Персони

30 Жовтня 2018
Карижський Максим. ДОСЬЄ
Директор PR-агентства «KARYZHSKY.COM»

Максим Карижський - один з найдосвідченіших українських політтехнологів. Близько 20 років він перебуває за лаштунками політичного життя України, але, напевно, більш обізнаної людини в нюансах цього самого життя, важко знайти. На відміну від багатьох своїх колег Максим уникає зайвої публічності.


Бізнес

Засновник консультаційного агентства з управління і комунікацій «Karyzhsky Communications».

Директор ТОВ «Агентство гуманітарних технологій».


Біографія

Народився 26 жовтня 1976 року в Києві.

З 1994 по 1997 рік був аналітиком і керівником аналітичних програм в Асоціації українських політологів і політиків. Займався експертизою законопроектів, які вносилися на розгляд Верховної Ради. Десятки ініціатив і поправок до законопроектів енергетичної та економічної політики, які пропонувала Асоціація, були підтримані парламентом.

У 1997 році закінчив факультет суспільних наук за спеціальністю «політологія» Національного університету «Києво-Могилянська академія».

У 1997-1998 роках - координатор консультаційних проектів і досліджень у сфері газового і електроенергетичного ринку України в Міжнародному центрі перспективних досліджень.

З 1998 по 2005 рік - аналітик, координатор консультаційних проектів і досліджень, а потім - директор Агентства гуманітарних технологій.

Під час парламентських виборах 1998 року Максим Карижський був в команді політтехнологів, які забезпечили перемогу Валерію Хорошковському у Красноперекопському виборчому округу № 9 (Крим). 

Пізніше працював помічником міністром економіки Валерія Хорошковського. Займався інформаційним забезпеченням глави Мінекономіки.

На парламентських виборах 2002 року - один з політтехнологів політичного альянсу «Команда озимого покоління».

Надавав консультаційні послуги з питань управління та зв'язків з громадськістю для топ-менеджерів і власників великих українських і міжнародних компаній, керівництву обласної влади і центральним органам влади.

У 2005 році брав участь у виборчій кампанії президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва.

Після того, як в 2005 році одним із власників телеканалу «Інтер» став Валерій Хорошковський, посів посаду заступника головного редактора і головного редактора телеканалу.

Зіркова команда "Інтера"

У грудні 2006 року пішов з «Інтера». У політичних кулуарах говорили про його можливе призначення на посаду керівника Головної служби інформаційної політики Адміністрації президента Ющенка (замість Олександра Семирядченка). Втім, це призначення так і не відбулося.

У квітня 2013 року з'явилася інформація про те, що Максим Карижський стане директором з розвитку телеканалу ТВі. Однак ця інформація виявилася фейком.

У 2007-2018 роках був радником політиків і бізнесменів з питань стратегії, політики і комунікації.

У 2016 році заснував Український центр стратегічних рішень і суспільну експертно-аналітичну платформу Policy & Politics Platform. Мета - недопущення підкупу голосів під час виборів.

Автор ряду публікацій з аналізу публічної політики, відносин між суспільством і органами влади, енергетичної політики, міського розвитку, практики виборів і виборчого законодавства.

C 2018 року - засновник компанії Karyzhsky communications.


Погляди

Максим Карижський за:

- Те, щоб гральний бізнес, видобуток бурштину, використання державних сільгоспземель, сміттєпереробка ліцензувалися в Україні;

- Оприлюднення не тільки доходів чиновників, а й їх витрат;

- Максимальну лібералізацію і дерегуляцію економіки;

- Ліквідацію державних монополій;

- Перевірку на детекторі брехні чиновників перед прийомом їх на роботу.


Дід


Дід Максима - Григорій Карижський, Герой Радянського Союзу.

У грудні 1944 року призначений на посаду командира 18-ї гвардійської стрілецької дивізії, яка брала участь в Східно-Пруської і Інстербурзько-Кенігсберзької операціях. Дивізія в січні 1945 року відзначилася в ході визволення міста Інстербург. За успішне ведення боїв дивізії було присвоєно почесне найменування «Інстербурзький». Продовживши наступ, дивізія вийшла до затоки Фрішес-Хафф (10 км на південь від міста Кенігсберг), звільнила місто Бранденбург і разом із іншими з’єднаннями - місто Кенігсберг. 

10 квітня 1945 року дивізія вийшла на Земландський півострів і вступила в бій з противником на косі Фрішес-Нерунг, і в ніч на 1 травня 1945 завершила його розгром. За зразкове виконання завдань командування в боях при звільненні міста Кенігсберг дивізія була нагороджена орденом Суворова 2 ступеня. За мужність і відвагу, вміле командування дивізією Карижський також був нагороджений орденом Суворова 2-го ступеня.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 5 травня 1945 року за зразкове командування дивізією і проявлені при цьому особисту мужність і героїзм гвардії генерал-майору Григорію Івановичу Карижському присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка».

Компромат

"Пральня" для Кучми

У липні 2001 року тодішній директор Інституту політики Микола Томенко заявив, що Агентство гуманітарних технологій на чолі з Максимом Карижським уклала договір з американською фірмою BKSH для формування позитивного іміджу Леоніда Кучми. Йшлося про нібито $ 500 тис. А саме замовлення, за словами Томенка, було від зятя Кучми - Віктора Пінчука.

Максим Карижський категорично спростував цю інформацію. «Ми не маємо контрактів ні з президентом, ні з Пінчуком, ні з якимось іншим органом державної влади щодо того, що говорив Микола Томенко», - заявив директор АГТ.

Матеріальне становище

Має автомобіль Lexus.

Володіє 25% квартири, яка перебуває у приватній власності батьків і сестри. Загальна площа квартири - 71,6 кв.м.


Оточення

Один з давніх партнерів Максима Карижського - політтехнолог Володимир Грановський.

Дружить з журналістом Михайлом Кухарем.

 

Регалії

Засновник UCSS Українського центру стратегічних рішень і Академії політичних технологій.

Директор проектів ВГО «Українська стратегія».

Разом із колегами працював над книгою «Проект Конституції України: стан, проблеми, перспективи» (1996 г.).

Один із засновників громадської організації «Фонд розвитку гуманітарних технологій». 


Сім'я

Мати - Карижська Ніна Григорівна.

Батько - Карижський Едуард Григорович.

Сестра - Карижський Тетяна Едуардівна, працювала начальником відділу НАЕК «Енергоатом».

«Український вибір»

Інтернет-проект Максима Карижського. Його суть - читачі пропонують самого несподіваного кандидата в президенти України, а потім голосують за повний список «нежданчиків».

«Умови відбору було дві. По-перше, можна пропонувати тільки героя, який напевно не буде реально балотуватися на президентських виборах. По-друге, потрібно запропонувати суттєві підстави для участі пропонованого персонажа в президентській кампанії. Деяких тез із запропонованих політичних платформ, на мій погляд, дійсно не вистачає в нинішньому порядку денному повістці України», - вважає автор проекту.

Хобі


Любить грати в пейнтбол. Займається серфінгом.

Багато подорожує.

У 2017 році потрапив в зону надзвичайної ситуації на Балі, де сталося виверження вулкана.

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу