Персони

03 Червня 2021
Федорко Іван Петрович. ДОСЬЄ
Народився у Бахмачі Чернігівської області 9 серпня 1966 року.

Освіту здобув у Київському технікумі залізничного транспорту (1985). Потім в 1993 - закінчив Харківський інститут інженерів транспорту (сьогодні - Український державний університет залізничного транспорту), спеціальність «інженер-експлуатаційник»

Трудовий шлях почав ще в технікумі. Працював на станції рідного Бахмача спочатку стрілочником, потім черговим парку. Кар'єру продовжив в 1986 році на станції «Дубов'язівка» Сумської області, куди влаштувався спочатку черговим по станції, а до 1988 року дослужився до першої керівної посади - став начальником станції. 

У 1988 році переходить на станцію «Конотоп», де працює заступником начальника станції до 1992 року. У 1993 році Іван Федорко переходить в Конотопську дирекцію «Південно-Західної залізниці», де проходить шлях від диспетчера відділу поїздних перевезень, заступника начальника відділу перевезень до начальника відділу вантажної і комерційної роботи, начальника відділу перевезень, першого заступника начальника дирекції. В кінці стає в.о. начальника пасажирського сектора Конотопської дирекції Південно-Західної залізниці. 

З 2001 року Іван Федорко працює на Одеській залізниці, де керує відділом перевезень Одеської дирекції залізничних перевезень, потім його призначають першим заступником начальника дирекції.

Протягом 10 років, з 2005 до 2015 року Іван Федорко працює на «Південно-Західної залізниці». Спочатку приходить туди на посаду начальника галузевої служби перевезень, а згодом стає першим заступником начальника дороги

З квітня 2015 року Іван Федорко - заступник Генерального директора «Укрзалізниці». В цей же період він також є виконуючим обов'язки начальника Придніпровської залізниці - з липня 2015 по лютий 2016 року. Також в лютому 2016 року Федорко стає директором з вантажних перевезень і логістики ПАТ «Укрзалізниця». 

У період з липня 2016 по травень 2021 року Іван Федорко працював в приватних компаніях. У червні 2021-го міністр інфраструктури Олександр Кубрак призначив Івана Федорко штатним радником з питань розвитку та реформування «Укрзалізниці» 

Сім’я

Іван Федорко одружений, у нього є доросла дочка 

Що кажуть про призначення

За даними джерела «РБК-Україна», Федорко призначений на посаду радника з питань реформування та модернізації «Укрзалізниці». «В першу чергу важливий більш ніж 30-річний досвід роботи і керівництва двома найбільш завантаженими залізницями - Придніпровської та Південно-Західної. Найближчим часом Кубрак очікує від Федорко базового бачення реформ, також планується, що радник координуватиме свою діяльність з майбутнім главою УЗ і новим правлінням, яке повинно з'явитися в компанії найближчим часом», - розповів співрозмовник агентства.

«Федорко вважають представником "старої школи професіоналів", який зможе повернути УЗ знову на рейки прибутковості і ефективної роботи», - додає він.

Нагороди 

У Івана Федорко є державні нагороди та відзнаки. Зокрема, він є почесним працівником транспорту України, почесним залізничником, має почесну грамоту Кабінету Міністрів України, звання Заслужений працівник транспорту України. Федорко кандидат економічних наук, його дисертація присвячена розвитку залізничного транспорту України в умовах євроінтеграції. Він також член-кореспондент Транспортної академії наук України.

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович