Персони

05 Серпня 2018
"Голодування повністю виправдане", - письменник Літтель написав відкритого листа Сенцову
Письменник Джонатан Літтель написав відкритого листа Олегу Сенцову

Письменник Джонатан Літтель написав відкритого листа українському режисеру, політв'язню Олегу Сенцову, який продовжує голодування в російській колонії.

Текст листа опублікувало видання The Guardian.

"Письменник не впевнений, що лист дійде до Сенцова, але "хотів би, щоб він знав, що не самотній у цьому світі".

"Дорогий Олег Геннадійович Сенцов, Ви, ймовірно почуваєте себе дуже самотнім у виправній колонії Лабитнангі, найпівнічнішої в'язниці Росії, так далеко від України та рідних. Я пишу вам, не знаючи, чи надійде цей лист до Вас, але хочу, щоб Ви знали, що Ви не один: є багато людей в усьому світі — таких же як ви режисерів, письменників, журналістів, активістів і просто звичайних людей, які думають про Вас, підтримують Вас і всім серцем бажають бачити Вас вільним", - йдеться у листі.

Літтель розповів, що уявляє собі страх і відчай сім'ї Сенцова, які чіпляються за будь-яку надію.

"Триває 82 день з тих пір, як Ви оголосили голодування (станом на 3 серпня, - ред.). Ви зробили це, щоб висловити протест не тільки проти несправедливості свого ув'язнення, але й щоб звільнити також 65 своїх співвітчизників, які ув'язненні в тюрмах Росії за тяжкими звинуваченнями. Цей жест, голодування до смерті, є однією з найбільш жорстких форм протесту, яку будь-хто може зробити. У Вашому випадку тим більше, оскільки двоє Ваших дітей чекають Вас в Криму (де Вас і заарештували) з бабусею, оскільки Ваша дружина була змушена тікати з України. Можна тільки уявити їх страх, їх страждання і розпач, з якими вони чіпляються за найменшу надію. Але, незважаючи ні на що, Ваше рішення почати це голодування повністю виправдане", - пише Літтель.

Крім цього, письменник зазначив, що "російський режим розуміє тільки силу".

"Російський режим розуміє тільки одне: силу і баланс сил. Це те, що Ви добре усвідомили, і для мене це пояснює Ваш вчинок почати голодувати: це спосіб змінити баланс сили, перенести на свою користь і, можливо, повернути його проти своїх переслідувачів", - підкреслив він.

Літтель подякував Сенцову за його боротьбу і нагадав йому, що його боротьба не марна, що він бореться не тільки для України і українців, а "заради жителів усього світу, за їх право жити без російської агресії".

Джонатан Літтель - американсько-французький письменник, лауреат Гонкурівської премії 2006 року.

Український політв'язень голодує вже 84 день.

Російські окупанти засудили Сенцова, який на момент ворожого вторгнення мешкав у Криму, за нібито підготовці до здійснення терактів.

Досі до політв'язня не пустили українського омбудсмена Людмилу Денисову. Попри домовленості між президентами Петром Порошенком і Володимиром Путіним.

 

Нові досьє

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business