Персоналии

30 Июля 2018
Вакарчук Святослав. ДОСЬЕ
Лидер партии "Голос"

Святослав Вакарчук був одним фаворитів президентських рейтингів в Україні. Однак, він так і не наважився балотуватися на виборах глави держави у 2019 році.

Амбідекстор

Святослав Вакарчук свого часу під час одного з чатів сказав, що є амбідекстром, тобто особою, яка однаково добре володіє правою та лівою рукою. 

Амбіції

Святослав Вакарчук - людина амбіційна. І не лише у музиці, а й у науці та політиці.

4 квітня 2018 року Святослав Вакарчук заявив, що не просив себе включати у політичні рейтинги. Однак, сказав він. не буде стояти осторонь від ключових процесів в державі.

“Не в прізвищі справа, не я включав себе в рейтинги, з жодним олігархом, бізнесменом не говорив про такі речі. Я радий, що сьогодні мене не можна назвати політиком, але я не буду стояти осторонь від ключових процесів в державі. Те, що Вакарчук з'явився в рейтингах - це помилка українських політиків. У мене немає амбіцій. Я про це не говорив із жодним олігархом, політиком чи політтехнологом” - сказав Вакарчук на зустрічі зі студентами у Києво-Могилянській академії. 

Біографія

Народився 14 травня 1975 року у Мукачевому Закарпатської області.

Бабуся Святослава була вчителем молодших класів, і вона весь свій 40-річний педагогічний досвід застосувала до Вакарчука: він з раннього дитинства вмів читати, рахувати, малювати. 

Святослав із мамою

 

Закінчив Львівську середню школу № 4 з поглибленим вивченням англійської мови (тепер Львівська лінгвістична гімназія) зі срібною медаллю. 

Два роки займався у музичній школі за класом скрипки, паралельно навчаючись грі на баяні. 

У шкільні роки брав участь у КВК, створенні шкільного театру, активно займався баскетболом. 

У 1990 році за міжнародним обміном побував у Канаді.

Святослав Вакарчук у студентські роки

Після закінчення середньої школи - у 1991-1996 роках навчався на фізичному факультеті Львівського університету, спеціалізація - теоретична фізика. 

Здобув другу вищу освіту, отримав фахекономіста-міжнародника. У 1996 році вступив до аспірантури на кафедрі теоретичної фізики того ж університету. 

Влітку-восени 1994 рокудолучився до арт-рок-гурту “Клан тиші”. З жовтня 1994 року цей гурт почав називатися “Океан Ельзи”. Вакарчук став вокалістом, автором переважної більшості текстівта музики й незмінним лідером гурту. 

Так мінявся образ Святослава Вакарчука під час його музичної кар'єри

 "Там, де нас нема" - перший кліп Святослава Вакарчука і "Океану Ельзи"

 Після закінчення університету Вакарчук зосередився на музичній кар'єрі. У квітні 1998 року гурт переїхав до Києва, де записав дебютну платівку “Там, де нас нема”. 

У 1999 році разом із іншими музикантами виступав на підтримку кандидата в президенти Леоніда Кучму

У 2004 року з гурту пішли басист Юрій Хусточка і клавішник Дмитро Шуров, гітарист Павло Гудімов. Після їхнього відходу Святослав пише пісню “Дякую”.

Святослав Вакарчук під час Помаранчевої революції, 2004 р.

Був активним учасником Помаранчевої революції 2004 року. Підтримував Віктора Ющенка.

У 2005 році Вакарчук став лауреатом премії “Viva! Найкрасивіші” у номінації “Найкрасивіший українець за версією журналу „Viva!“”. 

4 листопада 2008 року у Національному академічному драматичному театрі ім. І.Франка відбувся концерт-презентація нового музичного проекту Святослава Вакарчука “Вночі”. 

На позачергових парламентських виборах 2007 року депутатський мандат здобув за списком пропрезидентського блоку “Наша Україна-Народна самооборона” (№15). 

Був членом Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформації, а також членом груп з міжпарламентських зв'язків. 

16 грудня 2008 року добровільно склав депутатські повноваження. “У парламенті важка енергетика. Єдине спокійне місце, де почуваєшся вільно, – це буфет. Там все як у нормальному житті. Навіть більше, навіть самі депутати там стають іншими: сосиски і адигейський сир з медом роблять з ними диво”, - сказав тоді Вакарчук.

Наприкінці 2011 року презентував новий музичний проект “Брюссель”. Як музикантів Святослав запросив для роботи над цим альбомом Дмитра Шурова, Макса Малишева, Петра Чернявського та Сергія Бабкіна. 

У 2013-2014 років підтримував Революції гідності. 

14 грудня 2013 група “Океан Ельзи” виступила у своєму першому, “золотому” складі на Євромайдані.

У 2015 році співак став студентом Єльського університету за програмою розвитку глобального лідерства Yale World Fellows. “Я хочу розширити свій світогляд. Це потрібно, щоб писати іншу музику, інші тексти, бачити по-іншому світу, можливо, допомагати Україні, можливо, бути ефективнішим”, - каже Вакарчук.

Навесні 2016 року гурт “Океан Ельзи” випустив альбом “Без меж” і провів дворічний світовий тур. 

Останні два роки - один із лідерів президентських рейтингів, які складають соціологічні служби.

“Зіркою 2017 року” серед українських акторів, співаків, музикантів, телеведучих і шоуменів кияни назвали Святослава Вакарчука. Про це свідчить соціологічне опитування, проведене громадською організацією “Українське демократичне коло” на замовлення інтернет-видання “Обозреватель”.

У вересні 2017 року Святослав Вакарчук на півроку полетів до Стенфорда. Тамтешній університет входить у трійку найкращих вузів світу. Вакарчук вивчав процеси політики й державотворення, економіку й право. 

Тоді ж назвав 10 кроків, що треба зробити для реформування країни. Серед них — створити незалежний Антикорупційний суд, змінити виборче законодавство, реформувати держ­службу, розпочати дієву приватизацію, припинити політичний лобізм.

24 липня 2019 року очолив партію "Голос".

На дочасних парламентських виборах 2019 року очолив партійний список "Голосу" (№1).

Член комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

Влада

У Святослава Вакарчука є своє бачення того, як упродовж наступних 30 років має працювати влада.

“У короткостроковій перспективі політики повинні займатися боротьбою з корупцією та люстрацією. Крім того, вони повинні терміново зайнятися розширенням повноважень регіонів, культурних, економічних, всіх. Люстрація має бути продуманою, що не поголівною. Політики повинні зайнятися конкретними короткостроковими реформами. У середньостроковій перспективі потрібно продумати, як перейти до розвитку країни як такої, де високий рівень життя, адже сьогоднішні реформи не здатні підвищити рівень життя. У середньостроковій перспективі ми повинні об'єднати схід і захід, “зшити” його, а також створити потужну армію, щоб цілісність України ніколи і ні в кого не викликала сумнівів. І тільки після виконання всього цього, ми зможемо зайнятися питаннями довгострокової перспективи, стратегічними завданнями. На виході тут має бути суспільство вільних людей, вільних настільки і матеріально, і інтелектуально, і морально, і духовно, щоб далі вони змогли сформувати наступний довгостроковий план, на наступні 30 років. Так живуть сильні нації з покоління в покоління” (Lifestyle, 14 травня 2015 р.).

Дитинство 

Вчителька Вакарчука Майя Секунда каже, що була переконана: Святослав стане вченим.

“Якщо він щось знав на уроці, чи хотів відповісти, то він не міг всидіти, повинен був підскочити і рукою потрясти. Такий, трохи був кручений, скажімо так, на учительському мовою. Є такі діти, що думка десь їх випереджає і розум десь випереджає, тому бувало на уроці нудно йому”, - розповіла вона (StylerLife, 14 травня 2017 р.).

Гурман 

Улюблені напої - темне пиво і коктейль “Кривава мері”. Улюблена їжа - овочі і фрукти. 

Друзі

Справжніми своїми друзями Святослав Вакарчук називає свого батька - Івана Олександровича і Лялю Фонарьову. “Потім, очевидно, музиканти моєї команди”, - каже співак і додає, що друзів він може перелічити на пальцях однієї руки.

Жінки

“У жінці основне для мене – людські якості, глибокий внутрішній світ. Якщо я бачу, що жінка – індивідуальність, що такої більше ніде немає, вона одна така на світі, це посилює мій потяг до неї”, - каже Святослав (Lifestyle, 14 травня 2015 р.).

Задоволення 

Як зізнається Святослав Вакарчук, найбільше для нього задоволення - писати пісні. На другому місці - давати концерти і спілкуватися з публікою. 

Компромат

Підтримка Пінчука і Фрідмана

«РБК-Україна» називає олігарха Віктора Пінчук та російського бізнесмена Михайла Фрідмана кураторами політичного проекту Вакарчука. 

Також журналісти зазначають, що в кулуарах форуму YES Пінчука, який проходив минулого тижня, Вакарчука помітили в компанії Петра Чернишова – президента корпорації “Київстар”, акціонером якої є “Альфа-Груп” Фрідмана.

Читайте також: Пінчук Віктор. ДОСЬЄ


Матеріальний стан

Довгий час Святослав Вакарчук жив у квартирі в 90 кв.м. на столичній вулиці Антоновича. Сюди Вакарчук поселився у 2003 році.

Утім, у 2016 році стало відомо, що співак має апартаменти також у “висоті” на вулиці Московській у Києві. 

Окрім того, відомо, що у Святослава є ще 40 соток землі у Бучі, де він хоче збудувати будинок. Серед сусідів у Бучі - Наталія Могилевська.

Нємцов 

Святослав Вакарчук був дружній із російським політиком Борисом Нємцовим.

У 2015 році “Океан Ельзи” взяв участь у меморіальному марафоні телеканалу “Дождь”, який влаштували у 40-ий день після вбивства Нємцова.

Пам’яті російського політика Святослав Вакарчук присвятив пісню “Надежда”.

“Востаннє, коли я бачив Бориса, він був в українській вишиванці. Він приїхав на концерт українського гурту, нашого гурту. Він приїхав слухати українські пісні. Зараз я б хотів заспівати російську пісню у знак про нашу дружбу. У знак того, що є речі, важливіші за відстань і час. Це одна з найулюбленіших пісень мого дитинства”, – сказав Вакарчук.

“Океан Ельзи”

Першу свою пісню Вакарчук написав років у 15, в останніх класах школи.

“У мене вдома було піаніно, на якому займався мій молодший брат, але я теж періодично сідав за нього. До того часу я закінчив музичну школу й усвідомив, що мені цікаво не просто грати чиюсь музику, а створювати свою”, - розповів Вакарчук.

Перший свій справжній хіт - “Відпусти” - він написав у 17 років.

24 роки Святослав Вакарчук - незмінний лідер і фронтмен гурту “Океан Ельзи”.

За цей час світ побачили такі альбоми гурту: 

“Там де нас нема” (1998);
“Янанебібув” (2000); 
“Модель” (2001);
“Суперсиметрія” (2003); 
“Тvій формат” (2003); 
“Gloria” (2005);
“1221” (збірник найкращих пісень, 2006); 
“Міра” (2007). 

Сінгли: 

“Будинок зі скла” (1996); 
“Холодно” (2002); 
“911 (Тихий океан)” (2004); 
“Дякую” (2004); 
“Веселі часи” (2006); 
“Dolce Vita” (2010); 
“Земля” (2013); 
“Без меж” (2016).

Сольні проекти:

“Вночі” (2009);
“Брюссель” (2011).

21 червня 2014 року “ОЕ” стала першою українською групою, яка відіграла концерт на київському “Олімпійському” (70 тисяч місць).


Погляди

Святослав Вакарчук оприлюднив 10 кроків, які на його думку, можуть змінити Україну.

Цей план виглядає так:

1.   Необхідно створити незалежний Антикорупційний суд.

2.   Змінити виборче законодавство. Запровадити не лише відкриті виборчі списки, а й унеможливити політичну залежність Центральної виборчих комісій від впливу політичних партій. Сформувати новий склад ЦВК з професійних експертів із незаплямованою репутацією.

3.   Провести справжню ефективну реформу державної служби.

4.   Реформувати Службу безпеки. Вона має перетворитися з інструменту впливу на бізнес на зброю для боротьби з тими, хто реально підриває нашу безпеку та незалежність.

5.   Розпочати дієву приватизацію.

6.   Припинити політичний лобізм. 

7.   Змінити правила поведінки політиків. Вони мають стати простішими, відкритішими і доступнішими.

8.   Прищепити принцип відповідальності - політикам варто навчитися виконувати власні обіцянки.

9.   Запровадити культуру прозорої комунікації. Кожен крок політика має мати чітке і правдиве пояснення.

10.  Публічно окреслити межі дозволеного.

Порошенко

У січні 2016 року під час нагородження його орденом Свободи Вакарчук доволі жорстко у присутності Петра Порошенка висловився на адресу нинішньої української влади. 

“Пам'ятаєте захисників Донецького аеропорту – кіборгів? Нам потрібні кіборги в політиці! Сьогодні країну врятують тільки ті, кому будуть ставити пам'ятники після смерті, а не ті, хто будує собі золоті пам'ятники при житті. Чому наші політичні очільники обирають особисте перед державним, спокій і страх за власне майбутнє міняють на політичні компроміси? Де посаджені злочинці? Де реальна зміна правил гри? Взагалі – де зміни в країні?

Я дуже хотів би завершити словами, що країна чекає змін, але правда в тому, що країна від влади вже нічого не чекає. Люди не вірять владі. Не тому, що влада погана. Тому, що влада така як всі. А сьогодні нам потрібні люди, здатні на подвиги, надлюди. (“Новое время”, 24 січня 2016 р.).

“Сприйміть, пане Президенте, ці слова серйозно - вони не направлені персонально проти Вас, в них немає спроби заплямувати Вашу особистість. Ці слова спрямовані до всієї української влади. І це не просто мій приватний голос – це, в прямому сенсі, голос народу України. І сприйміть їх сьогодні, бо завтра вже може бути пізно”, - додав Вакарчук.

Регалії

Заслужений артист України (2005 р.).

Народний депутат 6-го скликання Верховної Ради України (2007-2008 рр.). 

Нагороджений Орденом Свободи (2016 р.).

Нагороджений Орденом Свободи (2016 р.).

“Почесний громадянин міста Львова” (2015 р.).

“Почесний громадянин міста Києва” (2015 р.). 

Кандидат фізико-математичних наук (2009 р.).Тема роботи — “Суперсиметрія електрона в магнітному полі” (захист в Інституті фізики конденсованих систем НАН України). 

Ініціатор соціального проекту “Книга творить Людину”

Засновник благодійного фонду “Люди Майбутнього”. 

Ініціював і профінансував установлення у центрі Львова пам’ятника композиторові Володимиру Івасюку.

Читайте також: Вакарчук Іван. ДОСЬЄ 


Сім’я

Батько - відомий львівський науковець-фізик Іван Олександрович Вакарчук (1947 р.н.), колишній міністр освіти України.

Мати — Світлана Олександрівна Вакарчук (1947 р.) була вчителем математики.

Батьки Святослава Вакарчука. Фото УНІАН

У Святослава Вакарчука є молодший брат Олег (1980 р.н.), який пов’язав своє життя із банківською сферою. Одружений. Хрещеним батьком його доньки Марічки (2005 р.н.) є Святослав Вакарчук.

Святослав дуже не любить ділитися подробицями приватного життя. З небагатьох згадок про сім'ю у своїх інтерв'ю можна дізнатись, що його кохана жінка − дизайнер та багатолітній офіційний стиліст “Океану Ельзи” Ляля Фонарьова, з якою виховує її дочку Діану (1993 р.н.) від першого шлюбу.

Святослав Вакарчук із Лялею Фонарьовою

“Гармонійна сім'я – та, де немає головного. Або ролі міняються залежно від сфери життя. Єдина річ, яку не можна ділити, – виховання дітей. Тут відповідальність абсолютно рівноцінна”, - вважає Вакарчук (Lifestyle, 14 травня 2015 р.).


 

Соціологія

У травні 2018 року результати опитування Київського міжнародного інституту соціологіїзафіксували, що до Вакарчука - позитивно ставляться 38% українців, 42% нейтрально і 12% негативно, свідчать.

Хобі 

Вільно говорить польською, англійською мовами.

Любить подорожувати.

Цікавиться японською культурою і буддизмом.

Любить читати Миколу Гоголя, Івана Франка. Антона Чехова, Федора Достоєвського, Сергія Жадана, Марію Матіос, Любка Дереша, Юрія Андруховича, Юкіо Місіма, Харукі Муракамі, Германа Гессе. 

Музичні кумири “The Beatles”, “The Rolling Stones”, “Pink Floyd” і “Queen”. Дружить із російською співачкою Земфірою.

У 2005 році Святослав Вакарчук виграв 1 млн грн у телешоу “Перший мільйон” — уперше за історію цієї програми в Україні. Виграш спрямував на благодійність.

Янукович

22 січня 2014 року Вакарчук закликав Віктора Януковича зупинити кровопролиття під час Революції гідності. 

Я

“Я люблю інтелектуальні ігри, які пов'язані з якимсь розумовим процесом, з якоюсь роботою. Усе, що має відношення до твоїх знань, умінь, навіть до психології, - це завжди цікаво. До ігор, пов'язаних з таланом, везінням у мене дуже скептичне ставлення”.

“Я і зараз люблю почитати проти ночі Фейнмановські лекції з фізики”.

!-- discarded //-->

Новые досье

Parimatch („Parimatch“ LLP)

Parimatch (ООО "Париматч")

Кацуба Александр

Denys Horbunenko

Горбуненко Денис Владимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Евгеньевич

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Азовец Кирилл Беркаль (Кирт): Войну с Россией мы никогда не закончим, если не одержим в ней победу