Персони

06 Квітня 2018
Супрун пропонували хабар квартирою, - ВІДЕО ТСН
До редакції телепрограми потрапило відео, як Уляні Супрун пропонують хабара квартирою

На відео, начебтно Уляні Супрун, виконувачу обов'язків міністра охорони здоров'я, пропонують хабара квартирою, в обмін на медичне обладнання для лікарні міста Вишневого.

Це одна історія з кількох розмов з акваріума в кабінеті керівника Антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. У ній фігурують щонайменше п'ять осіб, йдеться в сюжеті ТСН.

На відео, спочатку він щось шепоче на вухо, потім хапає за лікоть Уляну Супрун, бере за руку і знову тихо промовляє.

“Я не розумію такі речі, я розкажу як, у нас будинки будуються гарні", - каже очільник радикалів Києво-Святошинського району Олександр Богачов.

Комплекс "Акварелі-2” на околиці Вишневого. Імовірно, у цій іще не добудований секції однокімнатна квартира мала стати власністю Уляни Супрун. 

Супрун оприлюднила подробиці, як помічник нардепа пропонував їй квартиру за медичне обладнання. В.о міністра ще взимку обмовилася, що їй, у неї в кабінеті, пропонував  хабара помічник Олега Ляшка і  очільник радикалів Києво-Святошинського району Олександр Богачов. Саме він уже на відео. Помічник депутата каже, що Супрун, мовляв, сама жалілася на брак власного житла, а він розчулився.

“Я людина чуйна і не міг не відгукнутися, що я просто, щоб допомогти, покращити умови і за це виходить  мене хочуть судити", - каже Богачов.

Уляна Супрун, нібито, одразу заявила до органів і весь час підігравала дійовим особам. На відео уже міський голова Вишневого особисто зустрічається з нею. І розмірковує над схемами передачі квартири для неї.

Тобто квартира призначена для Супрун, з якихось фондів  міського голови.  Водночас у міськраді заперечують наявність  вільного житла.

“Забудовники місту квартири не передають, тому наш квартирний  фонд вже 7 років не поповнюється», - заявляє заступник  міського голови Георгій Майсурадзе.

Квартиру для Супрун мали оформити на її помічника.  Міський очільник  навіть везе його показувати помешкання.

Міський голова Вишневого Ілля Діков спочатку всіляко уникав зустрічі з журналістами. А потім написав листа, що утримається від коментарів до закінчення слідства.  Забудовники “Акварелів 2”, вони теж фігурують на плівках Холодницького, також не хочуть зустрічатися з журналістами.  А тут  могли пояснити, хто і чим платив за квартиру для хабара. 

В обмін на квартиру лікарня Вишневого мала  б отримати медичну  техніку,  зокрема мамограф, за рахунок міжнародних організацій. Лікарі не приховують високого рівня онкозахворювань у місті.

Нібито добра справа - допомогти заради громади. Але на іншому відео міський очільник розмірковує як можна заробити на обладнанні.

“Ми берем 50 відсотків там, грубо кажучи, пишемо 100 гривень в день. Соціальні, тобто ветерани, малозабезпечені, всі інші, грубо кажучи, в день на десять талончиків», - промовляє чиновник.

Член правління Центру протидії корупції Олександра Устінова каже, що такі схеми: влада-лікарня-обладнання-відкат типові для України. Найгучніші скандали пов’язані з “Охматдитом» та Інститутом раку. Масштаби Вишневого менші, але і вони дають учасникам дивіденди.

Кожен раз, коли закуповується медичне обладнання, спочатку всі на цьому піаряться. Потім гроші на обслуговування цього обладнання дерибаняться. І третя стадія корупції, яку ми спостерігаємо - це обладнання потім продається. От ми пам’ятаємо, як супердороге обладнання, яке закуповували для “Охматдиту», знайшли десь на складах Вінницької області», - розповідає член правління центру протидії корупції.

Розплутавши цей клубок, у  НАБУ склали повідомлення про підозру - розповідає детектив Артем, але прокурори САП ніяк її не погодять.

Сама Уляна Cупрун та її помічник,на якого й оформляли  квартиру, обіцяють прокоментувати цю історію згодом. 

Нові досьє

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA

Від Техасу до Вайомінгу: українець Сергій Тронь відкриває новий дата-центр у США