Персони

04 Серпня 2018
ГПУ перевіряє законність українського громадянства Новинського
Вадим Новинський, джерело фото: politeka.net

Вадим Новинський, джерело фото: politeka.net

Cуд дозволив вилучити оригінали справи

Суд дозволив тимчасово вилучити оригінали справи про прийняття Новинського до громадянства України.

Як повідомляє "Радіо Свобода", про це йдеться у рішенні Печерського районного суду Києва від 31 липня.

Генпрокуратура подала в суд клопотання в рамках розслідування справи про незаконне позбавлення волі Олександра Драбинка.

"У ході досудового розслідування необхідно дослідити справжність підписів та написів від імені Новинського у документах, які стали підставою для надання йому громадянства України", – йдеться у рішенні.

Від травня 2014 року Генпрокуратура проводить розслідування за фактом перевищення влади і службових повноважень високопосадовцями, зокрема Вадимом Новинським, при незаконному позбавленні волі особистого помічника нині покійного предстоятеля УПЦ (Московського патріархату) Володимира Сабодана – Олександра Драбинка. Новинський підозрюється у співучасті. Депутат справу проти себе називає сфабрикованою.

У грудні 2016 року Верховна Рада України дала згоду на притягнення Вадима Новинського до кримінальної відповідальності за клопотанням Генпрокуратури України.

Новинський назвав клопотання ГПУ щодо прийняття його до громадянства України "черговим прикладом переслідування політичних опонентів".

"Міграційна служба вже неодноразово перевіряла дотримання процедури і законність надання мені громадянства. Спеціально для прокурорів публікую офіційну відповідь служби, в якій чітко сказано, що "порушень законодавства України з питань громадянства не встановлено", – написав він у Facebook.

Як повідомлялося, суд дозволив зняти дані про телефонні розмови Новинського. Згідно з повідомленнями ЗМІ, за дорученням з Москви Новинський відповідає за протидію надання Україні томосу про автокефалію, що дозволить утворити єдину помісну українську православну церкву.

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович