Персони

17 Червня 2018
Геращенко розповіла про роботу з Кучмою в Мінській групі та вбивство Гонгадзе
Ірина Геращенко, скріншот: "Еспресо"

Ірина Геращенко, скріншот: "Еспресо"

Колишній український президент України Леонід Кучма є важливим учасником групи з мирних перемовин у Мінську

Про це заявила перший заступник голови Верховної Ради, народний депутат від БПП Ірина Геращенко в ефірі щотижневої програми "Досьє" з Сергієм Руденком на телеканалі Еспресо.TV.

Ведучий програми запитав її про те, чи відчуває екс-президент Леонід Кучма, з яким вона тепер працює у Тристорінній контактній групі (ТКГ) в Мінську, свою відповідальність за те, що 2000 року сталося з журналістом Георгієм Гонгадзе.

"Ми працюємо у Мінській групі, там кілька людей нас. І дуже важливо щоб ця група зараз максимально скоординовано працювала на Україну. Тому я, з Вашого дозволу, буду робити все, у т.ч. в прямому ефірі, щоб допомагати Україні, а не зараз якось ставити під сумнів роботу нашої групи", - наголосила Геращенко.

На її думку, Кучма "перейшов рубікон 2014 року" й сьогодні є "дуже важливим представником Мінської групи".

"Там є представники Російської Федерації. І важливо щоб людина, яка представляє Україну у ТКГ, вміла з ними говорити. Тому що це (представники режиму Путіна - ред.) дуже цинічні переговорники, які завжди вміли тиснути на Україну", - пояснила Геращенко.

Крім того, Геращенко вважає, що до викрадення та знищення українського журналіста Георгія Гонгадзе восени 2000 року причетне керівництво Російської Федерації.

"Моя позиція з 2000 року не змінилася на жодне слово і на жодну кому: за цим стояла Росія. Яка писала в найвищі кабінети, вираховувала там певні чутливі моменти. Це очевидно було", - зазначила вона.

За словами Геращенко, трагедія з Гонгадзе була потрібна Кремлю для того, аби "дестабілізувати ситуацію" й відірвати від західних партнерів Україну, "яка тоді мала дуже серйозні шанси просунутися в напрямку НАТО і нашого західного вектору". 

 

 

 

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович