Персони

13 Лютого 2020
Звіробій Маруся. 10 фактів із життя
10 лютого 2020 року Печерський районний суд Києва обрав запобіжних захід Марусі Звіробій у вигляді особистого зобов’язання та носіння електронного браслету

Упродовж останніх кількох місяців волонтер і доброволець Маруся Звіробій перетворилася у один із символів боротьби із командою Володимира Зеленського. Після її стріму разом із народним депутатом Софією Фединою нинішня влада оголосила обох людьми, які складають реальну небезпеку президенту Зеленському.

Ми вирішили нагадати 10 фактів із життя Марусі Звіробій (Олени Самбул).

1. 41 рік. Народилася 17 вересня 1978 року у Києві. За освітою – журналіст і журналіст.

2. До Революції гідності – приватний підприємець, власник веб-студії, викладач дизайну. Є членом Українського геральдичного товариства. Саме Маруся Звіробій – автор таких відомих гербів, як емблема Міністерства енергетики, нагрудний знак "Шахтарська слава", герби і прапори міст і селищ Глеваха, Калинівка, Тростинка і Іванковичі.

3. Після масових розстрілів у центрі Києва 18 лютого 2014 року створила проект «Допомога пораненим Майдану». Після – брала активну участь у формуванні добровольчих батальйонів. «Я прийшла у війну як громадянин України, за рефлекторним позовом. Коли в наших громадян відверто бандитські структури починають стріляти, я не розумію, як можна бути громадянином України, і взагалі на це ніяк не зреагувати. Коли люди повстали, звісно, моя підтримка була максимальною. При цьому я була обережною, тому що ще пам'ятаю революцію 2004 року, яка для мене була не до кінця зрозумілою. Я просто допомагала людям і спостерігала, що відбувається», - розповіла Маруся у одному із інтерв’ю.

4. Восени 2014-го стала командиром 11-го батальйону Добровольчого українського корпусу "Правий сектор" (Київщина). Пізніше готувала бійців на так званому "Марусиному полігоні" на контрактну службу.

5. У 2017 році – військовослужбовець бригади швидкого реагування Національної гвардії України. Керувала інструкторським підрозділом "Марусині ведмеді" ЗСУ у ВДВ.  Звільнилася з армії у запас за станом здоров’я.

6. 26 жовтня 2019 року після відвідин президентом Володимиром Зеленським Золотого – у районі розведення військ, Маруся Звіробій та Софія Федина записали відео звернення на адресу глави держави. Це було по трактовано правоохоронцями як погрози вбивством президенту. Після – Генеральна прокуратура відкрила справу проти Софії Федини та Марусі Звіробій. А 28 листопада у будинку Звіробій слідчими ДБР було проведено обшук і вилучено мобільні телефони та рушницю із карабіном.

7. Розслідування проти Марусі Звіробій ведеться за трьома статтями – "Дії щодо насильницької зміни чи повалення конституційного ладу чи захоплення державної влади" (ст. 109, ч. 3), "Посягання на життя державного чи громадського діяча" (ст. 112), "Погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча" (ст. 346).

8. 10 лютого 2020 року Печерський районний суд Києва обрав Звіробій запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. "Уклоністи і сцикуни зараз намагаються нівелювати всю роботу ветеранів. Я бачу цю справу так. Я не дозволю це зробити. Зараз ми будемо знайомитися з Зеленським. Я познайомлю його близько з тими людьми, яким він хамив. Зараз почнеться шоу", - заявила Маруся Звіробій.

9. Нагороджена недержавним орденом "Народний герой України" і Відзнакою Президента України "За гуманітарне участь в антитерористичній операції".

10. Заміжня. Чоловік разом із Марусею тренував бійців для фронту, сама Звіробій називає його "Ведмедем". Подружжя виховує доньку Зоряну.

 

Теги

Звіробій

Нові досьє

Хто така Олена Зеленська?

Уруський Олег. ДОСЬЄ

Мусаєв Халід. ДОСЬЄ

Марина Ставнійчук: “Я розмовляла не з рядовим аграрником, а з людиною державного рівня”

Шмигаль Денис. 10 фактів із життя прем'єр-міністра України

Сім’я “Квартал 95”

Снєгирьов: ФСБ РФ вербує українських силовиків через контрабанду з "Л/ДНР"

10 запитань до президента Зеленського

Сивохо Сергій. 10 фактів із життя

Іонушас Сергій. ДОСЬЄ

Реклама

Партнери