Персони

20 Березня 2018
Загорій Гліб. ДОСЬЄ
За Глібом Загорієм — великий фармацевтичний бізнес України. Він був і лишається тією людиною, яка має реальні важелі на сферу охорони здоров’я через компанію “Дарниця”.

Останні три роки він —народний депутат України, який входить в так звану неформальну “групу Третьякова” у фракції БПП.

Амбіції

Як каже сам Гліб Загорій, похід у політику йому дався важко. “У нашій родині завжди був принцип — ніколи не бути пов’язаним із політикою, тому що можна добре займатися тільки або одним, або іншим”.

Після того, як МОЗ очолив Олександр Квіташвілі Глібу Загорії пропонували посаду його заступника. Однак він від пропозиції відмовився.

У вересні 2015 року члени фракції БПП Олександр Бакуменко і Олександр Третьяков висували Гліба Загорія на посаду міністра навколишнього середовища. Однак це призначення так і не відбулося.

Бізнес

Згідно з електронною декларацією, Гліб Загорій є кінцевим бенефіціарним власником в ПрАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", ПАТ" Науково-виробничий центр "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод".

Окрім того, володіє такими підприємствами: 

ТОВ “Оптова компанія “Дарниця”;

ТОВ “Алукон”;

ТОВ “Балу Сервіс”;

ТОВ “Данілан”;

ТОВ “Данск”;

ТОВ “Луада”;

ТОВ “Ніком сервіс”;

ТОВ “Ростім”;

ТОВ “Фам капітал”;

ТОВ “Фарммедінвест”;

DBS Holding S.a r.l.(Люксембург);

Ausubel Properties LTD (Кіпр);

Danig Limited (Бермудські острови);

ТОВ “Агрофірма Насіння”;

ТОВ “Одіонт”.

Дружина Гліба Загорія - Катерина Загорій володіє ТОВ “Український інститут історії моди”.

Як зізнається Гліб Володимирович, у 2009 році після спроби рейдерського захоплення компанії “Дарниця” вони з батьком готували компанію для продажу. Одначе, за словами Загорія-молодшого, у останній момент перед підписанням угоди про продаж компанії у Лондоні він відмовився від цього.

Біографія

Народився 21 серпня 1976 року у російській Вологді, де працювали батьки Гліба — Володимир та Людмила Загорій. 

У 1977 році родина повернулася на Полтавщину, де народився батько Гліба. Пізніше родина переїхали до Києва. 

У 1993 році Гліб із золотою медаллю закінчив київську середню загальноосвітню школу № 261.

Як каже Гліб Загорій, його мати хотіла, аби він вчився, або на юриста, або на економіста. Хоча батько все ж таки бачив сина у фармацевтичній сфері.

У 1998 році Гліб закінчив Київський державний економічний університет за спеціальністю “Міжнародна економіка” та отримав кваліфікацію магістр з управління міжнародним бізнесом.

2000 року отримав другу вищу освіту — кваліфікацію інженера-технолога у Національній фармацевтичній академії України за спеціальністю “Технологія фармацевтичних препаратів”.

Трудову кар’єру почав ще у студентські роки —у 1997 році був начальником відділу маркетингових досліджень і логістики на ЗАТ “Фармацевтична фірма “Дарниця”, яким керував його батько — Володимир Загорій.

З 2001 року по 2009 роки — головний координатор з питань загальної політки та стратегії “Дарниці”.

З 2009 року по 2014 рік — генеральний директор ЗАТ “Фармацевтична фірма “Дарниця”.

На дочасних парламентських виборах 2014 року обраний до Верховної Ради за списком політичної партії “Блок Петра Порошенка” (№ 52 у списку). 

“Я виріс в жорсткій виробничій культурі і дуже діяльна людина. Рішення йти в політику ухвалювалося всією сім'єю. Ми хочемо зробити свій внесок у зміни в країні і не збираємося нікуди їхати”, — каже Гліб Загорій (“Новое время”, 26 січня 2016 р.) 

Був членом Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю.

Компромат

Спроба викупу телеканалу ZIK

15 грудня 2017 року керівництво телеканалу ZIK оприлюднило заяву, у якій йдеться про те, що оголошення підозри власнику каналу - Петру Димінському, пов'язане з тим, що він відповів відмовою на пропозицію “віддати телеканал в управління на 3 рокиZIK стверджує, що з такою пропозицією до Димінського звернулися від імені Адміністрації президента народний депутат Блоку Петра Порошенка Гліб Загорій з дружиною Катериною.

Катерина та Гліб Загорій

Катерина Загорій стверджує, що цікавилися телеканалом виключно у власних інтересах. Ба більше — вона заявила, що має намір у суді оскаржити заяви Петра Димінського  та телеканалу ZIK.

Замах на Філю Жебрівську

За даними інтернет-видання “ОРД”, Гліб Загорій і Віктор Зубрицький (колишнім менеджером “112 каналу”, якого начебто вважають одним із координаторів “тітушок” під час Революції гідності) були причетні у кримінальній справі про замах на Філю Жебрівську — генерального директора фармацевтичної компанії “Фармак”. Ця справа так і не була розкрита. А відповідно і усі звинувачення на адресу Загорія та Зубрицького - не доведені.

Сам Гліб Загорій каже, що усі звинувачення — маячня.

“По Жебровській. 2009 рік. Ми призначаємо збори акціонерів, одне з найважливіших. Мій батько ухвалив рішення передати кермо управління підприємством мені. Це було психологічно складне рішення і для нього, і для мене, і для колективу. І тут напередодні зборів у пресі з'являється повідомлення про замах на Жебровську. З нею в результаті все в порядку — жива, здорова, ціла, там щось потрапило в бюстгальтер, вибачте. Весела історія. Занадто схоже на інсценування… Уявити собі, що я напередодні найважливішого рішення, коли ніч не спиш, — це ж, знаєте, як дівчина заміж виходить, змінюється все життя. Але відбувається все це. Правоохоронні органи виявляють до мене інтерес. Зі мною проводять бесіди в слідчому управлінні МВС”, — розповів Гліб Володимирович (“Новое время”, 26 січня 2016 р.).

Щодо Зубрицького, то, як стверджує Загорій, знайомий з ним з 2007 чи 2008 років. Каже, що вони — земляки, але жодних спільних проектів вони не мали.

Бізнес із “колишніми”

Розквіт фармацевтичної імперії Гліба Загорія припав на епоху Віктора Януковича. Як стверджують учасники ринку, рішення на користь “Дарниці” відкрито ухвалювалися на засіданнях уряду Миколи Азарова. Серед тих, хто сприяв Глібу Загорія називають екс-міністра охорони здоров'я Тетяну Бахтєєву, екс-главу Держлікслужби Олексія Соловйова та ін. 

Зв’язки із Валентиною Матвієнко 

Серед тих, хто може бути причетний до бізнесу родини Загорій називають Валентину Матвієнко - голову Ради Федерації Федеральних зборів РФ.

Сам Гліб Володимирович говорить, що Матвієнко була однокурсницею його матері у Ленінградському хіміко-технологічному інституті. Але, за його словами, вона жодного стосунку до його бізнесу немає.

Недобросовісна реклама “Дарниці”

У 2012 році “Дарницю” на чолі із Глібом Загорієм оштрафували на 16 млн гривень за недобросовісну рекламу препарату, яка, на думку Держспоживінспекції, пропагувала незахищений секс. Йдеться про “Мірамістин”, який “Дарниця” позиціонувала як додатковий захист від ВІЛ-інфекції.

На службі в фарммафіі

У квітні 2016 року президент Центру протидії корупції Віталій Шабунін звинуватив Олександра Третьякова і його друга Гліба Загорія в тому, що вони намагалися саботувати прогресивний закон про закупівлі медпрепаратів. Таким чином, стверджує Шабунін, вони намагалися зберегти монополію окремих вітчизняних фармакологічних компаній.

"Після реєстрації нашого законопроекту, існували 4 альтернативні проекти закону. І ключовими їх авторами виступали Третьяков і Загорій. В їхніх законопроектах були присутні різні схеми, псевдозакупки, в тому числі, через різні організації. Переговори за участю Третьякова і Загорія, на які ми їх витягли під тиском громадськості, тривали три дні. Зустріч модерував пан Шимків, можете дізнатися подробиці у нього. В результаті ми прийшли до консенсусу: ми зберігаємо всі наші вимоги, але при цьому встановлюється конкретний термін - 5 років. Через 5 років МОЗ позбудеться права закуповувати ліки у міжнародників. Тепер завдання опонентів скоротити ці п'ять років. Але результат говорить сам за себе: ліки закуповуються дешевше і краще, тому що немає корупційної маржі", - пояснив Шабунін (LB. ua, 3 квітня 2016 р.).

Протидія НАБУ через Насірова

4 березня 2017 року народні депутати Гліб Загорій та Олександр Третьяков намагалися завадити слідчим Національного актикорупційному бюро провести судову експертизу тодішнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова. 

У НАБУ заявили, що нардепи, які перешкоджали їхнім працівникам доставити Насірова на обстеження в спеціалізоване медзаклад, порушили закон.

  

Гральний бізнес

У квітні 2017 року Микола Томенко назвав Олександра Третьякова і Гліба Загорію лобістами компанії "Національна лотерея". 

“За останні кілька років мережа “Української національної лотереї” побила всі можливі рекорди по поширенню в країні подібного роду діяльності. Вона обігнала “Roshen” і сьогодні, за оцінками експертів, по Україні має понад 1500 відділень.

Більше того, на місцях під ці відділення дуже швидко виділяються приміщення, які охороняються міліцією. От Аброськін ( керівник поліції Донецької області – ред.) прозвітував і вибачився перед владою за те, що якийсь підрозділ із Добробату побив скло лотерейних кіосків з нібито забороненими гральними майданчиками – він вибачився публічно і сказав що вибачте, переплутали, ми мусили бити інші, а випадково побили “УНЛ”, - зазначив М.Томенко.

Читайте також: Третьяков Олександр. ДОСЬЄ

Лобіст

Гліба Загорія називають активним лобістом інтересів вітчизняних фармацевтів. Як стверджує ForbesУкраїна, Загорію приписують сильний вплив на Держлікслужбу.

"Завдяки активним лобістським діям Загорія та його людей у 2012-2014 роках Україна вийшла на перше місце у Східній Європі за ступенем зарегульованості ринку. Через дефіцит ціни на деякі препарати накрутили на 50-60%”, − каже глава правління організації “Пацієнти України” Дмитро Шерембей.

Сам Гліб Володимирович спростовує свій вплив на вітчизняну фармацевтику і ухвалення на її користь рішень Кабміном та Верховною Радою. 

Луценко

Гліб Загорій називає Генерального прокурора Юрія Луценка своїм другом.

17 жовтня 2016 року Гліб Володимирович придбав 8 приміщень у Світлани Риженко, колишньої бізнес-партнерки родини генпрокурора Юрія Луценка.

Йдеться про 7 квартир і одне нежиле приміщення у будинку по вул. Еспланадній, 32, літ “В” у Печерському районі Києва.


За даними інтернет-видання “Наші гроші”, ці приміщення здавало в оренду ТОВ “Бізнес-центр “Лотос”, власником якого є Олександр Луценко – син генпрокурора.

Світлана Риженко була бухгалтером ТОВ “Українські новітні телекомунікації”, що належало родині Луценків, а перед тим працювала в Антимонопольному комітеті, де тоді також працювала дружина нинішнього генпрокурора Ірина Луценко. 

Сам Гліб Загорій пояснив, що бухгалтерка позичила у нього кошти на купівлю квартир, але віддати гроші не змогла. Тому, мовляв, і повернула квартирами.

“Кілька років нерухомість, придбана Світланою, була виставлена нею на продаж у кількох ріелторських компаніях, а оскільки борг не було погашено, Світлана Риженко запропонувала мені як позичальнику отримати цю нерухомість у власність в якості погашення боргу за оціночною вартістю з урахуванням проведеного ремонту, що і було проведено абсолютно офіційно без участі підставних осіб або фірм”, - написав він на своїй сторінці у Facebook. 

Матеріальне становище

Гліб Загорій – людина заможна.

За даними журналу “Фокус”, у 2017 році статки Володимира та Гліба Загорій оцінювали у $ 82 млн (69 місце). До Революції гідності, у 2013 році, журнал “Фокус” оцінив капітал родини Загорій в $101,4 млн.

У своїй електронній декларації за 2016 рік Гліб Володимирович вказав рекордне число патентів і торгових марок: 88, причому більша їх частина стосується сфери фармацевтики.

Серед об'єктів нерухомості Загорій задекларував базу відпочинку площею 418,2 кв. м і квартиру площею 264 кв. м, зареєстровану на сина і іншу нерухомість. Він також вказав в в декларації орендовану земельну ділянку площею 40 778 кв. м, орендовану квартиру площею 266,7 кв. м і оренду офісу площею 423,7 кв. м.

Загорій також задекларував автомобіль Tesla SP85D 2015 року випуску, MERCEDES-BENZS 63 AMGта і RANGE ROVER 2014 року, які належить його дружині – Катерині Загорій.

Серед своїх доходів Загорій вказав зарплату депутата в розмірі 135 465 грн і заробітну плату за сумісництвом за наукову діяльність в двох вишах – Національній медичній академії післядипломної освіти та Київському національному університеті технологій та дизайну.

Катерина Загорій у 2016 році отримала 174,7 млн грн від відчуження цінних паперів і корпоративних прав.

Сам Гліб Загорій вказав 15 млн грн у рубриці “гонорари та інші виплати відповідно до цивільно-правовими угодами” від ПАТ “Фармацевтична фірма “Дарниця” і роялті в розмірі 7,17 млн ​​грн від цієї ж юридичної особи.

Ще 24,7 млн грн знаходяться у Гліба Загорія на рахунках в українських банках - “Укрсиббанку”, “Приватбанку”, “Ощадбанку” і банку “Софійський”. Крім того, він задекларував $ 2,2 млн, 428 тисяч євро і 6,6 млн грн готівкою, 20 млн грн дебіторської заборгованості за корпоративні права та $1 млн, котрий позичений третім особам.

Згідно даних електронного реєстру декларацій, в 2016 році Гліб Загорій зробив благодійних пожертвувань на загальну суму 2,6 млн. грн.

Серед цінного рухомого майна в декларації Загорія вказано дві одиниці зброї, запонки, антикварні вироби, колекції скульптур і живопису ХХ століття. Він також задекларував колекції українських костюмів, килимів та інших творів мистецтва, що належать його дружині. До речі, дружині належать шість шкіряних сумок таких брендів як Hermes, Tardini і Ralph Lauren, а також ювелірні прикраси.

Наука

Доктор фармацевтичних наук. 

У 2004 році Гліб Володимирович закінчив аспірантуру за спеціальністю “Технологія ліків та організація фармацевтичної справи”. Кандидатська дисертація — “Розробка складу та технології м’якої лікарської форми для лікування тромбофлебіту”.

З 2006 року — доцент Київського національного університету технології та дизайну.

З 2012 року — доцент кафедри промислової фармації та доцент кафедри організації і економіки фармації Національної медичної академії післядипломної освіти ім. Шупика. 

У 2014 році захистив докторську дисертацію за темою “Методологічне обґрунтування стратегії і тактики системних заходів щодо оптимізації й ефективного розвитку вітчизняного виробництва лікарських засобів” 

Оточення

Близький до колишнього керівника президентської канцелярії Бориса Ложкіна. Має дружні стосунки із міністром юстиції Павлом Петренком, заступником глави Адміністрації президента Дмитром Шимківим, Генеральним прокурором Юрієм Луценком.

Гліба Загорія називають одним із спонсорів передвиборчої кампанії Віталія Кличка та Олександра Третьякова.

Кажуть, що в орбіту Гліба Загорія входить і Олександра Павленко - колишній заступник міністра охорони здоров’я.

Однак сам Гліб Володимирович це спростовує: “У мене немає з нею особистих відносин – ані хороших, ані поганих” (LB, 28 лютого 2016 р.). За словами нардепа, Олександра Павленко свого часу працювала із “Дарницею”. 

Порошенко

Гліб Загорій каже, що був знайомий із Петром Порошенком ще до президентських виборів. Після того, як той був обраний главою держави Гліб Володимирович продовжує спілкуватися із Порошенком, хоча, як він каже, не так і часто.

За його словами, про своє балотування до Верховної Ради України від президентської партії пд номером 52 він дізнався за день до з’їзду БПП.

Хоча пропозицію піти у парламент він вважає логічною. “Я не думаю, що це - випадковість. За мною стоїть велика компанія, досвід, колектив понад 1000 чоловік” (Lb.ua, 28 лютого 2016 р.).

Регалії

Родина Загорій має власний благодійний фонд. У 2015-2017 роках- загальний бюджет Фонду Родини Загорій склав 14 млн 423 тис 445 грн. 

Почесний президент Національної асоціації джиу-джитсу України.

Сім’я

Батько – Володимир Загорій (1951 р.н.), голова наглядової ради ПрАТ “Фармацевтична фірма “Дарниця” 

Мати – Людмила Загорій (1951 р.н.).

Дружина – Катерина Загорій (дівоче прізвище – Котенко).

Катерина Загорій

Народилася 6 липня 1978 року у Львові. Була керівником компанії “Індустріальний телевізійний комітет”. У 2010 році посіла 88 місце в рейтингу найвпливовіших жінок України за версією журналу “Фокус”.

Була членом Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення у 2014-2016 роках.

Директор з розвитку Фонду Родини Загорій.

Загорій виховує двох доньок – Варвару і Стефанію та сина Данила. 

Хобі

Захоплюється авторалі та театром.

Серед проектів, які підтримує Гліб Загорій, – компанія “Бенюк і Хостікоєв”.

Гліб Володимирович був співавтором і сценаристом виставки “Про мишей і людей”, яка здобула Шевченківську премію.

Філософія бізнесу

Гліб Загорій каже, що у його сім’ї є символічна тарілка, яка супроводжує все його свідоме управлінське життя.

“Вона зроблена у 1930-ті на знаменитому Ленінградському фарфоровому заводі, і на ній крупо написано: “Благословенний труд вільний”. Саме ці три слова ми вкладаємо у філософію сімейного бізнесу”, – каже Гліб Загорій.

Я

“Я – універсальний управлінець”.

“Я завжди готовий конкурувати. Якщо буду розділяти принципи роботи Кабміну”.
 

(LB, 28 лютого 2016 р.).

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович