Групи впливу

21 Грудня 2017
Трамп схвалив продаж летальної зброї Україні. Проте це не вперше
Снайперська система M107A, ілюстрація: static.turbosquid.com

Снайперська система M107A, ілюстрація: static.turbosquid.com

Держдеп схвалив експортну ліцензію для України на закупівлю озброєння

Державний департамент США схвалив експортну ліцензію для України на купівлю деяких легких озброєнь і стрілецької зброї у виробників США.

Про це повідомила прес-секретар Хезер Науерт, пише УНІАН.

При цьому, як показують записи департаменту, Україна закуповувала невеликі кількості цих видів зброї протягом декількох років, як до, так і після російської анексії Кримського півострова в 2014 році.

Департамент повідомив Конгрес про рішення від 13 грудня, сказала Науерт, додавши, що уряд США не продавав зброю безпосередньо київському уряду, а дозволив Україні купувати у виробників США.

"За попередніх двох адміністрацій, уряд США схвалював експортні ліцензії для України, тому тут нічого нового", - пояснила вона.

Ліцензія розповсюджується на зброю у таких категоріях, як напівавтоматична і автоматична вогнепальна зброя, аж до зброї калібру 50 одиниць. Вона також включає в себе бойові дробовики, глушники та військові приціли. Науерт зазначила, що уряд США не надав Україні смертоносного захисного спорядження і не виключав цього. Американські експортери можуть подати заявку на прямі комерційні ліцензії на продаж у будь-який час, і вони будуть розглянуті Держдепартаментом у кожному конкретному випадку, підкреслила вона.

Раніше видання Washington Post повідомило, посилаючись на свої джерела, що президент США Дональд Трамп схвалив продаж летальної зброї Україні.

Як повідомляло "Досьє", Канада дозволила постачання летальної зброї Україні.

 

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович