Персони

26 Січня 2019
Скоцик Віталій. 10 фактів із життя
Колишній лідер Аграрної партії України йде на президентські вибори як самовисуванець

1. 46 років. Народився 15 березня 1972 року у селі Симонів Гощанського району, що на Рівненщині.

2. Вчився в Українській сільськогосподарській академії та в Університеті Пердью (США).

3. Кандидат і доктор сільськогосподарських наук та доктор економічних наук. Почесний професор "Харківського політехнічного інституту".  З 2010 року – почесний член Відділення аграрної економіки і продовольства Національної академії аграрних наук України.

4. Викладав у Національному агарному університеті, був директором філії британської компанії-виробника вітамінів Natures Way Foods. Згодом став технічним директором, а потім – гендиректором та головою наглядової ради групи American Machinery Company (АМАКО ) – компанії-постачальника сільськогосподарської техніки.

5. Був керуючим членом ради директорів та гендиректором британського агрохолдингу Landkom International, яка, за даними ЗМІ, перед тим, як піти з українського ринку і припинити роботу, накопичила борги у мільйони доларів перед постачальником сільгосптехніки – компанією АМАКО.

6. Політичну кар’єру розпочав у 2009 році, вступивши до Аграрної партії України. У 2010-му році – заступник голови партії, а з 2014-го – лідер АПУ.

7. 4 вересня 2018 року Скоцик заявив, що влада в Аграрній партії України хочуть захопити проросійські сили, пов'язані з Віктором Медведчуком. Він звернувся із заявою про політичне рейдерство в Генпрокуратуру, Службу безпеки і Міністерство внутрішніх справ. За його словами, спочатку частина партійців хотіла поставити в регіонах своє керівництво, а коли не вийшло – через фальшиві документи намагалося замінити керівництво партії через Мін'юст. У жовтні 2018-го Скоцик був усунений з посади голови партії. Причина – "порушення статуту партії та вчиненням дій, які завдають шкоди авторитету та дискредитують керівник орган партії та партію в цілому".

8. Зарплата Скоцика в Аграрній партії за 2017 рік становила 169 тис. 314 грн. За сумісництвом у Національному університеті біоресурсів і природокористування України за рік він отримав 20 тис. 713 грн. Від підприємницької діяльності кандидат у президенти отримав 2 мільйони 45 тисяч гривень.

Річна зарплата його дружини на сільськогосподарському підприємстві "Агат" склала 89 тис. 448 грн, ще 325 тис. грн. Тетяна Скоцик отримала як дохід від відчуження рухомого майна.

На банківських рахунках Скоцик має 719 тис. 187 грн, а в готівці разом з дружиною тримає 250 тис. грн. Володіє будинком у селі Гатне під Києвом площею 187 кв.м, квартирою у столиці (67 кв.м), та 2 земельними ділянками на Київщині. Дружина Скоцика Тетяна володіє будинком у селі Гатне площею 1419 кв.м та трьома земельними ділянками.

У власності політика також є авто Infiniti QX80 2015 року випуску, а його дружина володіє автомобілем Vollswagen New Tiguan 2017 року випуску.

9. Політична програма Віталія Скоцика називається “Сильні — разом!”.  Окрім всього іншого, він пропонує “осучаснити і оновити” Конституцію України та змінити виборчу систему. Нардепів, суддів та президента — позбавити недоторканності. В економічній частині програми кандидат у президенти закликає “перерости сировинну модель АПК” і почати переробляти аграрну продукцію всередині країни, що “дасть 3-5% ВВП і понад 2 мільйони робочих місць”, а середня зарплата у галузі вже за 2-3 роки зросте до 15 тисяч гривень на місяць.

10. Одружений. Дружина – Тетяна Скоцик. Подружжя мають трьох дітей – двох доньок та сина.

Нові досьє

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA