успішного продажу цих двох бізнесів сім'я сконцентрувала свої зусилля на напрямках діяльності, пов'язаних з девелопментом, нерухомістю і приватною медициною. Група є партнером в нерухомості мережі медичних клінік "Добробут". На сьогоднішній день, крім нерухомості та девелопменту, в сімейному бізнесі Довгих залишився невеликий продуктовий напрямок, пов'язаний з імпортом преміальних продуктів харчування, а також мережа магазинів елітної електротехніки Bang & Olufsen.

Матеріальне становище

З декларації Олеся Довгого видно, що свій перший мільйон доларів він заробив у 21 рік.

Політичні амбіції

На місцевих виборах 2006 року Олесь Довгий пройшов до Київської міської ради, де згодом був обраний заступником голови - секретарем Київради. 2008 року на дострокових виборах до столичної ради знову став народним депутатом і був переобраний заступником голови - секретарем Київради на другий термін.

У 2011 році Олесь Довгий склав повноваження секретаря Київради за власним бажанням на знак протесту проти політики тодішнього президента Віктора Януковича. У жовтні 2014 року він був обраний народним депутатом Верховної Ради України на позачергових парламентських виборах у виборчому окрузі №102 (Кіровоградська область), перемігши з результатом 29,9%. 18 вересня 2015 депутат Довгий увійшов до складу групи «Воля народу» як один з її керівників.

10 листопада 2016 року Олеся Довгого обрали офіційним представником промисловців, підприємців і роботодавців у парламенті. Тоді ж він очолив Офіс представників бізнесу у парламенті.

21 липня 2019 року Довгий повторно обраний народним депутатом на позачергових парламентських виборах по виборчому округу №102 (Кіровоградська область). У Верховній Раді IX скликання Олесь Довгий єголовою підкомітету з питань медичного страхування Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування.

Благодійність

У квітні 2011 року Олесь Довгий заснував Благодійний Фонд "Можемо разом", місією якого заявлена ​​підтримка освітніх проєктів для дітей, молоді та батьків. Діяльність Фонду здійснюється за трьома напрямками: спорт і здоровий спосіб життя, освітні програми та соціальні проєкти.

Хобі

Олесь Довгий грає на саксофоні, любить готувати. Захоплюється українським живописом, патронує ряд культурних та мистецьких проєктів. Згідно з даними декларації, володіє близько 100 найменуваннями різних предметів мистецтва. Є одним з найвідоміших колекціонерів українського сучасного мистецтва.

Нагороди та досягнення

У вересні 2008 року нагороджений орденом Андрія Первозванного I ступеня. Указом Президента України від 28 травня 2009 нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня. У жовтні 2020-го нагороджений Орденом Святителя і Чудотворца Миколая за відродження духовності в Україні, відданість ідеалам добра та значний внесок у суспільне благо.

Має III ранг державного службовця.

Сергій Руденко

Теги

Довгий

Нові досьє

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA

Від Техасу до Вайомінгу: українець Сергій Тронь відкриває новий дата-центр у США