Персони

11 Вересня 2019
Іллєнко Пилип. ДОСЬЄ
Екс-голова Держкіно України

Останні 50 років українське кіно важко уявити собі без родини Іллєнків. Ця династія була і лишається визначальною у вітчизняному кінематографі.

Останні 5 років українське кіно розвивалося при Пилипові Іллєнку, який стояв на чолі Держкіно. Юрист за освітою, кіношник за духом, боєць за натурою.

Біографія

41 рік. Народився у Києві. Батько – відомий український кінорежисер Юрій Іллєнко, мати – актриса Людмила Єфименко-Іллєнко. Рідний брат – політик, один із лідерів "Свободи" Андрій Іллєнко.

За освітою – юрист. 1999 року закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Працював у Мінюсті та апараті Верховної Ради України. Був юрисконсультом в "Укртелекомі", займався приватною юридичною практикою.

Кіно

У 2008-2014 роках був директором ТОВ "Іллєнко Фільм", один із організаторів кінофестивалю "Відкрита ніч".

Вперше знявся у фільмі в 4 роки у фільмі "Лісова пісня. Мавка". Зіграв у кінофільмах "Легенда про княгиню Ольгу", "Солом’яні дзвони", "Лебедине озеро. Зона", "Аве Марія", "Молитва за гетьмана Мазепу", "Говерла".

Політика

Тричі кандидував на парламентських виборах України. 2012 року він був 122-м, а у 2019-му - № 9  у виборчому списку Всеукраїнського об’єднання "Свобода". Однак до Верховної Ради так і не потрапив.

У 2014 році призначений головою Держкіно. 19 серпня 2019 року подав у відставку з цієї посади. За його словами, керівна посада на державній службі – це "скоріше прокляття, аніж винагорода". На згадку про роботу у Держкіно Пилип Юрійович набив собі тату.

Звинувачення

У 2017 році телеканал "1+1" звинуватив Держкіно у тому, що воно пропускає на український ринок багато серіалів нібито російського виробництва, а також допускає певні зловживання чи маніпуляції з боку телеканалу "Україна". Пилип Іллєнко усі звинувачення відкинув.

У квітні 2019 року детективи НАБУ відкрили провадження у за заявою організації "Спілка добровольців" щодо того, що Держкіно фінансувало 49% бюджету фільму кінокомпанії Зеленського за назвою "Я, ти, він, вона". Пилип Іллєнко усі звинувачення відкинув. У серпні 2019 року НАБУ закрило це кримінальне провадження.

Сім'я

Одружений. Дружина – Євгенія Іллєнко. Подружжя виховує двох синів – Георгія та Святослава.

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу