Персони

25 Липня 2018
Гриценко Анатолій. ДОСЬЄ
Лідер партії "Громадянська позиція"

Анатолій Гриценко вже двічі брав участь у президентській кампанії - у 2010-му та 2014 роках. Утім, тоді спроби полковника стати третьою силою української політики не увінчалися успіхом.

2019 рік має розставити усі крапки у амбіціях і можливостях лідера “Громадянської позиції”. 

Амбіції

Анатолій Гриценко хоче стати президентом України. І, схоже, у нього немає жодних сумнівів у тому, що своєї мети він досягне.

Біографія

Народився 25 жовтня 1957 року у селі Багачівка Звенигородського району на Черкащині. Ріс у Ватутіному.


Анатолій Гриценко із мамою та бабусею. Фото із архіву Гриценка

Анатолій з мамою. Фото із архіву Гриценка

Як каже сам Анатолій Степанович, у дитинстві він не мріяв бути військовим.

“Як усі хлопці, хотів стати, коли виросту, таким, як батько, наприклад – машиністом величезного екскаватора або водієм автокрана. І досі пам'ятаю, як батько давав натиснути на кнопку запуску двигуна на новенькому автокрані МАЗ, як приїздив додому на обід, навіть номер тієї машини перед очима – 37-45ЧКБ. Коли тато змінив професію на гірничого рятувальника –  я теж змінив свою мрію і хотів працювати з ним на шахті.

Але врешті-решт таки привабила армія. У цьому рішенні, мабуть, було щось хлопчаче. Частково мене надихнули фотографії тата в колі фронтовиків, на башті танку Т-34, книжки про війну, розмови з моїм дядьком з Умані, який служив в авіаційній частині”, - згадує він. (Персональний сайт Анатолія Гриценка).

У 1974 році із золотою медаллю закінчив Київське суворовське військове училище.


Курсант Анатолій Гриценко. Фото із архіву Гриценка

У 1979 році із золотою медаллю закінчив Київське вище військове авіаційне інженерне училище. Отримав кваліфікацію військового інженера-електрика.

Служив в стройових частинах (начальник групи обслуговування військової частини у Охтирці), 8 років працював викладачем у Київському вищому військовому авіаційному інженерному училищі, на штабних посадах в Міноборони України.

У 1994-1997 роках — начальник Управління проблем військової безпеки і військового будівництва Науково-дослідного центру Генерального штабу Збройних Сил України.

У 1993 році закінчив Інститут іноземних мов Міністерства оборони США. Роком пізніше закінчив оперативно-стратегічний факультет Університету Військово-повітряних сил США.

У 1995 році закінчив курси підвищення кваліфікації при Академії Збройних Сил України.

З 1997 по 1999 рік очолював аналітичну службу апарату Ради національної безпеки та оборони України.

З грудня 1999 року — президент Українського центру економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова. Одночасно, з лютого 2000 року — позаштатний консультант Комітету питань національної безпеки оборони Верховної Ради України, а з листопада 2000 року — член Громадської ради експертів з внутрішньополітичних питань при Президенті України.

У червні 2004 року призначений керівником інформаційно-аналітичного забезпечення виборчої кампанії Віктора Ющенка.

4 лютого 2005 року призначений міністром оборони України. Обіймав цю посаду при трьох прем’єр-міністрах - Юлії Тимошенко, Юрії Єханурові та Вікторі Януковичі. Пішов з посади 18 грудня 2007 року.


Міністр оборони Анатолій Гриценко і президент України Віктор Ющенко

На дочасних парламентських виборах 2007 року став народним депутатом України за списком блоку “Наша Україна”-“Народна самооборона” (№4).

4 грудня 2007 року Анатолій Гриценко став головою парламентського комітету з питань національної безпеки та оборони.

У 2008 році у рейтингу найвпливовіших людей України Анатолій Гриценко посідає 22 місце. 

11 грудня 2008 року очолив Всеукраїнську громадську організацію “Громадянська позиція”.

2010 року балотувався у президенти України. Отримав підтримку 1,2% голосів виборців.

На парламентських виборах 2012 року Анатолій Гриценко здобув місце у Верховній Раді України за списком ВО “Батьківщина” (№3).

Був членом парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією. 

3 січня 2014 року, посилаючись на “критичні висловлювання Гриценка на адресу Майдану, неспроможність до командної роботи і участь в інформаційних війнах проти власної фракції” народні депутати від ВО Батьківщина відмовилися проводити засідання фракції в присутності Анатолія Гриценка.

14 січня 2014 року Гриценко написав заяву про вихід із фракції “Батьківщина”, “у зв'язку з неможливістю впливати на рішення, що приймаються”.

17 січня 2014 року Гриценко заявив про складання із себе депутатських повноважень. 

Під час Революції гідності виступав з пропозиціями щодо застосування протестувальниками мисливської вогнепальної зброї. 

На президентських виборах 2014 року Анатолія Гриценка підтримали 6,3% виборців.

На дочасних парламентських виборах 2014 року очолював списком альянсу “Громадянська позиція”, який до Верховної Ради не потрапив, посівши 10-е місце (3,10 % голосів виборців). 

У 2015 році пішов працювати доцентом кафедри політології у Києво-Могилянську академію.


Автобіографія Анатолія Гриценка

На президентських виборах 2019 року Анатолій Гриценко отримав підтримку 6.91% голосів виборців.

На дочасних парламентських виборах 2019 року Гриценко йде на чолі партійного списку "Громадянська позиція".

Команда

Один із головних гравців команди Анатолія Гриценка - його дружина, журналістка Юлія Мостова. 

Якось у одному із інтерв’ю колишній заступник Гриценка - В’ячеслав Кредісов дуже тонко зазначив:  “У команді Анатолія Гриценка завжди є лише один Гриценко та його дружина” (“Україна молода”, 29 листопада 2012 р.). 

Зараз у команді Гриценка - політик, колишній народний депутат Єгор Фірсов, журналіст Денис Казанський, Руслан Калінін. 

Дмитро Добродомов і Анатолій Гриценко. Фото із Facebook Анатолія Гриценка


Микола Катеринчук, Анатолій Гриценко і Єгор Фірсов домовились про співпрацю. Травень 2018 р. Фото із Facebook Анатолія Гриценка

Разом із Гриценком працює проект депутата Дмитра Добродомова “Народний контроль”, який спільно з “Громадянською позицією” створив платформу “Народна довіра” та колишня соратниця Михайла Саакашвілі на Одещині Соломія Бобровська. У команді працює 

Денис Каплунов з “Альтернативи” та член “Громадянської позиції” Анатолій Забарило.

Близьким до Анатолія Гриценка був і лишається колишній його заступник у Міноборони Леонід Поляков. 

Компромат

Анатолій Степанович твердить, що вся та негативна інформація щодо нього, немає жодних підтверджень.

“Я знаю себе. Напевно, таке виховання по життю. Плюс я людина віруюча; напевно, Бог направив. Жодного документа не підписував не читаючи. Ніколи! Я спокійний як удав і на їх брудні не реагую”, - каже Гриценко (“Цензор.нет”, 23 липня 2018 р.).

Розвал у армії

В кінці 2006 року стався публічний конфлікт між Гриценком і Генеральною прокуратурою України на чолі з Олександром Медведьком. Міністр оборони був не згоден з висновками колегії ГПУ про стан справ в армії (зокрема, про "повальну" загрозу для життя і здоров'я військовослужбовців і збереження держмайна). 

Водночас він звинуватив керівництво Генпрокуратури в свідомому перекручуванні фактів і в бездіяльності (за частиною того, що викриті у злочинах високопоставлені чиновники Міноборони так і не понесли покарання).

Обвинувачення КРУ

У листопаді 2006 року голова Головного контрольно-ревізійного управління заявив про порушення у системі Міністерства оборони України, які пов’язані із будівництвом житла для військових, господарською діяльністю у військових містечках та відчуження земельних ділянок. Всього, за даними КРУ, нецільовим способом було використано 6,6  млрд. грн.

Анатолій Гриценко ці звинувачення спростовує. 

Гроші від Кредісова

29 листопада 2012 року у інтерв’ю газеті “Україна молода” колишній заступник міністра оборони В’ячеслав Кредісов, якого звільнили через звинувачувачення у корупції, заявив, що під час служби щомісяця носив Анатолію Гриценку по $ 25 тис. 

“Я досить довго фінансував особисті потреби громадянина на ім’я Анатолій Степанович Гриценко, щомісяця виплачуючи йому близько 25 тисяч доларів на громадсько–політичні потреби. Частина цих грошей ішла на розвиток партії “Громадянська позиція”. Якось він мені сказав: я не можу заробляти гроші, але як політик повинен їздити на гарних машинах, мати прибиральниць, охоронців. Як правило, такі функції біля “білих і пухнастих” на публіці політиків виконують люди з економічними функціями. Їх виконував я: давав пакети, не питаючи, на що вони йдуть”, - заявив він (“Україна молода”, 29 листопада 2012 р.).

Цю інформацію Анатолій Гриценко назвав нісенітницею

Бездіяльність на посаді міністра оборони

У травні 2014 року Генеральна прокуратура України заявила, що дії Анатолія Гриценка (як одного із колишніх міністрів оборони) привели Збройні Сили України в стан неналежної боєготовності. Водночас, в жодному кримінальному провадженні Анатолію Гриценку не було повідомлено про підозру не повідомлялось.

Анатолій Гриценко це сприймає як цькування. За його словами, Міністерство оборони взагалі не має повноважень на продаж озброєння та військової техніки.

7 червня 2018 року Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію  щодо розкрадання в армії та підриву обороноздатності у 2004—2017 роках. Головою комісії обрано депутата Івана Вінника.

18 червня 2018 року журналіст Народної Армії Олександр Холява, голова маловідомої громадської організації “Захист і допомога” Андрій Пелюховський а також співголова ГО “Права Справа” Дмитро Снєгирьов на спільній прес-конференції звинуватили Анатолія Гриценка в розпродажі власності Міноборони та подали відповідну заяву до Генеральної прокуратури України на Юрія Луценка.

За даними Генеральної прокуратури України, за весь час перебування на посаді міністра оборони Анатолія Гриценка, було, зокрема, продано 200 танків, 14 вертольотів, 8 літаків, 145 БТР і БМП, 348 автомобілів, 16 564 одиниць ракетно-артилерійського озброєння (тобто більше половини, проданої за 2005-2014 р.), 461 тисяча одиниць стрілецького озброєння та 140 мільйонів одиниць різних боєприпасів. За всю цю техніку і боєприпаси держава одержала лише 1,3 млрд гривень. 

За словами Гриценка, механізм ухвалення рішення про продаж техніки в часи його перебування на посаді був такий: “Генеральний штаб - головний орган військового управління - відповідно до загроз, які постають, визначає, скільки техніки йому потрібно в бойовому складі, скільки в резерві та яка техніка надлишкова. Цей перелік, який склав Генштаб, вносять на Кабмін, погоджують із профільними міністерствами та затверджують на засіданні уряду, а далі продаж здійснюється через спеціальні державні підприємства”. 

Справа Мельника

У 2008 році правоохоронні органи висунули звинувачення на адресу ДП Міністерства оборони України Центральне спеціалізоване будівельне управління “Укроборонбуд” у розпродажі 16,5 га київської землі.

У цій справі фігурує довіреність міністра оборони Анатолія Гриценка від 9 березня 2006, на підставі якої діяв директор “Укроборонбуду” В'ячеслав Мельник.У жовтні 2010 року Мельник був засуджений за перевищення службових повноважень під час укладення договорів, чим спричинено державі тяжкі наслідки. 

Ця справа стала підставою для головного військового прокурора України Анатолія Матіоса виступити зі звинуваченнями на адресу Анатолія Гриценка за два тижні до парламентських виборів 2014 року, які й наразі залишаються не підтвердженими.

Сам Анатолій Гриценко ще в 2009 році спростував причетність до схеми і дав покази проти Мельника.

Кримінальна справа у Росії

7 грудня 2017 року Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти Анатолія Гриценка. Політик звинувачується у публічних закликах до терактів у російських містах.

Російське слідство стверджує, що нібито 2 липня Гриценко в ефірі телеканалу “112 Україна” публічно виступив із закликом до підриву автомобілів у Москві і Таганрозі. Так, слідчі вирішили, що у словах Гриценка містяться заклики до терористичної діяльності.

Відзначається, що за російським законом, іноземці, що не проживають постійно в Росії і вчинили за її межами злочин, спрямований проти інтересів Росії, підлягають кримінальній відповідальності за російським законодавством.

Сам Гриценко назвав порушену проти нього кримінальну справу у Росії “цинічною і гидкою”. 

Розпродаж Будинку офіцерів у Луцьку

У лютому 2018 року голова Волинської обласної ради Ігор Палиця звинуватив лідера партії “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка в знищенні української армії.

“Будучи міністром оборони України, Гриценко розкрадав землі української армії на узбережжі Чорного моря. Він розформував десантну бригаду, яка базувалася на півдні Одеси. З цього почався розвал армії”, – сказав Палиця на засіданні позачергової сесії Волиньради.

“Окрім цього, він розпродав наш Будинок офіцерів у Луцьку!”, – додав Ігор Палиця.

Земельні ділянки приватним особам

У червні 2018 року Андрій Дзиндзя опублікував документи, які засвідчують про передачу екс-міністром оборони Анатолієм Гриценком земельної ділянки приватним особам.

Подробиці він розповів в ефірі "Прямого".

"Ці документи досить цікаві тим, що там є особистий підпис Анатолія Гриценка, який фактично безкоштовно, за копійки передав майно приватним особам. Раніше була вкинута інформація, що Гриценко цього не робив, а через доручення. Але цей документ свідчить, що Гриценко сам особисто вчинив злочин.

Це стосується саме моменту передачі 24 гектарів землі у Конча-Заспі. Ці документи з архіву та кримінального провадження, яке відкрито дуже давно. Воно було відкрите ще за часів Януковича, але Гриценко мабуть домовлявся і справу гальмували”.


Анатолій Гриценко активно захищав Михайла Саакашвілі, якого позбавили українського громадянства

Звинувачення у тероризмі

25 липня 2018 року Слідчий комітет Росії звинуватив  Анатолія Гриценка в тому, що він нібито закликав підірвати на території Росії залізничні поїзди.

Слідком Росії знайшов "порушення" в трансляції на українському телебаченні від 16 липня 2014 року.

"У ході онлайн-конференції "Студії 1+1" Гриценко виступив з публічним закликом до здійснення терористичної діяльності на території Росії шляхом підриву залізничних поїздів", - заявили в СК РФ.

За даним фактом стосовно Гриценка порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 205.2 КК РФ (публічні заклики до здійснення терористичної діяльності).

Гриценко іронічно запропонував президенту Росії Володимиру Путіну порушити кримінальні справи проти ветеранів, які захищали батьківщину під час Другої світової.

Льовочкін чи Пінчук?

За однією із версій, одним із тих, хто може стояти за президентською кампанією Анатолія Гриценка, називають колишнього голову президентської адміністрації Януковича Сергія Льовочкіна.

У одному із інтерв’ю “РБК-Україна” Льовочкін назвав Гриценка серед потенційних претендентів на посаду президента України.

Водночас тиражують чутки про можливу причетність до фінансування його виборчої кампанії Віктором Пінчуком.

Чи фінансує Сергій Льовочкін нашу партію? Ні, не фінансує. І інші прізвища, які називаються – не фінансують” (“Цензор.нет”,23 липня 2018 р.).

Сам Анатолій Гриценко каже, що фінансування його кампанії задеклароване. “Я полковник запасу, тому в мене є пенсія, яка декларується офіційно. Працюю доцентом, не на повну ставку, але доцентом в Києво-Могилянській академії і отримую там зарплату, невелику – 1000-1500 гривень. В цій ситуації я не є "фінансовим мотором" нашої родини. Набагато більше отримує моя дружина Юлія Мостова, яка є головним редактором “Дзеркала тижня”,– наголосив екс-міністр оборони України в ефірі 24 каналу (22 червня 2018 р.).

Матеріальні статки

У 2016 році Анатолій Гриценко заробив 150 тис. 453 грн. Із них заробітна плата доцента Києво-Могилянської академії - 21 тис, 583 грн. Пенсія і стипендія - 128 тис. 888 грн.

454 тис. 259 грн. - дохід членів сім’ї.

У власності сім’ї Гриценка є земельна ділянка у місті Українка Київської області (8189 кв.м), водниймотоцикл “Yamaha” (2006 р.), автомобіль Toyota RAV4 (2016 року випуску).

Сім’я володіє чотирма квартирами у Києві (56,2 кв.м.; 80,2 кв.м, 32,9 кв.м., 110,3 кв.м), садовим будинком в Українці (347,4 кв.м.) 

На банківських рахунках Анатолія Гриценка знаходиться 3 млн 200 тис. грн. У членів його сім’ї - 216 тис. грн.

Розмір внеску до статутного капіталу підприємства - 102 тис. 400 грн.

Погляди

Анатолій Гриценко за:

Авторитарний режим;

Скасування протистояння двох центрів виконавчої влади;

Поновлення у структурі Кабінету міністрів Міністерства промислової політики;

Вступ України до НАТО та Євросоюз;

Узаконення права на дачу хабаря;

Президентську форму правління з одночасним підсиленням персональної відповідальності президента, обмеженням його недоторканності та дієвим механізмом відсторонення від влади в порядку імпічменту; 

Ухвалення нового закону “Про вибори до Верховної Ради”;

Запровадження електронного голосування на виборах;

Заборону політичної реклами на телебаченні під час виборчої кампанії;

Те, щоб переселенці голосували на виборах;

Легалізацію вогнепальної зброї;

Створення професійної армії та організацію сил територіальної оборони. 

Анатолій Гриценко проти:

Запровадження посади канцлера в Україні;

Обмеження повноважень президента як верховного головнокомандувача;

Проведення парадів і урочистостей 9 травня;

Подвійного громадянства тих, хто перебуває в українській владі; 

Практики призову до збройних сил України;

Генпрокурора Юрія Луценка, якого називає “горе-прокурором”;

Контрабанди лісу-кругляку;

Приватизації великих підприємств під час війни.

Порошенко

Анатолій Гриценко був і лишається жорстким критиком Петра Порошенка

“Коли візьмуться за Порошенка? Я думаю, відразу після його переобрання”, - вважає він. За його словами, для Петра Олексійовича ключовим мотивом є власне збагачення, і для цього він використовує владні важелі.

21 травня 2018 року Гриценко написав у Facebook., що президент Петро Порошенко спланував і дав команду розпочати проти нього спецоперацію.

За його словами, генерал Служби безпеки Віктор Трепак публічно попередив його про чергову “спецоперацію Банковоі”, яка нібито готується з метою дискредитації і недопущення його до участі у президентських виборах.

“Це дійсно правда, таку операцію Порошенко спланував і дав команду розпочати ближчим часом, можливо, вже цього тижня. Склад організованого злочинного угруповання мені відомий (залишилися ще чесні люди і в АП, і в РНБО, і в ГПУ, і в СБУ). Глава ОЗУ, він же замовник - Порошенко. Організатор - Турчинов. Головний виконавець - Пашинський", - написав Гриценко.

“Виконавці в медійному просторі - депутати Вінник (БПП) і Береза (НФ)”, - додав він.

Гриценко зазначив, що йому відомі і виконавці у правоохоронних органах, але не став називати їхніх прізвищ.

9 липня 2018 року у передачі “HARD з Влащенко” на каналі ZIK Гриценко, коментуючи можливість свого обрання президентом і можливі гарантії для попередника, заявив, що він готовий гарантувати Петру Порошенку лише одне - суд. 

“Я повторюю: хай Петро Олексійович знає, що там, де він порушив закон, де його злочинна діяльність і злочинна бездіяльність завдала країні тяжких наслідків, то він без відповідальності не піде нікуди. І це не питання прізвища Порошенка. Та сама історія і Янукович, за яким уже йде суд. І він не уникне відповідальності”, - додав Гриценко (ZIK, 9 липня 2018 р.). 

Читайте також: Порошенко Петро. ДОСЬЄ

Регалії

Голова партії “Громадянська позиція”

Полковник запасу. 

Кандидат технічних наук (1984). Кандидатська дисертація - “Динаміка, балістика та керування польотом літальних апаратів”.

Автор понад 100 наукових робіт.

Нагороджений відзнакою “Іменна вогнепальна зброя”, а також орденом “За інтелектуальну відвагу”. 

Сім’я

Батько — Степан Дем'янович (1927 — 16 лютого 2013). З 1944 року брав участь у Другій світовій війні. Був сапером, побував у Фінляндії, Данії і Норвегії. Пізніше служив у танкових військах, всього провів у армії 6,5 років. Після цього працював гірничим рятувальником. Проживав у місті Ватутіному на Черкащині.

Мати — Ганна Тихонівна (1936), пенсіонерка.

У Анатолія Гриценка є молодший брат Віталій, нині - військовий пенсіонер.

У 2002 році Анатолій Гриценко розлучився зі своєю першою дружиною Людмилою. 

З нею він в шлюбі прожив 25 років. Другою дружиною йому стала відома журналістка Юлія Мостова, яка сьогодні керує виданням "Дзеркало тижня. Україна". У 2003 році вони одружилися, і за інформацією журналістів, справляли весілля 7 разів - з різними гостями.


Юлія Мостова. Фото із Facebook Анатолія Гриценка 

“Ми ж спочатку стали друзями, однодумцями, а вже згодом прийшло кохання. Юля для мене –  Кохання, Друг, Всесвіт! Багато в чому вона відкрила для мене самого себе. Якби не Юля, то так би й не дізнався, що музика може знаходити такий відгук у душі, коли здається, що кожна пісня – про нас. Що перший сніг можна викликати чарами кохання. Що можна цілу ніч проговорити, а можна годину мовчки дивитися на вогонь, відчуваючи думки одне одного. Квіти стали іншого кольору, ніжність – іншого виміру, взаємна довіра – безмежною, дрібне – неважливим, головне – чітким і ясним”. (Персональний сайт Анатолія Гриценка).

Читайте також: Мостова Юлія. ДОСЬЄ

Юлія Мостова, телеведучий Савік Шустер та Анатолій Гриценко. Фото із Facebook Анатолія Гриценка

У Анатолія Гриценка четверо дітей: Олексій (1979 р.н.) та Світлана (1982 р.н.) від першого шлюбу, Ганна (2004 р.н.) від другого шлюбу та Гліб (1998 р.н.) – син Юлії Мостової та Олександра Разумкова.


Олексій і Світлана Гриценки під час Помаранчевої революції

Юлія Мостова, донька Ганна та Анатолій Гриценко. Фото із Facebook Анатолія Гриценка

Син Гліб

Син Анатолія Гриценка від першого шлюбу - Олексій Гриценко. Фото із Facebook Анатолія Гриценка

 

Олексій Гриценко з дружиною Юлією. Фото із Facebook Олексія Гриценка

Син Анатолія Гриценка - Олексій Гриценко, один із лідерів “Автомайдану”. Закінчив Київський політехнічний інститут. Одружений. Дружина - Юлія. Подружжя виховує двох дітей.

Донька - Світлана. Закінчила Київський національний університет за спеціальністю “Міжнародна економіка”. Рік навчалася за програмою магістра в Шотландії. У вересні 2008 року створила  власну компанію “BC Agency”, працює в сфері відносин з громадськістю.

Читайте також: Тимошенко Юлія. ДОСЬЄ

Тимошенко

Стосунки Анатолія Гриценка із Юлією Тимошенко складалися по-різному. Після Помаранчевої революції дружина Гриценка - Юлія Мостова мала дружні стосунки із лідером БЮТ. 

Сам Анатолій Степанович працював у першому уряді Тимошенко, а на парламентських виборах 2012 року балотувався за списком ВО “Батьківщина”. Утім, останнє відбувалося ще за часів, коли Юлія Тимошенко відбувала покарання у Качанівці на Харківщині.

На початку 2014 року Анатолій Гриценко розсварився із тодішньою командою “Батьківщини” і пішов з парламенту. 

Вже пізніше з буцегарні вийде Юлія Тимошенко і екс-міністр оборони буде говорити, що у нього із Юлією Тимошенко немає жодних суперечок.

Правда, під час президентських виборів 2014 року, у квітні, перебуваючи у Тернополі, Гриценко кине таку фразу: “Ситуація на сході спричинена трьома гравцями: Володимир Путін, Ренат Ахметов і Юлія Тимошенко. Перший діє через відверту агресію. Хоча неспроможний це чітко підтвердити. Ренат Ахметов , як кажуть, в Одесі, “и нашим, и вашим”. А Тимошенко, може боротись із сепаратистами тільки через прес-конференції на сході”.

На президентських виборах 2019 року Юлія Тимошенко і Анатолій Гриценко - конкуренти. При чому - жорсткі, оскільки, як свідчить соціологія, і вона, і він мають усі шанси здобути перемогу. 

У липні 2018 року Гриценко заявив, що штаб Тимошенко атакує його особисто та його сім’ю:

“Зараз я бачу атаку з її штабу - в обличчях, у меседжі. Поки що публічно не реагую, але це - брудно і підло. Співробітники її штабу розсилають бруд про мене та членів моєї сім’ї. Члени керівництва партії розповсюджують брехню. Ми звикли, не вперше” (“Цензор.нет”, 23 липня 2018 р.). 

Фронт

Анатолій Гриценко каже, що усі дорікання йому у тому, що з початком війни на Донбасі він не пішов на фронт, безпідставні і пояснив чому.

“Піти на фронт як офіцер, який має базову військову підготовку не як командир, а як авіаційний інженер в сфері обслуговування обладнання літаків - це я міг, немає питань. Але коли з'ясував, що у нас надлишок таких фахівців - і нині діючих, і в запасі, тим більше набагато молодший за мене, - то зрозумів, що моє місце не там. Тим більше, що авіація нами застосовувалася обмежено, і її фактично припинили застосовувати десь в серпні 14-го року.

Тому кожен повинен займатися своєю справою. Війна - це жорстока, кривава і у всіх відносинах не людяна історія. Але в ній є свої закони, є свій професіоналізм. І тому, будучи людиною відповідальною, який не підготовлений, як піхотинець, як командир батальйону або полку, я не міг просто піти і сказати: хлопці, ходімо зі мною воювати, покажемо всім зразок нової української армії, вперед! Просто повести людей, щоб вони загинули, - це, я вважаю, безвідповідально. Тому і запропонував відповідальний варіант”, - каже він (“Цензор.нет”, 23 липня 2018 р.).

Хобі

Захоплюється риболовлею, шахами, грою у преферанс. 


Анатолій Гриценко після риболовлі. Фото із Facebook Анатолія Гриценка

В курсантські роки захоплювався стаєрським бігом, щорічно брав участь в 110-кілометровому пробігу від Києва до Балико-Щучинки

У 1994 році отримав золоту медаль чемпіонату США з футболу серед військових університетів.

Я 

“Я вважаю обов’язком солідарно підтримати Михайла. Незалежно від того, хто як ставиться до самого Саакашвілі, але тут є прецедент грубого, нахабного, цинічного, просто мерзотного варіанту позбавлення громадянства  - базового права людини. Наша партія “Громадянська позиція” ставить на перше місце захист прав, свобод, власності людини, громадянина. Тут це було якраз грубо порушено. І тому ми солідарно його підтримуємо. Якщо зараз не вдасться йому заїхати і провести прозорий судовий процес (ми ж знаємо як суди зараз діють і кому вони підконтрольні), то я сказав: довірять люди на наступних президентських виборах - одним з перших указів відновлю громадянство Саакашвілі навіть у випадку, якби він мене нещадно критикував. Це має бути непорушно” (ZIK, 4 вересня 2017 р.). 

“Я докладу максимальних зусиль, аби парламент 2019 року обирався по іншому закону”. (NewsOne, 8 травня 2018 р.) 

“Я переконаний, претенденти на президентський пост, які, станом на сьогодні, мають найбільші шанси на перемогу, повинні вийти до людей відкрито і представити свої аргументи у прямому ефірі - щоб люди могли визначитися і зробити свідомий вибір” (Facebook, 6 липня 2018 р.).

“Я переконаний, що потрібно чітко провести червону лінію людяності, що відокремлює звірства. Ті "мотороли", які вчинили злочини проти людства - вбивали, катували, вирізали органи, кидали в річки, збивали авіалайнери - підуть під український суд. Їм амністії не буде, крапка. Якщо Росія забере їх на свою територію, це буде її як держави відповідальність за приховування і непритягнення до відповідальності тих, хто здійснював такі злочини. Всі інші, ті люди, які пасивно, непатріотично повелися, можуть бути прощені. І через деякий час ми повинні повернутися до нормального життя”. 

“Я знаю армію на військово-стратегічному рівні, вмію організовувати її забезпечення всім необхідним. Знаю, як поставити завдання офіцерам-професіоналам, як їх підібрати. Я називав Порошенку прізвища, говорив: ти вирішуй, я тобі даю толкових генералів, здатних очолити Генштаб, командувати силами в АТО, які воювали в Афганістані, Анголі, Іраку та ін, які не створюватимуть котлів. Вони були витіснені в період Януковича. Воювати їм вік дозволяє: 54-55 років. Десь викладають в університетах вишкіл, нудяться, нікому не потрібні ... Запросіть їх. Чому ви мобілізуєте солдат, чому генералові не мобілізуєте? Вони є - з досвідом, з тими бойовими орденами, які давали не просто під свято, а дійсно за бойові заслуги”.

“Я людина віруюча”.

(“Цензор.нет”, 23 липня 2018 р.).

Нові досьє

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich