Персони

31 Серпня 2018
Єльцин у 1996 році застерігав Клінтона, що комуністи хочуть повернути Крим
Борис Єльцин та Білл Клінтон, джерело фото: ria.ru

Борис Єльцин та Білл Клінтон, джерело фото: ria.ru

Опубліковані стенограми бесід Єльцина та Клінтона

Перший президент Росії Борис Єльцин попереджав американського лідера Білла Клінтона, що в разі повернення до влади комуністичної партії існує небезпека розв’язання громадянської війни, скасування кордонів між республіками та анексії Криму.

Про це йдеться у стенограмах бесід Бориса Ельцина і Білла Клінтона, опублікованих на сайті Бібліотеки колишнього президента США, повідомляє "Радіо Свобода"

Під час Кремлівського обіду 21 квітня 1996 року, коли Клінтон відвідав Москву, сторони бговорили про майбутні президентські вибори в Росії.

Єльцин як послідовний антикомуніст чітко попереджав про загрози в разі повернення до влади компартії.

"Існує кампанія в пресі США, в якій йдеться, що люди не повинні боятися комуністів, що вони хороші, чесні і добрі люди. Я попереджаю не вірити цьому. Більше половини з них фанатики, вони знищують все. Це означатиме громадянську війну", – сказав Єльцин.

"Вони скасують кордони між республіками, вони хочуть повернути Крим, навіть висувають претензії щодо Аляски", – додав він.

У відповідь Клінтон сказав, що розуміє, що є люди, які прагнуть викликати обурення щодо Заходу, зокрема проти США.

Колишній високопосадовець Пентагону і директор американського Центру Байдена Майкл Карпентер з приводу цієї стенограми зауважив у Twitter: це корисне нагадування про те, що реваншистські настрої були сильними тоді також.

"У щойно розсекречених бібліотечних виданнях Клінтона Єльцин застерігає, що якщо Зюганов і комуністи прийдуть до влади в 96 році, вони "повернуть Крим" і "навіть висунуть претензії на Аляску". Це корисне нагадування про те, що реваншистські почуття були сильними теж", – написав Карпентер.

 На президентських виборах в Росії головними конкурентами вважались тодішній президент Борис Єльцин і лідер КПРФ Борис Зюганов. За результатами другого туру голосування Борис Єльцин здобув понад 50% голосів і був переобраний на другий термін.

31 грудня 1999 року Борис Єльцин оголосив про свою відставку. Того ж дня Володимир Путін як глава уряду став виконувачем обов’язків президента Росії.

26 березня 2000 року він був офіційно обраний на цей пост.

У 2014 році, на третій каденії Путіна, Росія анексувала Крим.

Нові досьє

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA

Від Техасу до Вайомінгу: українець Сергій Тронь відкриває новий дата-центр у США