Персони

25 Січня 2021
Хто зробив із Зеленського наркомана
Уривок із книги Сергія Руденка "Зеленський без гриму"

8 лютого 2019 року вже в статусі кандидата у президенти Володимир Зеленський приїхав до Львова. Там мав відбутися благодійний виступ “Кварталу 95” на чолі з фронтменом. На вході у місцевий цирк, де мало відбуватися дійство, Зеленського і його команду зустріли ветерани АТО та учасники патріотичних організацій. Вони оточили Володимира і публічно зажадали, аби той не йшов у президенти. Один із опонентів Зеленського промовив: “Вова, здай аналізи на наркотики, якщо ти чистий - тобі і боятися нічого”.

Акція ветеранів у Львові проти Зеленського: наркотики, Янукович та заклики до Путіна. "Відео: Прямий"

Власне, саме з цього моменту у публічній площині почалося обговорення теми, а чи справді Зеленський є людиною наркозалежною. Мемасики, жарти у соцмережах, відео, на якому Володимир веде себе не надто адекватно, поширення чуток про те, що ще за часів його акторства поліція приїздила на виклик додому до Зеленського і намагалася привести до тями etc. Все це дуже “чорні” технологи розженуть по пабліках, вкладуть в уста політтехнологам.

По завершенні першого туру президентських виборів, 31 березня, Володимир Зеленський вийшов на брифінг у досить дивному стані. Він говорив повільніше і його поведінка відрізнялася від тієї, яку ми спостерігали упродовж всієї виборчої кампанії. “Наркоман!”, - знову понеслося у Facebook. 

Розуміючи, що перед другим туром виборів йому не уникнути цих звинувачень, 3 квітня Володимир Зеленський опублікував своє перше звернення до Петра Порошенка з вимогою пройти наркологічну експертизу. Запрошуючи на дебати свого опонента на НСК “Олімпійський”, Володимир заявив: “Кандидати повинні обов’язково пройти медичну експертизу і довести народу, що серед них немає ні алкоголіків, ні наркоманів. Країні потрібен здоровий президент”. Зеленський відчував, що у разі, якщо він відмовиться від медичного обстеження, яке, до слова, не є обов’язковим для кандидатів у президенти, то до фіналу президентської кампанії він втратить підтримку частини своїх виборців. 

Штаб Порошенка виклик Зеленського прийняв. На 5 квітня Петро Олексійович запросив Володимира Олександровича у медичний пункт НСК “Олімпійський”. Однак Володимир на стадіон не з’явився. Порошенко здав кров для аналізу одразу у чотирьох клініках. Зеленський же вирушив у приватну клініку Eurolab, яка належить його давньому товаришу Андрію Пальчевському. Кров у нього брав масажист, колишній учасник українського кулінарного шоу “Майстер Шеф” Владислав Кірякулов, актор серіалу “Свати”. Що додало ситуації ще більшої абсурдності.

Команда Порошенка звинуватила Зеленського у спробі уникнути незалежного обстеження на алкоголь та наркотики. До того ж, засумніватися у достовірності аналізів у Eurolab, які показали негативні результати і на нарко-, і на алкозалежність, опонентів Володимира змусила неточність - на сторінці Зеленського у Facebook було оприлюднені дані, датовані 2 квітня 2019 року, хоча аналізи він здавав 5 квітня. Помилку, звісно ж, виправили, пославшись на те, що у приватній клініці просто переплутали файли. Утім, присмак того, що хтось намагався сфальсифікувати результати аналізів лишився.

Штаб Петра Порошенка і дотичні до п’ятого президента медіаресурси продовжували “качати” тему наркозалежності Зеленського. 11 квітня у телеефірі “Прямого” з’явився друг дитинства і екс-учасник “Студії “Квартал 95” Денис Манжосов. В той день він анонсував прес-конференцію у Києві. Про що хотів говорити давній товариш Зеленського, так ніхто і не дізнався - Денис так і не вийшов до журналістів, які разом із його друзями по “Кварталу” чекали на брифінг, поскарживсь на численні погрози на його адресу. Натомість Денис Манжосов прийшов до Матвія Ганапольського, який запитав у нього, чи був він свідком того, що той начебто вживав наркотики. Давній друг Зеленського категорично заперечив це, наголосивши, що це - “дурість, висмоктана із пальця”. Ведучий, схоже, очікував на іншу відповідь. А тому вдруге зайшов із питанням - “Ви ніколи не бачили, щоб він курив, коловся і так далі — і ви це вважаєте неправдою?”. Манжосов повторив: “Це - неправда”. На цьому, власне, і було поставлено крапку у цій “сенсації”. 

Однак, попри це, теза “Зеленський - наркоман” продовжувала жити своїм життям. В ефірі різних телеканалів між першим і другим туром Петро Порошенко незмінно повторював: “Я не стверджую, що Володимир Зеленський - наркоман. Я не маю для цього жодних підстав. Я підкреслюю на праві громадян України мати стовідсоткові гарантії, що майбутній президент і майбутній Верховний головнокомандувач гарантовано не є залежним від наркотиків”.

Утім, чим частіше Порошенко повторював: “Зеленський - не наркоман”, тим більше українці і його головний опонент чули: “наркоман, наркоман”.

12 квітня мама Зеленського - Римма Зеленська в інтерв’ю “Громадському” сказала, що її сина даремно обзивали наркоманом. “Він ні цигарок не палить, нічого”, - заявила вона. 

Інтерв'ю з Риммою Зеленською. Відео: Громадське

Кількома днями пізніше у інтерв’ю виданню “Апостроф” Олена Зеленського розповіла, як вона сприймає численні обвинувачення Володимира у наркозалежності. “Коли такого немає і ніколи не було, виникає звичайна втома від всього цього. Втома не лише у нас, знайомих, у тих, хто спочатку мовчав, хоча ми нікого і не підтягуємо у наші ряди. Ми не звертаємось до співаків, артистів, які знають нас багато років з проханням підтримати нас. Але буває, вони самі не витримують цієї брехні, кажуть, як є все насправді, і це приємно. У цій ситуації шкода батьків, які починають переживати”.

Якщо хтось сподівався, що із перемогою Зеленського тема його наркозалежності зникне, той помиляється. Просто вона набула нового забарвлення. Дивна поведінка Володимира Олександровича на чиновницьких нарадах і зустрічах викликає нині лише одну реакцію: “А, може, таки так?”

6 липня 2020 року Анатолій Шарій у своєму Телеграм-каналі повідомив, що його соратникам вдалося провернути цілу спецоперацію, метою якої став забір сечі Володимира Зеленського у одеському ресторані “Риба”. Ба більше - лідер партії імені самого себе стверджує, що він замовив проведення аналізів відібраного матеріалу на вміст наркотичних засобів у двох лабораторіях - українській та німецький. Кажуть, що саме цими результатами Шарій начебто і намагається шантажувати команду Зеленського. Утім, правда це чи, - достеменно ніхто не знає. Звісно ж, окрім самого Володимира та Анатолія

Замовити книгу Сергія Руденка "Зеленський без гриму"Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу