Персони

05 Серпня 2019
Стефанчук Микола. ДОСЬЄ
Народний депутат України, “Слуга народу"

Микола Стефанчук - молодший брат Руслана Стефанчука, голови Верховної Ради. Як і старший брат Микола Олексійович - юрист, має КВКівське минуле - був одним із авторів команди “Три товстуни” (Хмельницький). 

Читайте також: Стефанчук Руслан. ДОСЬЄ

Очевидно, стрімка політична кар’єра Руслана Олексійовича підтягнула до політики і самого Миколу Олексійовича, який на парламентських виборах 2019 року переміг у одномандатному виборчому окрузі № 187 (Хмельницький).


Микола та Руслан Стефанчуки

“Напевно, я міг би пройти у Верховну Раду по списку. Мій брат Руслан Стефанчук – ідеолог політичної партії “Слуга народу”, №2 у партійному списку. Щоб не було “закидів” про “порішали”, ми прийняли спільне і чесне рішення: “Якщо хмельничани самі оберуть мене – будемо працювати разом”, - каже Стефанчук-молодший (Ye.ua, 9 липня 2019 р.).

Бізнес

Дружина Миколи Олексійовича - Оксана Музика-Стефанчук володіє по 25 відсотками у ТОВ “Юридичне видавництво України”, ТОВ “Міжнародна науково-метрична база “Верба”.

Сам Стефанчук дотепер був директором ТОВ “Видавничий дім “Ін-Юре” за сумісництвом.

Біографія

Народився 4 травня 1981 року у Хмельницькому.

У 1997 році закінчив із відзнакою середню школу, а у 2003 році - Хмельницький інститут регіонального управління та права за спеціальністю “Правознавство”.

У 2007 році здобув ще одну освіту за спеціальністю “соціальна педагогіка” у Хмельницькому національному університеті, у 2012 році - за спеціальністю “Управління навчальним закладом” у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії та за спеціальністю “державна служба” у Хмельницькому університеті управління та права.

У 2006—2012  роках— доцент, професор кафедри цивільного права та процесу Хмельницького університету управління та права.

У 2012 році балотувався до Хмельницької міської ради від НРУ. 

Був доцентом кафедри міжнародного права Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича (2012—2013 рр.) та доцентом кафедри цивільного права та процесу Тернопільського національного економічного університету (2013—2014 рр.).

У 2014—2016 роках— професор кафедри цивільного права та процесу Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького.

З 2016 року — старший науковий співробітник Київського національного університету ім.Т. Шевченка.

У 2017 року кандидував на посаду судді Вищого антикорупційного суду та судді Верховного суду. Однак, ці спроби виявилися безуспішними.

Був начальником юридичного відділу Державної організації “Національний офіс інтелектуальної власності”.

На дочасних парламентських виборах 2019 року за підтримки партії “Слуга народу” обраний народним депутатом України у одномандатному виборчому окрузі № 187 (Хмельницький).

Член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики

Довірливий

Як каже Микола Олексійович, він надто довірливий. “По суті, я надто довірливий. Але тільки один раз. Другий – не пробачаю”. (Ye.ua, 9 липня 2019 р.).

Друзі

Микола Олексійович каже, що розгубив своїх справжніх друзів. “Декілька українців, єврей, росіянин та вірменин — усі вони стали моїми кумами. Усі вони мають різне віросповідання. Ми дружимо разом і не шукаємо відмінностей. У мене 8 похресників і я усіх їх люблю” (Ye.ua, 9 липня 2019 р.).

КВК

Один із авторів телевізійної команди КВН “Три товстуни” (Хмельницький). В її складі став чемпіоном Асоціації команд КВН (1998), чемпіоном “Інтерліга” команд КВН (1998).

Матеріальний стан

У 2018 році загальний дохід Миколи Олексійовича (заробітна плата, пенсія та дохід від підприємницької діяльності) склав 343 тис. 894 грн. Його дружина заробила 228 тис. 917 грн (заробітна плата),519 тис. 392 грн (дохід від відчуження нерухомого майна).

Микола Олексійович володіє двома квартирами у Хмельницькому (81,6 кв.м та 139,6 кв.м). земельною ділянкою у селі Слобідка Ярмолинецького району Хмельницької області (5000 кв.м). Дружина разом із мамою та батьком Миколи володіють квартирою у Хмельницькому (загальна площа - 64, 7%). Окрім того, Оксані Музиці-Стефанчук належить квартира у Києві (156,5 кв.м), земельна ділянка у селі Олешин Хмельницької області (20000 кв.м). 

Микола Олексійович задекларував також велику бібліотеку наукової літератури (3000 книг), колекцію сучасних та старовинних монет (2000 штук).

Подружжя володіє двома автомобілями - MitsubishiOutlander(2013) та Peugeot107 (2011).

У готівці Микола Олексійович тримає $ 30 тис та 9 тис. євро.

Наука

Кандидат юридичних наук (дисертація - “Межі здійснення суб'єктивних цивільних прав”, 2006 р.).

Доцент кафедри цивільного права та процесу (2007 р.).

Має понад 120 наукових праць в сфері права, в тому числі навчальні посібники з грифом МОН, коментарі до чинного законодавства, монографії, хрестоматії, наукові статті.

Регалії

Заслужений юрист України. 

Заступник голови ГО “Всеукраїнське об’єднання “Центр розвитку людини”.

Голова ГО “Європейський науково-дослідний інститут права”.

Сім’я

Одружений. Дружина - Оксана Музика-Стефанчук, працює у Київському національному університеті ім.Шевченка.

Має двох синів - Назара та Макара. Хоча зізнається: завжди мріяв про доньку.

Старший брат - Руслан Стефанчук, один із ідеологів команди Володимира Зеленського. 


Микола (ліворуч) та Руслан Стефанчуки. Фото із Facebook Руслана Стефанчука

Микола та Руслан Стефанчуки після парламентських виборів 2019 року

Батько - Олексій Стефанчук, ортопед-травматолог вищої категорії. Заслужений лікар України. Завідувач травматологічним відділенням Хмельницької міської лікарні, головний ортопед-травматолог Хмельницького.


Батька Руслана та Миколи - Олексій Стефанчук


Мама - Світлана Стефанчук. Фото із Facebook Руслана Стефанчука

Хобі

Займався пауерліфтингом.

Чемпіон Хмельницької області з пауерліфтингу у ваговій категорії 125+ (2006).

Циля

Так називав свій перший автомобіль Микола Олексійович. “Вона з’явилась в моєму житі, коли мені було 30. Це була молода корейська малолітражка”, - згадує він (Ye.ua, 9 липня 2019 р.). 

Шрек

Стефанчук-молодший доволі іронічно відгукується щодо своєї зовнішності і про те, що його порівнюють із мультиплікаційним героєм Шреком.

“Такі речі мене не бентежать, адже Шрек позитивний персонаж. У нього своє позитивне життя, своя прекрасна Фіона і він збудував навколо себе чудовий світ. Може, і з Україною у мене так вийде”, - іронізує він (Ye.ua, 9 липня 2019 р.).

 Я

“Я не люблю рано вставати. Мабуть це “травма” дитинства. В кінці 80-х, батьки о 5-ій ранку ставили мене в чергу біля магазину, щоб потім мене замінив брат Руслан. Треба ж було дочекатись тих завітних 200 г масла “в одні руки”. Може банально звучить, але тоді всі виживали як могли. Не хочу, щоб таке пережили мої сини”. 

“Я не люблю Новий Рік. Зате обожнюю День Святого Миколая. У мене є велетенський червоний мішок, який я заповнюю подарунками, солодощами та мандаринками і йду вітати моїх похресників, їх братиків та сестричок”. 

“Я за своїх 38 років не зламав жодної кістки. Кумедно, адже мій батько - головний ортопед-травматолог Хмельницького”.

(Ye.ua, 9 липня 2019 р.).

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович