Персони

24 Листопада 2018
Прокопчук Олександр. 10 фактів із життя
Уродженець України, який зробив карколомну кар’єру у Росії, який був за крок до крісла директора Інтерполу.

1. 57 років. Народився на Житомирщині. У 1983 році закінчив Київський державний університет ім. Т.Шевченка за спеціальністю "Романо-германські мови та літератури".

2. Молодший брат Олександра Прокопчука – Ігор Прокопчук представляє інтереси України у ОБСЄ (Відень). 10,5 років Прокопчук-молодший знаходиться у закордонному відрядженні. Свого часу був послом Україні у Литві.

3. Олександр Прокопчук володіє п’ятьма мовами: англійською, німецькою, французькою, італійською та польською.

4. Розпочинав свою кар’єру у комсомольських організаціях УРСР, працював у Житомирському обкомі комсомолу.

5. З початком перебудови у СРСР, у 1986 році, переїхав до Москви. Там розпочинав свою роботу в Управлінні міжнародного співробітництва Держкомітету РФ з вищої освіти.

6. З 1998 року його рід діяльності істотно змінився. Він почав працювати в податковій сфері: спочатку як керівник Департаменту кадрової політики Міністерства з податків і зборів РФ, потім ― як начальник Управління інформації та громадських зв'язків Федеральної податкової поліції.

7. Кандидат економічних наук. Учасник бойових дій, нагороджений іменною зброєю. У 2003 році Прокопчука перевели до органів МВС РФ у межах кампанії зміцнення міліції кадрами зі спецслужб. Але він, як і раніше, був і є співробітником спецслужб РФ.

8. У 2011 році Дмитро Медведєв присвоїв Прокопчуку звання генерал-майора поліції та призначив його начальником російського НЦБ Інтерполу.

9. 10 листопада 2016 року на 85-ій Генеральній Асамблеї Інтерполу Олександр Прокопчук був обраний віце-президентом Інтерполу і став першим громадянином РФ, який посів високу керівну посаду в Інтерполі.    

10. У листопаді 2018 року народний депутат Антон Геращенко заявив, що, за його інформацією, Олександр Прокопчук є кадровим співробітником російської розвідки. За його даними, наприкінці 1980-х років той був співробітником першого відділу управління РТ ПГУ КДБ СРСР. Працював під прикриттям Інституту російської мови імені Пушкіна, займався розробкою перспективної агентури серед студентів зі США та Європи. У 1991 році його перевели до "американського" відділу Першого головного управління КДБ. Шпигував проти США.

 

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович