Персони

09 Жовтня 2018
Bellingcat розкрив особистість другого підозрюваного в отруєнні Скрипалів "Петрова"
Олександр Мішкін, джерело фото: www.bellingcat.com

Олександр Мішкін, джерело фото: www.bellingcat.com

Bellingcat ідентифікував другого підозрюваного в отруєнні Скрипалів "Петрова"

Другим підозрюваним в отруєнні Скрипалів виявився військовий лікар і полковник ГРУ Олександр Євгенович Мішкін.

Про це повідомляється у новому розслідуванні Bellingcat і the Insider.

"Ми ідентифікували "Олександра Петрова" як справжнього доктора Олександра Євгеновича Мішкіна, військового лікаря на службі ГРУ. Процес ідентифікації Bellingcat включав безліч відкритих джерел, свідчення від людей, які знайомі з особою, а також копії документів, що ідентифікують особу, включно з відсканованою копією його паспорту", - розповідають журналісти.

За їхньою інформацією, Олександр Мішкін народився 13 липня 1979 року у селі Лойга в Архангельському регіоні.

Він вивчав та закінчив одну з російських елітних військових медичних академій та пройшов підготовку в якості військового лікаря для військово-морських сил Росії.

"Під час навчання Мішкіна завербували у ГРУ, до 2010 року він переїхав до Москви, де йому таємно надали другий російський внутрішній і закордонний паспорт на ім’я "Олександра Петрова".

У період з 2011 по 2018 років Олександр Мішкін багато подорожував під ім’ям "Петрова".

"Bellingcat виявив багаторазові поїздки (Мішкіна – УП) до України та самопроголошеної Придністровської республіки, остання з яких відбулася під час Майдану в Києві в грудні 2013 року", - йдеться у розслідуванні.

За словами журналістів, на відміну від Анатолія Чепіги, біографічні дані "Петрова" збігаються з характеристиками Мішкіна, зокрема, дата народження, ім'я та по батькові, а також прізвища батьків.

До початку вересня 2014 року Мішкін домашньою було Хорошевське шосе 76B - адреса штаб-квартири ГРУ.

Восени 2014 року Олександр Мішкін і Анатолій Чепіга переїхали в висококласні квартири.

Журналістам невідоме нинішнє військове звання Мішкіна.

"Однак виходячи з відомого поділу на чини Військової медичної академії (випуск російських військових лікарів зі звання старшого лейтенанта) та минулого часу (15 років), можна стверджувати, що за часів отруєння Скрипалів він був або підполковником, або полковником", - припускають журналісти.

Крім того журналісти Bellingcat та the Insider опитали кілька джерел, знайомих з Мішкіним, як в Санкт-Петербурзі, так і у рідній Лойзі.

Розслідувачі пообіцяли представити свідчення людей та опис повного методу ідентифікації Мішкіна у вівторок, 9 жовтня о 13:00.

Читайте також: Російський агент "Боширов" воював на Донбасі, - британські фахівці.

Петров і Бошіров розповіли про свою поїздку в Солсбері.

Британські прокурори 5 вересня назвали імена двох підозрюваних росіян, яких вважають виконавцями отруєння в Солсбері. Це - Олександр Петров та Руслан Боширов. Поліція також показала за записами камер спостереження їх детальний маршрут 3 і 4 березня у Лондоні та Солсбері.

30 червня в місті Еймсбері графства Вілтшир на півдні Англії було виявлено непритомних чоловіка і жінку. Їхній стан тоді пов'язували із впливом невідомої речовини, однак не могли сказати точно, чим вони отруїлися.

Згодом стало відомо, що чоловік і жінка були отруєні "Новачком" - такою самою нервово-паралітичною речовиною, як і колишній шпигун Сергій Скрипаль і його дочка Юлія.

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович