Персони

26 Квітня 2019
Адамовський Андрій. ДОСЬЄ
Один із засновників компанії FARLEP, "Вік Ойл", Infomir, колекціонер живопису

Олександр Адамовський, давній друг і компаньйон народного депутата України Олександра Грановського, відомий не тільки своєю давньою пристрастю - колекціонуванням творів мистецтва, а й численними бізнес-конфліктами.

Біографія

Народився 1 березня 1962 року в місті Фрунзе (Киргизія).

Андрій Адамовський - випусник середньої школи №61 м Фрунзе. На фото - у верхньому ряду - перший ліворуч

Після закінчення середньої школи пішов вчитися в Киргизький національний університет за спеціальністю "Прикладна математика". Потім (1984-1989 рр.) працював викладачем на факультеті програмування цього ж вузу.

У 1990 році в Москві почав займатися бізнесом. До 1995 року - генеральний директор компанії "Акація".

Після цього в Україні розвивав свою власну українську телекомунікаційну компанію FARLEP. У 2005 році продав актив групі компаній SCM Рината Ахметова.

З 2003 по 2006 роки Андрій Адамовський володів акціями і був членом правління "Індустріального союзу Донбасу" (ІСД). Був співвласником 120 заправних станцій "Укртатнафта" через компанію "Вік Ойл". У 2010-му продав пакет акцій "Вік Ойл" англо-російської нафтової компанії "ТНК-BP".

З 2007 року займається комерційною нерухомістю та ІТ бізнесом.

Зліва направо: Олександр Клюзнер, Віктор Ющенко і Андрій Адамовський. Фото: Єврейський оглядач

Адамовський є одним із засновників групи компаній Infomir, що спеціалізується на розробці, проектуванні, виробництві та супроводі обладнання і клієнтських пристроїв для послуг IPTV, OTT і VoD. Infomir експортує свої продукти в 150 країн світу і є однією з найбільших ІТ-компаній в Україні.

Громадянство

Як говорить сам Андрій Адамовський, у нього є кілька паспортів. Він має російське та українське громадянства, а також вид на проживання в Ізраїлі та Канаді.Компромат

Конфлікт навколо "Вік Ойл"

У 2010 році Андрій Адамовський і Олександр Грановський разом зі своїми компаньйонами Андрієм Малицьким та Ігорем Філіппенко продали мережі ТНК свою мережу заправок "Вік Ойл". Сума угоди склала $ 71 млн. Ці гроші надійшли на рахунок компанії "Оледо", що належала всім чотирьом компаньйонам.

Але, як стверджує "Дзеркало тижня", буквально протягом декількох днів Адамовський і Грановський, скориставшись правом одностороннього підпису, перевели ці гроші на рахунок своєї щойно створеної компанії Stockman. Спроби вирішити цей конфлікт закінчилися нічим. Малицький та Філіпенко змушені були судитися з Адамовський і Грановським на Британських Віргінських островах.

Режим "віджимання" в ТЦ SkyMall

Головним інвестором ТРЦ SkyMall був естонський підприємець Тедер Хіллар. Його партнерами в Україні стали Олександр Грановський і Андрій Адамовський, які розірвали акціонерну угоду з Тедеру Хілларі. Після цього, незважаючи на рішення Лондонського суду про фідуціарних (довірчих) відносинах між партнерами, викинули Хіллара з бізнесу. Зроблено це було в кілька ходів.

У проекті SkyMall сторона Тедера Хіллара була представлена ​​компанією Arricano, сторона Грановського і Адамовського - компанією Stoсkman.

У 2011 році Лондонський суд підтвердив правомірність дій Адамовського і зобов'язав Тедера передати акціонерний борг в розмірі близько $ 100 млн під загальний контроль Адамовського і Тедера.

У лютому 2012 року компанія Stoсkman, порушивши всі домовленості і рішення Високого Лондонського суду, звільнила гендиректора компанії "Призма Бета" - представника Arricano в проекті. Через місяць Stoсkman на сумнівному, з точки зору законності, зборах акціонерів Assofit звільнила з ради директорів всіх представників Arricano. Після цих дій Хіллар Тедер, володіючи майже половиною компанії, позбувся не тільки впливу на компанію, але і прибутку з ТРЦ SkyMall.

В 2015 році Олександр Грановський повідомив, між колишніми партнерами - Тедером Хілларі і Андрієм Адамовський вже не існує жодних розбіжностей.

Афера з ТЦ "Парк Горького"

У 2008 році Адамовський і Грановський запропонували бажаючим інвестувати в будівництво ТЦ "Парк Горького" (Київ, вул. Горького) з правом першочергової оренди. З кожного майбутнього орендаря компаньйони зібрали по кілька десятків тисяч доларів, мотивуючи тим, що у кожного орендаря буде по дві точки в "Парку Горького" і по дві точки - в торговельному центрі в Севастополі.

Однак через деякий час земля під забудову і проект ТЦ, незважаючи на ряд сумнівних юридичних моментів з точки зору права власності, була продана французькій групі SCC за рекордні $ 80 млн.

Мародерство під час війни

Адамовський є інвестором фірми "Трейд Коммодити", яку НАБУ звинувачує в поставках палива в українську армію за завищеними цінами.

У 2017 році детективи НАБУ затримали заступника міністра оборони Ігоря Павловського. Його звинуватили в створенні корупційної схеми, при якій Міноборони переплатило за паливо 149 млн грн. Постачальником була обрана маловідома фірма "Трейд Коммодити", з якою був укладений мільярдний контракт.

Адамовський стверджує, що всі дії керівництва "Трейд Коммодити" були законними.

Бізнес в анексованому Криму

Андрій Адамовський з 2015 року переоформив кілька своїх фірм, які знаходяться в анексованому Криму, відповідно до вимог російського законодавства.

Про це свідчать дані Єдиного держреєстру юридичних осіб Федеральної податкової служби Росії. Крім того, відомості про фірми Адамовського і його сім'ї абсолютно відкрито опубліковані на сайтах-каталогах юросіб РФ.

Так, Адамовський разом з Мариною Адамовською є засновниками товариства з обмеженою відповідальністю "Агропромисловий комплекс Авсень", йдеться в офіційному реєстрі ФНС. При цьому бізнесмен значиться засновником, а його дружина Марина Адамовская - директором.


Матеріальний стан

У 2011 році "Фокус" оцінив капітали Адамовського в $ 226,7 млн. Також Андрій Григорович потрапив в "Золоту сотню" журналу "Кореспондент", посівши в ній 69-ю позицію. За версією видання, його капітал склав $ 131 млн.

У 2012 році в "Золотій сотні" Андрій Адамовський посів 38-е місце зі статком в $ 263 млн. У 2013 році "Фокус" оцінив статки Андрія Адамовського в $ 262,5 млн (65-е місце рейтингу "200 найбагатших людей України") .

У неофіційному рейтингу найбагатших людей України, який складає журнал "Новое время", за підсумками 2018 року Андрій Адамовський опинився на 63-му місці. Журналісти оцінюють його статки в $ 93 млн.

Регалії

Член наглядової ради Національного музею "Київська картинна галерея", Одеського художнього музею.

Віце-президент Всесвітнього єврейського конгресу.

Співпрезидент Координаційної ради єврейських організацій і громад України "Ваад".

Член наглядової ради Єврейської конфедерації України.

Член Наглядової ради єврейської студентської організації "Гілель".

Зв'язки

Давній друг і партнер Адамовського - народний депутат України Олександр Грановський.

Олександр Грановський та Андрій Адамовський

За даними "Дзеркала тижня", Адамовський користується підтримкою екс-глави АП Бориса Ложкіна.

Серед бізнес-партнерів - донька колишнього міністра АПК Присяжнюка - Тетяна Присяжнюк (будівельна компанія "Форест Сіті"), Ольга Джарти - донька покійного глави Радміну АРК Василя Джарти (будівельна компанія "Форест Сіті"), Борис Фуксман (сфера мистецтва), Олександр Сусленський (сфера мистецтва), Ігор Філіпенко (Власник Медіком, співвласник Sky Mall і групи Oledo, Володимир Трофименко ("Трейд Коммодіті").

Сім'я

Брат Андрія Адамовського - Михайло є головою правління компанії "Абонент".

Хобі

У 2009 році бізнесмен відкрив в Києві Центр мистецтв М17. Разом з партнерами створив фонд "Український авангард", який у 2010 році купив на аукціоні Sotheby's унікальну серію картин одеських художників початку ХХ століття за $ 2 млн.

 
Галина Вишневська-Гуржус та Андрій Адамовський 


Скульптор Олег Пінчук и Андрій Адамовський

Сьогодні Адамовський володіє одним з найбільших зібрань творів українського і російського мистецтва другої половини XIX - початку XX ст.

У 2018-му Андрій Адамовський разом з партнерами створив Клуб колекціонерів, головним завданням якого є розвиток сучасного мистецтва України.

Нові досьє

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA

Від Техасу до Вайомінгу: українець Сергій Тронь відкриває новий дата-центр у США

Nykyta Izmaylov

Ізмайлов Никита. ДОСЬЄ

Арестович Олексій. ДОСЬЄ

Rudenko Serhii. PROFILE

Реклама

Партнери