Персони

17 Травня 2018
Рибалка Сергій. ДОСЬЄ
Екс-народний депутат України

Сергій Рибалка - один із гаманців Радикальної партії Олега Ляшка. Він неодноразово опинявся у центрі різноманітних скандалів, утім, йому все сходило з рук. Звісно, Олег Валерійович публічно “шмагав” свого депутата, одначе від спонсорства він так і не відмовився. 

“АТБ”

“АТБ” - торговельна мережа, яка належить колишньому тестеві Сергія Рибалки - Геннадію Буткевичу. З його донькою нардеп знаходиться у розводі. 

Конфлікт між Рибалкою і Буткевичем почався в 2012 році.

Генадій Буткевич

У 2012-2013 роках мережа супермаркетів "АТБ" заборгувала компаніям, які мали стосунок до Рибалки, більш $15 млн.

У 2013 році на компанії Рибалки здійснювався тиск правоохоронних органів: підприємства публічно звинувачували у фінансуванні опозиції, ухиленні від сплати податків і продажу наркотиків.

Рибалка вважає, що за цими діями правоохоронців стояв особисто Буткевич, оскільки він мав “близькі стосунки з колишнім головою СБУ Олександром Якименко і його “правою рукою”, нардепом-регіоналом Юрієм Самойленко”.

Влітку 2014 Рибалка розійшовся з партнером по бізнесу Іваном Омельченком. Розгляд справ про заборгованість “АТБ” було продовжено в судовому порядку. Частину боргів - близько 60 млн грн - мережа вже повернула підприємствам S.Group.

Восени 2015 року обласна прокуратура Дніпропетровської області знову публічно звинуватила групу компаній S.Group в несплаті податків на 125 млн грн в 2012 році. На що адвокати S.Group надали довідки з податкових органів про відсутність претензій, а також рішення суду про неправомірність таких претензій.

Адвокати публічно звинуватили обласну прокуратуру в незаконній діяльності в інтересах мережі супермаркетів "АТБ-маркет".

Сам Рибалка називав реанімацію прокуратурою сфабрикованих справ часів Януковича “тиском на опозиційного політика з метою впливу на позицію фракції Радикальної партії в парламенті”.  

Амбіції

Сергій Рибалка - людина амбіційна. Утім, поки що його політичні амбіції лишаються у тіні лідера Радикальної партії - Олега Ляшка. 

“Я менеджер, - каже Рибалка. - Піду туди, куди вирішить партія. Але я знаю, як можна керувати митницею та податковою”, - заявив він у хард-ток-шоу Наталії Влащенко. 

Бізнес 

У 1995 році разом зі своїм партнером Іваном Омельченком Сергій Рибалка заснував приватне підприємство у галузі оптово-роздрібної торгівлі. 

У 2000 році партнери заснували “Снек-Експорт” — майбутнього лідера снекового ринку України і виробника брендів Semki, “Козацька розвага”, “Флінт”, “Мачо” і “Морські”. У 2007 році бізнес поповнився виробництвом товарів народного споживання (компанія “Рідний продукт”), целюлозно-паперової продукції (компанія “Чиста планета”), дистрибуцією товарів, транспортними перевезеннями і девелопментом.
Всі підприємства були об'єднані в групу компаній під назвою S.I. Group.

У 2013 році річний оборот S.I. Group склав 2,7 млрд грн.

У вересні 2014 року відбулася реорганізація S.I. Group.

Причиною реорганізації став тиск з боку колишнього тестя — Геннадія Буткевича.

Сергій Рибалка і Іван Омельченко вирішили припинити існування корпорації — її розділено між бізнес-партнерами на дві частини. Компанії, які залишились Рибалці і його родині, об'єднались під брендом “S. Group”.

S. Group розвиває торговельні марки “Козацька слава” (до 2014 року — “Козацька розвага”), Semki, “Мачо”, RED, FunNut, KartoFun, Snekkin, целюлозно-паперовий напрямок — Fantasy, Fantee. Також в управлінні Сергія Рибалки залишилося просування продукції на деяких зовнішніх ринках, у тому числі в Грузії і Киргизії. S. Group вийшла з бізнесу у Росії, в управлінні нової компанії родини Івана Омельченка — “Снек Продакшен” — залишився завод із виробництва снеків у Липецьку.

Оборот своєї частини Сергій Рибалка в 2014 році оцінював в 1,6 млрд гривень.

Родичі Cергія Рибалки є 100 % власником компанії. Основним засновником є ​​батько Сергія Рибалка — Віктор Федорович. Брат С. Рибалки Дмитро Рибалка є головою наглядової ради S. Group.

До S. Group входять наступні підприємства:

ТОВ “Продекспорт-2009”

ТОВ “Снек-Експорт”

ТОВ “Чиста планета”

ДП “ЮМАК”

ТОВ “Агросахінвест 2002”

ТОВ “Нова компанія 2006”

ТОВ “Фаетон-Транс” (логістична компанія)

Компанія має 3 експортних торгових представництва у Казахстані, Киргизстані та Грузії.

Після набуття депутатства Сергій Рибалка заявив, що немає наміру повертатися у бізнес.

Біографія

Народився 22 липня 1978 року у Дніпропетровську.

У 2000 році закінчив Національну металургійну академію України за спеціальністю “Металургія чорних металів”.

У 2002 та 2005 роках обирався депутатом Дніпропетровської міської ради.

У 2003 році отримав диплом правознавця у Юридичній академії МВС України.

Працював інженером з охорони праці та техніки безпеки.

У 2002-2005 роках -директор з юридичних питань в ТОВ “Марком”. 

У 2005-2007 роках. — директор з юридичних питань в ТОВ “Снек Експорт”.

Був радником генерального директора з юридичних питань в ТОВ  “Снек Експорт”.

У квітні 2008 року був призначений заступником голови Національного агентства України з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

З лютого 2009 року по березень 2010 року Cергій Рибалка - заступник міністра охорони навколишнього природного середовища України.

Після — радник генерального директора з юридичних питань ТОВ “Снек-Експорт” (Дніпропетровськ).

На дочасних парламентських виборах 2014 року був обраний до Верховної Ради України за списком Радикальної партії Олега Ляшка (№22).

Гордість

Своєю особистою гордістю Сергій Рибалка вважає свою родину.

Гурман

Улюблена страва - борщ.

Компромат

Апартаменти у Парижі

У вересні 2015 року журналісти проекту “Схеми” (Радіо “Свобода”) провели розслідування і з’ясували, що народний депутат України Сергій Рибалка володіє апартаментами у французькій столиці. 

За даними журналістів, у декларації про доходи він нічого не вказав про фірму, яка володіє квартирою в Парижі за майже 1,4 мільйона євро.

Згідно з документами, які є в розпорядженні “Схем”, у 2014 році Сергій Рибалка та його батько, Віктор Рибалка, заснували французьку фірму Vesta Estate, через яку були куплені апартаменти в центрі Парижа – за 1,363 мільйона євро.  

Інформація про те, що Сергій Рибалка і його батько – власники французької фірми Vesta Estate, прямо вказана у виписці з офіційного реєстру комерційних компаній Франції. Однак, цієї інформації немає в декларації Сергія Рибалки за 2014 рік, оприлюдненої на сайті Верховної ради.

Бізнес у Липецьку і офшори

23 червня 2017 року Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Сергій Рибалка володіє підприємством у російському Липецьку, яке виводить в офшори мільйони гривень.

“Група його (Рибалки - ред.) компаній дійсно перевіряється на ухилення від сплати податків в особливо крупних розмірах. Ідеться про сотні мільйонів”, - сказав Луценко.

Сергій Рибалка заперечив свою причетність до підприємства у Липецьку і назвав брехнею, сказане Юрієм Луценком. 

3 липня 2017 року Юрій Луценко заявив, що ГПУ не має претензій до Рибалки, усі підозри щодо нього зняті.

Біллборди на Таймс-сквер

У грудні 2017 року Сергій Рибалка вирішив подарувати своїй дівчині - Анастасії Байбородіній біллборди з її світлинами у Нью-Йорку. Так нардеп вирішив привітати її з днем народження. Вартість розміщення зображення на одному з екранів, як твердить “TabloID”, становить приблизно 1,5 тис. доларів

Байбородіна розмістила фото у соцмережах. 

Ця історія викликала різко негативну реакцію у Олега Ляшка. Розміщення він назвав “повнею дурнею”. “Дуже погана реклама для нашої команди. Я про таку не просив! Коли ти публічна особа - маєш завжди думати про наслідки своїх дій. Пропоную Сергію визначитись чим далі займатися: чи понтуватися перед своєю дівчиною, чи працювати на Україну в моїй команді!”, - написав Ляшко на своїй сторінці у Facebook.

Пізніше Анастасія заявила, що біллборд їй замовив не Сергій, а мама.
 
Ляшко

Демонструє відданість лідеру Радикальної партії Олегу Ляшку.

Матеріальне становище

Сергій Рибалка вважає себе представником середнього класу.

2017 року він задекларував дохід в 2,5 млн грн, а його цивільна дружина Анастасія Байбородіна - 4,8 млн грн.

240,8 тис. гривень доходу Рибалки становила депутатська зарплата, 1 млн гривень - роялті від компанії "Снек експорт", 1,1 млн гривень - дохід від відчуження автомобіля Toyota Land Cruiser 2011 року випуску, а 192,1 тис. гривень - спільний із цивільною дружиною подарунок у вигляді сережок Van Cleef з жовтого золота.

Рибалка задекларував 157 тис. гривень (у 2016 році - 9,85 млн гривень), 821 тис. доларів і 560 тис. євро готівки.

На рахунках у Правекс-банку депутат зберігає 272,9 тис. гривень і 15,3 тис. євро.

Депутат мешкає у квартирі площею 118,4 кв. м і орендує офіс (147,5 кв. м) у Києві й офіс (27,3 кв. м) у Дніпрі.

Рибалка орендує автомобіль Mercedes-Benz S450 2010 року випуску, а в 2017 році придбав автомобіль Toyota Land Cruiser 200 2017 року випуску за 2 млн гривень.

Також у 2017 року Рибалка витратив 82 тис. гривень на медичні послуги в Австрії, 110 тис. гривень - на туристичні послуги в Об'єднаних арабських еміратах (ОАЕ) і 576 тис. гривень - на інформаційно-консультаційні послуги в США.

Цивільна дружина задекларувала 33,2 тис. гривень зарплати, 3,5 млн гривень - дохід від продажу рухомого майна, 500 тис. гривень - подарунок у грошовій формі, 566,6 тис. гривень - дохід від надання майна в оренду, а 28 тис. гривень - подарунок у негрошовій формі від Рибалки.

Також Байбородіна задекларувала 305 тис. гривень готівкою, квартиру (84 кв. м) у Києві, 2 земельні ділянки (752 і 749 кв. м) і не взятий в експлуатацію дачний будинок (147,1 кв. м) у Київській області.

Вона володіє автомобілем Mercedes-Benz S600L 2001 року випуску, а в 2017 році придбала Porsche Panamera 2017 року випуску за 5,3 млн гривень.

Регалії

Кандидат політичних наук. 2010 року захистив кандидатську дисертацію у Дніпропетровському національному університеті ім. О.Гончара. 

У 2014-2017 роках був головою парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності. 

Має Благодійний фонд Сергія Рибалки та громадську організацію “Боксерський клуб “Гарт”. 

Погляди

Сергій Рибалка за:

Легалізацію зброї;

Те, щоб Януковича судили в Україні;

Створення інституту фінансового омбудсмену

Сергій Рибалка проти:

Витрачання податків на збиткові банки;

Того, аби українські зірки заробляли гроші в Росії.

СВ

Так називають Сергія Рибалка підлеглі.

Сім’я

Мати — Рибалка Євгенія Едуардівна.

Батько — Рибалка Віктор Федорович, засновник S. Group.

Рідний брат - Дмитро Рибалка, голова наглядової ради S. Group.

Сергій Рибалка у колі сім'ї - батько, мама і рідний брат 

У 2006 році Сергій Рибалка уклав шлюб з Анною Буткевич. В березні 2013 року сімейні стосунки припинилися.

Анна Буткевич

Має доньку Роксолану (2009 р.).

Перебуває у цивільному шлюбі із Анастасією Байбородіною, вона вчиться на юриста, професійна спортсменка, серед захоплень якої пауерліфтинг, кікбоксинг та екстрім.

Сергій Рибалка з Анастасією Байбородіною

Байбородіна має стосунок до громадської організації "Всеукраїнська асоціація криптовалют і блокчейн".

Хобі

Захоплюється боксом. Як зізнається Сергій Рибалка, у дитинстві він боявся плавати.

Має два пістолети.

Я

“Я вважаю, що я самодостатній чоловік середнього класу”.
(ICTV, 2 березня 2018 р.).

Нові досьє

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA