Персони

12 Жовтня 2020
Хто такий Сергій Сивохо?
Найголовніше про друга Володимира Зеленського

В 1989 році у Вищій лізі КВК у Москві з’явилася нова зірка сезону - гравець команди “Донецький політехнічний інститут” Сергій Сивохо. Йому було 20 років. Мав гарну реакцію і непоганий голос. З появою Сивохо на сцені Клубу винахідливих і кмітливих почали з’являтися музичні пародії на тодішніх кумирів радянської естради - на Сергія Крилова, Володимира Преснякова-молодшого, Сергія Челобанова та Михайла Шуфутинського. Він справді був помітним не лише у команді “ДПІ”, а й загалом на всесоюзній сцені. 

Команда Сивохи двічі виходила у фінал КВК, однак жодного разу так і не стала чемпіоном Вищої ліги. 1993 року команда ДПІ об’єдналася із командою Уральського політехнічного інституту в команду “Дрім тім”, яка також стала півфіналістом ліги, але так і не стала її переможцем. 

В той час, коли Сергій Анатолійович підкорював радянське телебачення, його глядачем був 11-річний хлопчик із Кривого Рогу Володя Зеленський. Очевидно, саме в той час Сивохо, визнаний найкращим шоуменом “Останкіно”, і став для юного актора кумиром. Певен, що сотні і тисячі школярів, які в той час грали у шкільний КВК мріяли бути таким, як Сергій. 

Мине кілька років і Зеленський познайомиться з Сивохо. З нульових обоє долучаться до формування української ліги КВК, потім - “Студії Квартал 95”, програми на “Інтері”, а пізніше - і “Ліга сміху”. Сивохо брав участь у президентському передвиборчому турі 2010 року Віктора Януковича. “Але, на жаль, я помилився”, - заявив Сивохо.

 

Як би там було, Сергій та Володимир йтимуть пліч-о-пліч аж до президентських виборів 2019 року. Сивохо працюватиме креативним продюсером ТОВ “Квартал 95”, буде співвласником і продюсером “Мега-радіо”. З перемогою ж Зеленського Сивохо сам піде у політику. Правда, ці спроби будуть невдалими. 

У липні 2019-го на дочасних парламентських виборах Сергій балотувався у народні депутати від партії “Слуга народу” на Донбасі (виборчий округ № 49). Однак вибори він програв. Утім, практично у всіх поїздках сходом України Сивохо супроводжував свого друга-президента. Сергій намагався усіх переконати, що і “по той бік” живуть цілком притомні, із якими можна вести діалог. Кого саме мав на увазі давній друг Зеленського - достеменно не відомо. Можливо, колишнього гравця команди КВК “Донецький політехнічний інститут” Ісмаїла Абдуллаєва, який після проголошення так званої “Донецької народної республіки” став директором регіонального телеканалу “Оплот ТБ”. А, може, ще когось, кого Сергій знав особисто і з ким сьогодні продовжує контактувати.  

Читайте також: Хто така Олена Зеленська?

У жовтні 2019-го команда Володимира Зеленського призначила Сергія Сивохо позаштатним радником секретаря РНБО з питань реінтеграції та відновлення Донбасу. Колишній шоумен, як колишній житель Донецька, навіть і не сумнівався, що його знань, компетенції та контактів достатньо для організації мирного діалогу з окупованим Донбасом. Однак перші кроки та заяви Сивохо у новому статусі викликали хвилю обурення у ветеранів російсько-української війни та представників національно-демократичного табору.

Позиція друга Зеленського і радника РНБО, який формувався як особистість в тому числі і у Москві, була та лишається незмінною: війна  на Донбасі є внутрішнім конфліктом в Україні і подолати його можна лише шляхом діалогу між двома сторонами. 

Читайте також: Хто такий Дмитро Разумков?

12 березня 2020 року Сергій Сивохо вирішив презентувати у Києві національну платформу та єдності. Після короткого дійства його оточили журналісти і ветерани АТО з вимогою відповісти, хто ж все таки розпочав війну на Донбасі. Сергій відповів: “Як відомо у нас йде війна, гібридна війна. Один із методів введення війни - це ініціація внутрішнього конфлікту, підтримка його Російською Федерацією”. 

Навколишні невдоволено зустріли слова Сивохи. Хтось вигукнув із натовпу: “Гібридний ідіот!”. Сергій Анатолійович зрозумів, що треба ретируватись, бо, можливо, дійде і до бійки. Він спробував вирватися із оточення, під час якого він впав. Утім, підвівшись, швидко залишив приміщення, де відбувалася презентація національної програми платформи та єдності.

Аби приборкати обурення громадськості, секретар РНБО Олексій Данілов змушений буде заявити, що один із 11 позаштатних радників Сергій Сивохо не уповноважений представляти позицію Ради національної безпеки та оборони. Мине ще небагато часу і у колишнього КВКівця заберуть “корочку” позаштатного радника РНБО. Утім, попри це Сивохо заявить, що у Зеленського достатньо сил і можливостей, аби ухвалювати радикальні рішення. “Я знав Зеленського ще його президентства. Тоді він вмів чинити радикально. Але дуже важкий вантаж відповідальності на ньому лежить”, - каже екс-радник секретаря РНБО.

Відхід Сивохо на другий план у історії із Донбасом зовсім не означає, що артикульовані ним ідеї не обговорюються у кабінеті Володимира Зеленського. Оскільки за увесь той час, коли Сергій Анатолійович збирав усі “промені ненависті”, Володимир Олександрович ані слова не промовив щодо так званих мирних ініціатив свого товариша. А відтак, не виключено, що мине ще якийсь час і Сивохо вестиме від України перемовини із “тією стороною”. Адже кумири дитинства вони такі - як плюшеві ведмедики - рідні, близькі навіть тоді, коли вже зовсім вицвіли і з повністю відірваним вухом. 

Сергій Руденко

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович