Персони

10 Серпня 2018
Дерев’янко Юрій. ДОСЬЄ
Екс-народний депутат України

Заява Юрія Дерев’янка про балотування у президенти України стала несподіваною. Хоча, як один із лідерів партії "Воля" він має дбати не лише про власні амбіцій, а й про перспективи партії на наступних парламентських виборах. Очевидно, нинішній президентський похід Дерев’янка пов’язаний саме із цим.

Амбіції

Юрій Дерев’янко має серйозні політичні амбіції. 

4 липня 2018 року він заявив про намір балотуватися у президенти України.

“Я прийняв для себе важливе рішення. Я йду в президенти. Йду, щоб створити нову систему – систему неоекономіки та цифрової держави”, - написав він у Instagram.

 

Бізнес

У період навчання в університеті відкрив власний бізнес. 

Займався фармацевтикою, програмним забезпеченням, поліграфією, мультиплікацією, нерухомістю. 

Серед компаній, створених Юрієм Дерев'янком: 

“Фарматек” —дистрибуція лікарських засобів, входила до п'ятірки найбільших постачальників лікарських засобів в Україні.

“Енергокомплект”.

“Борисфен-Лютес” — компанія з виробництва мультиплікаційної анімації, створена спільно з продюсером Віктором Слєпцовим.

У 2006 році Дерев'янко продав свої частки в компаніях.

13 листопада 2017 року був викликаний до Генеральної прокуратури України у справі щодо несплати податків. 

Дерев’янко назвав такі звинувачення безпідставними та розцінив їх як політичний тиск. Справу було закрито за відсутністю доказів.

Біографія

Народився 7 травня 1973 року в місті Надвірна Івано-Франківської області.

Батько - інженер, мати - вчителька.

У 1990 році закінчив Надвірнянську середню школу № 1. 

У тому ж році вступав до Київського інституту народного господарства ім. Коротченка, однак, отримавши четвірку з математики на вступних іспитах, не зміг вступити.

Після цього повернувся до рідного міста й згодом влаштувався на роботу у кар'єр в селі Пасічна. Працював експедитором в Надвірнянському районному відділі статистики. 

У 1996 році закінчив в Київський інститут народного господарства ім. Коротченка. Отримав диплом магістра за спеціальністю облік і аудит, програма - облік і аудит в банках.

Був засновником  компаній “Фарматек” (дистрибуція лікарських засобів), “Енергокомплект”, “Борисфен-Лютес” (виробництво мультиплікаційної анімації).


Фото із Facebook Юрія Дерев'янка

У 2006 році відступає свої частки інвесторам, які проявили зацікавленість у компаніях, що були в управлінні Юрія Дерев'янка. 

У 2009 році створив Всеукраїнський благодійний фонд Юрія Дерев’янка, який зареєстрований у 15 областях України. 

У 2011 році Фонд розпочав свій перший проект міжнародного масштабу – Міжнародний Благодійний фестиваль футболу “Великий м’яч”.

У 2010 році обраний депутатом Івано-Франківської обласної ради як мажоритарний кандидат.

На парламентських виборах 2012 року був обраний народним депутатом по мажоритарному виборчому округу №87 (Івано-Франківська область). 

На дострокових парламентських виборах 2014 року був обраний народним депутатом по мажоритарному виборчому округу №87  (Івано-Франківська область). 

 “Воля”

Партія “Воля” була створена в 2014 році. Співзасновниками партії стали: один із фундаторів компанії “Унікальна Україна”, співкоординатор ініціативи “Реанімаційний пакет реформ” Ольга Галабала, правозахисник Олексій Бонюк і нині нардеп Юрій Дерев’янко. 

На позачергових парламентських виборах 2014 року партія “Воля” ухвалила рішення про спільну участь у виборах із партією Андрія Садового “Об’єднання “Самопоміч”.

Офіційне рішення про співпрацю було прийняте на з'їзді “Самопомочі”, який відбувся 9 вересня 2014 року у Києві. За результатами домовленостей до виборчого списку партії Садового були включені кандидати від “Волі”, п'ятеро із них — Ірина Суслова, Єгор Соболєв, Іван Мірошниченко, Вікторія Войціцька та Павло Костенко — в результаті виборів пройшли до Верховної Ради. 

Після у середині “Волі” відбувався розкол. 2 листопада 2014 року відбувся з'їзд партії "Воля", на якому було ухвалене рішення створити власне міжфракційне об'єднання або депутатську групу. Такий крок був аргументований тим що, на думку учасників з'їзду, “Самопоміч” порушила рішення перших позачергових з'їздів “Волі” та не надала підтримки узгодженим кандидатам на деяких мажоритарних округах. 

Четверо депутатів, обраних від "Волі" за списком “Самопомочі” залишилися в рядах партії Садового.


Юрій Дерев'янко разом із Михайлом Саакашвілі на акціях протесту "Руху нових сил", 2017 р. Фото із Facebook Юрія Дерев'янка

19 квітня 2017 року “Воля” об'єдналася з політичною силою Михайла Саакашвілі “Рух нових сил”.

У жовтні 2017 - березні 2018 року РНС на чолі з Саакашвілі та Дерев'янком - проводять довгострокову акцію протесту біля парламенту. Вимоги: реформування виборчого законодавства, створення антикорупційного суду, скасування депутатської недоторканності та ухвалення процедури імпічменту.

24 грудня 2018 - під час "Форуму команди Юрія Дерев'янка" у Києві Юрій Дерев'янко заявив про вихід із політичного партнерства з Михайлом Саакашвілі. 19 обласних команд РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі та 90% депутатів місцевих рад підтримали таке рішення і вирішили продовжити діяльність у складі партії "ВОЛЯ".

27 січня 2019 - на Всеукраїнському з’їзді партії “ВОЛЯ” Юрія Дерев’янка висувають кандидатом у Президенти УКраїни

 

Компромат

Привласнення партії “Воля”

Наприкінці 2014 року однопартійці звинуватили Юрія Дерев’янка у привласненні партії “Воля”. 

“Я готовий визнати, що величезною помилкою було рішення робити партію разом з Юрієм Дерев'янком”, - написав тоді Єгор Соболєв

Дерев’янко усі звинувачення спростовує.

“Я не хочу коментувати бруд, який є. Моя точка зору не збігалася з точкою зору Єгора щодо входження у політичну партію “Батьківщина“. Також моя точка зору не збігалася з його думкою про те, що необхідно покласти певну кількість округів під “Народний Фронт”. Також я був категорично не згодний з позицією Соболєва щодо того, що треба було закрити партію ВОЛЯ, і усім перейти в Самопоміч. Саме після цбого конфлікту почав розповсюджуватись бруд у ЗМІ, все що не відповідає дійсності”. 

У базі “Миротворця”

У вересні 2017 року Юрій Дерев'янко потрапив у базу даних “Миротворця”.

Його звинуватили у незаконному перетинання державного кордону та напад на прикордонників. Сталося це після зустрічі Михайла Саакашвілі на українсько-польському кордоні. 

Матеріальний стан

У 2011 році Юрій Богдановичотримав дохід у розмірі 16 млн. 158 тис. 880 грн. Члени сім’ї – 21 тис. 342 грн.

У власності Юрія Богдановичаперебувають земельні ділянки (2870 кв. м.) житловий будинок (637,90 кв. м.) та 4 квартири (загальна площа 361,4 кв. м.), садовий (дачний) будинок (209,20 кв. м. ) та інше нерухоме майно (103,3 кв. м.). Членам сім’ї  належать 2 земельні ділянки (34950 кв. м.), квартира (56,70 кв. м.), садовий (дачний) будинок (236,4 кв. м. )

Автопарк нараховує 4 автомобілі, серед яких Toyota Lexus RX 300, Mercedes-Benz S500, Toyota Land Cruiser, та Range Rover.

Членам сім’ї належать Toyota Lexus RX 450, та Range Rover та Toyota Lexus RX 300.

Кошти на рахунках у банках та інших фінансових установах становлять 47 млн.354  тис. 493 грн. Номінальна вартість цінних паперів 15 млн. 643 тис. 466 грн.

Членам сім’ї належить 40 тис 314 грн.

У 2017 році Дерев'янко мав 493,6 тис. грн доходів у вигляді зарплати і коштів на виконання депутатських повноважень (у 2016 році доходи становили 328,7 тис. грн).

На банківських рахунках обранець зберігав 21,6 тис. грн, $5,3 тис., 65 євро. Готівкою у нього нараховувалося 177 тис. грн, $2,85 млн, 1,35 тис. євро (в еквіваленті це виходить 117,5 млн грн). 

Також Дерев’янко показав $10,5 млн позики третім особам, яка тягнеться з попередньої е-декларації. 

У власності нардепа нараховується дві земельні ділянки площами 1,9 тис. кв. м і 970 кв. м у Козині та Ясногородці Київської області; житловий будинок площею 637,9 кв. м у Козині та садовий будинок площею 209,20 кв. м у Ясногородці, дві квартири площами 154,8 кв. м і 65,20 кв. м у Києві та Криму, два паркомісця у Києві, дві квартири у столиці загальною площею 316 кв. м знаходяться у спільній власності. 

П’ять офісів політик орендує в Івано-Франківській області. 

З цінного рухомого майна Дерев’янко вказав картину «Куточок Криму» 1959 року авторства Валентини Цвєткової, два наручних годинники Jaeger-LeCoultre і Blancpain. 

Їздить позафракційний нардеп на трьох автомобілях марок Land Rover, 2010 року випуску, Toyota Land Cruiser, 2011 року випуску,  Mercedes-Benz, 2007 року випуску. 

Крім цього, за минулий рік Юрій Дерев’янко надав благодійної допомоги 518 тис. грн у вигляді одноразових стипендій переможцям олімпіад обдарованим дітям та їх вчителям; 309,8 тис. грн – благодійної допомоги учасникам АТО, навчальним закладам, закладам охорони здоров'я. 

На рахунок політичної партії Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі політик вніс 55 тис. грн. 

На утримання приймалень народного депутата витрачено 395,1 тис. грн. 

Доходи дружини нардепа Анастасії Звєрєвої за 2017 рік становили 80,2 тис. грн. На рахунках у банках вона зберігала 11,4 тис. грн, $1,8 тис., 811 євро. Готівкою вона тримала 76,1 тис. грн, 65,9 тис. євро і $719,8 тис. 

У власності Звєрєвої є три земельні ділянки (одна з яких площею 135 тис. кв. м у селі Германівка Київської області знаходиться у спільній власності), житловий будинок на 182,5 кв. м у Золочеві Львівської області, садовий будинок площею 236,4 кв. м у Ясногородці Київської області, квартира площею 56,70 кв. м у Києві, комплекс із виробництва сільськогосподарської продукції площею 2,2 тис. кв. м у селі Германівка Київської області (у спільній власності). 

Дружина політика має 5 ювелірних виробів з дорогоцінного металу, два наручних годинників Chanel і Girard-Perregaux, хутряне пальто. 

Пересувається вона на трьох машинах марок Land Rover, 2009 року випуску, Lexus, 2009 року випуску і Land Rover, 2010 року випуску, купленого за 1 млн грн минулого року.  


Фото із Facebook Юрія Дерев'янка

Погляди

Юрій Дерев’янко за:

Запровадження 4 податків;

Економічну легалізацію; 

Постійний вплив кожного громадянина на важливі державні рішення.

Порошенко

Упродовж останнього року був одним з лідерів народних протестів проти діяльності президента Порошенка, вимагав розслідування його можливих злочинів через процедуру імпічменту, викривав незаконні схеми збагачення чинного президента та його оточення.

Зараз Юрій Дерев’янко збирає підписи за імпічмент президента Порошенка.

“Ми чули від ЗМІ, в тому числі і міжнародних, про так звані “панамські офшори” Порошенка, про афери при закупівлі палива для армії “Трейд Коммодити”, про корупцію на закупівлі військової техніки на заводах Порошенка, про схему “Ротттердам +”, яка дає надприбутки президенту. Мова йде про закупівлю неякісних медичних автомобілів для армії у компаній, які, можливо, пов’язані з Порошенком, а також про можливе незадеклароване володіння президентом зерновими і крохмальними бізнесами в країні-агресора – ТОВ “Крохмалпродукт” в Липецьку”, - каже Дерев’янко.

“Порошенко дав особисту вказівку Генпрокурору знайти буквально будь-що, аби дискредитувати мене!”, - написав 13 листопада 2017 року на своїй сторінці у FacebookЮрій Дерев’янко.

“ГПУ хоче стягнути з мене 62 млн грн податків з доходу 500 тисяч на рік. Саме для цього вони незаконно провели повторну податкову перевірку за 18 років – з 1999 по 2017 роки. При тому, що я щороку з 1999 року дисципліновано подаю податкові декларації, а з 2010 я подаю ще й антикорупційні декларації. 

І “родзинка” сьогоднішнього допиту. Співробітник Генпрокуратури запропонував мені “легкий шлях” – сплатити 62 млн. гривень, і тоді справа може бути закрита. Вона і так буде закрита, бо правда на моєму боці. А на боці Порошенка – лише страх перед законом про імпічмент”, - вважає Дерев’янко. 

Регалії

Входив до складу Ради партії “Воля”.

Член Ради партії “Рух нових сил”. 

Переможець конкурсу “Персона Прикарпаття 2011”.

Нагороджений Орденом Святого Миколая Чудотворця від УПЦ-КП (2012 р.). 

Голова підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції. 

Член груп з міжпарламентських зв’язків з Швейцарською Конфедерацією, Державою Ізраїль, Китаєм, Ліваном, Польщею, США та Індією.

Сім’я 

Одружений. Дружина — Анастасія Звєрєва.

Разом із дружиною - Анастасією Звєрєвою. Фото із Facebook Юрія Дерев'янка

Виховує доньку Софію, синів Ярослава і Олександра.


Юрій Дерев'янко із новонародженим сином. Фото із Facebook Юрія Дерев'янка

9 серпня 2018 року Юрій Дерев’янко повідомив про народження ще одного сина.  

Тимошенко

У грудні 2017 року Юрій Дерев’янко назвав Юлію Тимошенко мужньою людиною, коли та приїхала до суду, у якому розглядалася справа Михайла Саакашвілі. 

“Ми дуже дякуємо цій мужній людині, яка чітко на своїй власній шкірі відчула, що таке репресії. Це були репресії Пшонки, репресії Януковича та репресії режиму. І зараз подібний режим хоче повторити такий же сценарій”, – заявив народний депутат.

Хобі

Теніс, плавання, гірські лижі, шахи.

Я

“Я хочу, аби ми мислили категоріями Big Data, блокчейн, робототехніки, смарт-контрактів, а не категоріями корупції, олігархії, бюрократії та вічної боротьби з ними. Якщо ви згодні, ставте лайк та поширюйте цю інформацію. Будемо разом творити країну неоекономіки та цифрової держави”.

 

Нові досьє

Подоляк Михайло. ДОСЬЄ

Шуфрич Нестор. 10 фактів із життя

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko