Персони

05 Березня 2020
Іонушас Сергій. ДОСЬЄ
Народний депутат від "Слуги народу", заступник парламентського комітету з правоохоронної діяльності

Біографія

Народився 18 жовтня 1979 року у Санкт-Петербурзі. Однак дитинство провів у Києві. Навчався у ліцеї № 171 "Лідер".

Гапчинська

Сергій Іонушас допомагав відомій художниці-живописцю Євгенії Гапчинській боротися з продавцями-нелегалами. Вона виграла кілька судових позовів проти незаконних продавців магнітів, календарів, блокнотів із зображенням її робіт.  

Зеленський

Ще під час навчання в університеті почав працювати у компанії Attorney at Law. Пізніше, у 2008 році перейшов у компанію Patent Attorney. З 2002 року був керівником юридичної компанії "Гелон", яка співпрацювала зі "Студією "Квартал 95". Цю фірму, до слова, свого часу рекомендував Володимир Зеленський на сайті "Гелона". На офіційному сайті "Укрпатенту" Іонушас значиться патентним повіреним Володимира Зеленського – реєстрував такі його торговельні марки, як "Слуга народу", "Країна У", "Квартал 95", "Студія "Квартал 95", "Ліга Сміху", "Чисто news". За даними Радіо "Свобода", 2020 року "Укрпатент" зареєстрував за його заявками від 2017 року ще два торговельних знаки для Зеленського - "Ігри приколів" та "Ze Kubiki".

Іонушас був консультантом ТОВ "Фармацевт практик".

"Коронація слова"

5 червня 2015 року в рамках XV міжнародного літературного конкурсу "Коронація слова" від юридичної фірми "Гелон" було вручено спеціальну премію. Її отримав тернопільський письменник Олексій Волков за роман "Вовчий місяць".

Матеріальний стан 

Відповідно до декларації за 2018 рік, Сергій Іонушас володіє юридичною компанією "Гелон" та ТОВ "Консіон" (діяльність у сфері права, діяльність агентств працевлаштування).

Має у власності квартиру у Києві (65,1 кв.м), гараж (34,5 кв.м), земельну ділянку (579 кв.м) та житловий будинок (86,6 кв.м) у селі Вища Дубечня Вишгородському районі. Володіє автомобілем Porsche Macan 2014 року випуску.

В 2018 році Сергій Іонушас заробив 4 млн 153 тис 175 грн. Готівкою тримає 170 тис грн. та $ 385 тис і EUR 65 тис.

Освіта

Закінчив Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого в Харкові. Вивчав інтелектуальне право в Інституті інтелектуальної власності і права. У 2002-2005 роках навчався в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету ім. Шевченка за програмою "Правничі студії за спеціальністю "Європейське право" та в CAPS Business School.

Політика

Під час президентських виборів 2019 року разом із Іваном Бакановим, Вадимом Галайчуком, Ольгою Савченко та Аліною Загоруйко був довіреною особою кандидата в президенти України Володимира Зеленського  в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі.

20 квітня 2019 року в Шостому апеляційному адміністративному суді Києва пройшло засідання у справі Володимира Зеленського. Позов подав адвокат Андрій Хилько, який заявив, що Зеленський підкуповував виборців. За голос він давав запрошення на дебати, які проходили на НСК "Олімпійський". Захист Зеленського представляв Сергій Іонушас. В результаті Хилько програв справу. Він був переконаний, що судова справа була ініційована заради інформаційного приводу. На його думку, ця подія могла статися за вказівкою Петра Порошенка.  

На дочасних парламентських виборах 2019 року обраний до Верховної Ради за списком політичної партії "Слуга народу" (№38). Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.

Регалії

Член Асоціації правників і Асоціації адвокатів України.

Спорт

Веде активний спосіб життя. Захоплюється спортом. Катається в горах на лижах, ходить до спортзалу, бігає та займається плаванням.   

Нові досьє

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich