Персони

19 Вересня 2019
Коба Катерина. ДОСЬЄ
Активістка, волонтер, відеоблогер

Народилася на Луганщині, опікується правами переселенців з  Донбасу і Криму, розвиваючи мережу “Громадська взаємодія”.

ОСВІТА ТА РОБОТА

Катерина Коба народилась 13 березня 1986 року у місті Брянка Луганської області. У 2001-му вона з батьками переїхала до Києва, де закінчила Перший медичний коледж (фах - медсестра), а в 2009 році отримала диплом біолога-генетика Інституту біології та медицини Національного університету ім. Т. Шевченка.

Паралельно вона вступила на факультет правознавства Національної академії внутрішніх справ, який закінчила у 2013 році, після закінчення якого стала працювати у бізнес-сфері. Розпочавши кар’єру як помічник нотаріуса, Катерина Коба також була менеджером з розвитку та фінансовим директором приватної компанії.

ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

У 2013-2014 роках, підтримавши масові протести проти непідписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом, Катерина приєдналася до акцій Автомайдану та почала займатися волонтерською діяльністю. Вона допомагала пораненим під час Революції Гідності, а згодом доставляла допомогу на фронт - у зону проведення Антитерористичної операції.

Оскільки Луганщина є рідною для Катерини, то окупацію Криму і частини Донбасу вона сприйняла дуже особисто. Як волонтерка організовувала збір і доставку продуктів та дитячого одягу до закладів Слов’янська і Соледара.

З 2018 року Катерина - керівник департаменту соціальних проектів компанії “Росинка”, де як голова Благодійного фонду “Громадська взаємодія”, реалізувала низку проектів підтримки ініціатив із дитячого та юнацького розвитку, спортивних та мистецьких проектів.

У 2019 році вона стала співзасновницею руху “Стоп політичній корупції”, учасники якого спостерігали за тим, щоб президентські та парламентські вибори відбувалися чесно. Серед завдань - контроль за доброчесністю кандидатів, протидія фальсифікаціям, фіксація правопорушень та співпраця з правоохоронними органами.

МЕДІАКТИВНІСТЬ

Нині весь напрацьований досвід Катерина Коба намагається реалізувати в рамках проекту “Громадська взаємодія”, який має на меті нівелювати будь-які форми дискримінації внутрішніх переселенців, забезпечити гарантовані громадянам України соціальні та політичні права, а також моніторити ефективність державних програм на підтримку переселенців.

Катерина Коба є авторкою серії політично-освітніх відеоблогів “Політика із Катериною Кобою”. У випусках, які виходять на каналі в YouTube та сторінці проекту “Громадська взаємодія”, вона робить аналіз актуальних політичних подій та пояснює складні процеси зрозумілою для широкої аудиторії мовою.

Крім цього, вона веде авторські колонки у “Лівому Березі” та “Українській правді”, де аналізує проблеми проблем внутрішньо переміщених осіб та пропонує модливі шляхи вирішення.

Теги

Коба

Нові досьє

Хто така Олена Зеленська?

Уруський Олег. ДОСЬЄ

Мусаєв Халід. ДОСЬЄ

Марина Ставнійчук: “Я розмовляла не з рядовим аграрником, а з людиною державного рівня”

Шмигаль Денис. 10 фактів із життя прем'єр-міністра України

Сім’я “Квартал 95”

Снєгирьов: ФСБ РФ вербує українських силовиків через контрабанду з "Л/ДНР"

10 запитань до президента Зеленського

Сивохо Сергій. 10 фактів із життя

Іонушас Сергій. ДОСЬЄ

Реклама

Партнери