Персони

26 Вересня 2018
"Боширов" – псевдоним полковника ГРУ Анатолия Чепиги, - Bellingcat
Руслан Боширов

Руслан Боширов

Під псевдонімом "Боширов" сховався полковник ГРУ

"Руслан Боширов", якого підозрюють у отруєнні Скрипалів, - це псевдонім полковника Головного розвідувального управління російського міноборони Анатолія Чепиги.

Про це повідомляється в спільному розслідуванні Bellingcat і The Insider.

За даними розслідувачів, підозрюваному в отруєнні колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, було присуджено звання Героя Росії. Bellingcat посилається на декілька джерел, знайомих з "Бошировим" , які підтвердили його особу.

Розслідувачі наводять деталі його біографії. Зокрема, стверджується, що він служив в 14-ій бригаді спецназу в Хабаровську, брав участь в Другій чеченській війні і був помічений недалеко від російсько-української кордону у кінці 2014 року.

У розслідуванні говориться, що псевдонім "Руслан Боширов" з'явився в 2010 році, тоді ж полковник ГРУ отримав паспорт на це ім'я і переїхав в Москву. Звання Героя Росії йому було присуджено в 2014 році. Ім'я Анатолія Чепиги і присудження йому цієї нагороди згадані на сайті "Далекосхідного вищого загальновійськового командного училища". Людину, зовні схожу на "Боширова", журналісти виявили на фотографії випускників навчального закладу.

Повідомлялося, що Петров і Бошіров розповіли про свою поїздку в Солсбері.

Британські прокурори 5 вересня назвали імена двох підозрюваних росіян, яких вважають виконавцями отруєння в Солсбері. Це - Олександр Петров та Руслан Боширов. Поліція також показала за записами камер спостереження їх детальний маршрут 3 і 4 березня у Лондоні та Солсбері.

30 червня в місті Еймсбері графства Вілтшир на півдні Англії було виявлено непритомних чоловіка і жінку. Їхній стан тоді пов'язували із впливом невідомої речовини, однак не могли сказати точно, чим вони отруїлися.

Згодом стало відомо, що чоловік і жінка були отруєні "Новачком" - такою самою нервово-паралітичною речовиною, як і колишній шпигун Сергій Скрипаль і його дочка Юлія.

Нові досьє

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business