Персони

22 Січня 2019
Каплін Сергій. 10 фактів із життя
Соціал-демократична партія висунула кандидатом у президенти України Сергія Капліна

Центральна виборча комісія України зареєструвала кандидатом у президенти народного депутата Сергія Капліна.

1. 39 років. Народився у селі Опришки Глобинського району Полтавської області. Вчився в університеті «Україна» та Національному університеті ім. Шевченка.

2. У 20 років став виконавчим директором "Кременчуцького шкіряно-лимарного комбінату". Був радником голови Державного комітету з питань підприємництва та регуляторної політики. У період з 2007 по 2010 рік -  помічник народного депутата від Партії регіонів Анатолія Кінаха, а також Наталії Королевської, яка тоді входила до БЮТ.

3. В 2011 році став лідером "Руху простих людей". Був головним редактором газети "Іскра простих людей". З 2015 року – лідер "Партії простих людей", яку через рік перейменував у Соціал-демократичну партію. "Партія простих людей" запам’яталася тим, що до неї Каплін встиг прийняти свою 80-річну бабусю.

4. Двічі обирався до Верховної Ради у мажоритарному окрузі №144 (Полтава). У 2012 балотувався за підтримки партії "УДАР", у 2014-му – від "Блоку Петра Порошенка". Два роки був членом фракції БПП.

5. У вересні 2017 року Сергій Каплін заявив, що його обрано лідером Соціалістичної партії. Упродовж останніх півтора роки Каплін вів дискусію із Іллею Кивою, хто з них є справжнім лідером СПУ. Відповідно до державного реєстру станом на січень 2019 року голово Соціалістичної партії є Ілля Кива. Капліна називають проектом Сергія Льовочкіна. Принаймні, лідера соціал-демократів активно підтримує телеканал "Інтер". Крім того, як з'ясували журналісти, другою людиною в Соціал-демократичної партії числиться Сергій Варламов - в минулому глава департаменту природного газу в групі компаній Курченка.

6. 18 листопада 2014 року під акції протесту біля будівлі Полтавської міськради, Сергій Каплін сокирою вирубав двері в кабінет тодішнього міського голови Полтави Олександра Мамая. Після проникнення в кабінет міського голови, Каплін обсипав сіллю приміщення.

7. Кандидат у президенти Сергій Каплін задекларував автомобіль KIA MAGENTIS 2007 року випуску і 473 тис. грн доходу.

Згідно з декларацією, Каплін зареєстрований у житловому будинку в Полтаві площею 83,2 кв. м від березня 2015 року та орендує житловий будинок у Києві площею 203,9 кв. м від 25 травня 2017 року

Депутат вказав автомобіль KIA MAGENTIS GE2.0 D6MT2 2007 року випуску вартістю на дату придбання 120 тис. гривень.

Також кандидат має у спільній власності зображення знака "Руху простих людей".

Доходи вказано в розмірі 244 130 гривень зарплати депутата Ради, 191 080 гривень компенсації за оренду житла і 38 170 гривень компенсації за проїзд по Україні.

Серед фінансових зобов'язань згадується виплата коштів за виконавчим листом від грудня 2013 року "Полтава-банку" на 99 тис. гривень.

8. Є класичним популістом. Його передвиборна програма називається "Соціальний курс - за простих людей". Каплін, серед іншого, обіцяє підвищення зарплат і пенсій, створення 5 млн робочих місць та зниження ціни на газ в 4 рази. За його словами, має намір побудувати в Україні соціал-демократичну державу на зразок Швеції, Норвегії, Фінляндії.

9. 17 жовтня 2018 року на мітингу профспілок біля Кабінету міністрів Капліна облили фекаліями. Під час акції до нардепу підбігли двоє людей і вилили йому на голову відро з лайном. Каплін заявив, що це провокація і звинуватив в її організації Дмитра Корчинського. Виконавцю, за його словами, заплатили 300 доларів.

10. Одружений. Має трьох дітей від кількох шлюбів.

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу