Персони

20 Листопада 2017
КДБ звинуватив затриманого в Білорусі українського журналіста в створенні мережі шпигунів
Українського журналіста Павла Шаройка КДБ Білорусі звинуватив у шпигунстві

Комітет держбезпеки Білорусі заявив, що затриманий на території цієї країни український журналіст Павло Шаройко створив агентурну мережу з числа громадян Білорусі, які за винагороду збирали для нього відомості розвідувального характеру.

Про це на брифінгу заявив офіційний представник КДБ Білорусі Дмитро Побяржин, повідомляє білоруський портал tut.by.

Представник відомства стверджує, що в Білорусі Шаройко створив агентурну мережу з числа громадян цієї країни, "які за грошову винагороду виконували його завдання зі збору відомостей розвідувального характеру у військово-політичній сфері".

У КДБ заявляють, що Шаройко є кадровим співробітником Головного управління розвідки Міноборони України.

"Для прикриття йому визначили посаду кореспондента Громадської національної телерадіокомпанії України", - заявив Побяржін.

Відносно Шаройка порушили кримінальну справу за статтею "шпигунство" і прийнято рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

"Шаройко визнав, що є співробітником кадрового апарату військової розвідки, що працює під прикриттям, а також своє звання - полковник. Він також підтвердив, що координацію його розвідувальної діяльність здійснював співробітник Головного управління розвідки Міноборони Ігор Скворцов, який діяв під прикриттям радника посольства України Білорусі. За діяльність, несумісну з дипломатичним статусом, Скворцов оголошений персоною нон-грата", - повідомив Побяржін.

17 листопада стало відомо, що в Мінську за підозрою в "шпигунстві" затримали українського журналіста Павла Шаройка. В той же день у квартирі, де Павло живе з сім'єю - дружиною Оленою і донькою, був проведений обшук. Однак офіційних причин затримання на той момент не повідомлялося. Шаройка в суді захищає державний адвокат, наданий білоруською владою. 18 листопада кореспондента "Українського радіо" в ізоляторі КДБ відвідав український консул.

Зазначимо, у Білорусі також затримали керівника підприємства ПАТ "Завод обважнювачів", громадянина України Олександра Скибу. Йому інкримінують дачу хабара.

Нові досьє

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich