Персони

11 Липня 2019
Зеленський пропонує розширити люстрацію на топ-чиновників часів не лише Януковича, але й Порошенка
Президент України Володимир Зеленський пропонує законопроект щодо розширення дії закону про очищення влади (про люстрацію) на президента, депутатів, міністрів та інших топ-чиновників, які займали посади з 23 лютого 2014 року по 19 травня 2019 року.

Про це глава держави заявив у відеозверненні, опублікованому на сторінці Офісу президента у Facebook.

"Нами напрацьовано законопроект про розширення норм закону "Про очищення влади". Пропоную до переліку посад, що потрапляють під люстрацію, додати: президента України, всіх народних депутатів України, голову Верховної Ради, членів уряду, генерального прокурора, голову СБУ, голів Антимонопольного комітету і Фонду держмайна, голів Державної фіскальної служби та митниці, секретаря РНБО, керівництво оборонних підприємств, які займали посади з 23 лютого 2014 року по 19 травня 2019 року", - сказав Зеленський.

"Нас звинувачують, що ми хочемо скасувати люстрацію. Щоб усі зрозуміли, що ми не збираємося скасовувати люстрацію – ми пропонуємо посилити її", - додав президент.

Глава держави наголошує, що цей законопроект – тільки суспільна оцінка діяльності відповідних осіб.

"Упевнений, що дії всіх зазначених осіб у майбутньому отримають і справедливу юридичну оцінку", - підкреслив Зеленський.

Зеленський задається питанням, для чого потрібні народні депутати, які залишають депутатську недоторканність, узаконюють незаконне збагачення, просто не ходять на роботу; для чого потрібні міністри, які "розповідають, що українці занадто багато їдять", які "будують дороги тільки у власному Facebook і народжують дітей в Америці", які "угробили здоров'я нації і розповідають про шкоду вишневих кісточок".

"Для чого потрібні прокурори, які можуть посадити тільки власну печінку? Для чого міністр економіки часів Януковича називає громадян "ублюдками", вибиває з рук телефони і обіцяє "дати по морді"?!" - продовжив глава держави.

"Я кожен день ламаю голову - що з ними зробити? Може, обміняти їх на всіх наших полонених? А може, одягнути в браковані бронежилети, які вони закупили, і відправити на передову? Думаю, найменше, що можна зробити зараз, - назавжди позбавити їх можливості брати участь в управлінні державою", - вважає президент.

Нагадаємо, в Україні закон про люстрацію (заборона окремим фізичним особам займати посади в органах державної влади строком до 10 років) був прийнятий 16 вересня 2014 року. Поштовхом для його прийняття стали події 2014 року і відсторонення від влади Віктора Януковича.

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович