Персони

12 Серпня 2018
Марченко Оксана. ДОСЬЄ
Телеведуча, дружина Медведчука

Бути дружиною Віктора Медведчука - непросто. Утім, вже понад 15 років Оксана Марченко грає цю роль. Так, як і її чоловік, Оксана викликає різні емоції у людей. 

Кумівські стосунки із Володимиром Путіним та Світланою Медвєдєвою, відверто прокремлівський вектор її родини викликають роздратування більшості українців. Утім, це, схоже, не спиняє саму Оксану Марченко, яка прагне публічності і визнання її талантів.

Амбіції

Оксана Марченко має творчі амбіції. Робота на телебаченні та шлюб із мультимільйонером Віктором Медведчуком відкрили для неї великі перспективи. І, схоже, лише реалізацією творчих амбіцій тут не обійдеться. Очевидно, її ще чекає політична кар’єра. Наприклад, у складі політичної партії “За життя!”, до якої вже долучився її чоловік. 

Бізнес 

Оксана Марченко освоює в Росії Гавриківське нафтове родовище. Медведчук підтверджує те, що на його дружину записано бізнес у Росії. “Оксана Марченко, моя дружина, не займається бізнесом, вона володіє бізнесом, а керую бізнесом я. Чому я не можу володіти бізнесом. Тому що мої "улюблені" американці в березні 2014 року ввели стосовно мене санкції. З цим пов'язані особливості бізнесу, який належить сьогодні родині", - пояснив він.

Влітку 2020 року у декларації Віктора Медведчука було вказано 97 компаній і фірм, які записані на Марченко. Серед них - і ті компанії, які знаходяться в анексованому Криму. 

У вересні 2017 року інтернет-видання “Главком” провело розслідування про бізнес-імперію Медведчука. З’ясувалося, що статутний капітал компаній, які асоціюються з Медведчуком, складає близько 3 мільярдів гривень – це фірми “Укркапітал”, “Спорт-тур”, “Терра-інвест”, “Гармонія” та інші. Їх зв'язок із політиком відслідковується не лише публікаціями в ЗМІ. Завдяки аналітичній системі YouControl видно, що всі перелічені структури сьогодні об’єднує спільний знаменник – бенефіціар Оксана Марченко. Медведчук напряму заснував лише компанію “Форпостінвест”, яка наприкінці нульових купила готель у Карпатах, а згодом розірвала цю угоду, “Благодійний приватний фонд Віктора Медведчука”, “Громадський рух “Український вибір – право народу”. 

На сьогодні діяльність півдесятка компаній, де Оксана Марченко є співзасновником, як стверджує “Главком”, викликає сумніви у слідчих. Так, вони вважають низку агрофірм – “Галицьку аграрну компанію”, “Ландрас-Агро”, “Галагробізнес МЗ”, “Галичина-Органік” і “ПСП “Оскар” – фіктивними та створеними заради ухилення від оподаткування суб'єктами реального сектору економіки. Наприклад, встановлено, що ці компанії “ковтали” значні суми від інших бізнес-структур родини Медведчука. На кшталт компанії ПСП “Оскар”, яка у 2013 році отримала на свої рахунки від “МБК Агротехніка” (серед співзасновників – також Оксана Марченко)  майже 400 млн гривень. У свою чергу, “Північно-східна добувна компанія”, за даними ДФС, була задіяна у виведенні в “тінь” 1 млрд гривень монополістом на ринку тютюну – “Мегаполіс Україна”. Ця фірма, з російським корінням, вже потрапила під санкції РНБО. А за даними “Економічної правди”, на український ринок свого часу її завів саме Медведчук. “Північно-cхідна добувна компанія”, як писала Liga.net, спеціалізується також на експорті м'ясних виробів до Росії. У 2015 році основним покупцем цієї продукції стала російська компанія “Некст”, яку СБУ підозрює у фінансуванні “ДНР”. Засновники фірми – Семен Кацман і Олександр Зибін – водночас володіють московською “Русснефтедобыча”, яка постачала в Україну вугілля з Росії. 

Біографія

Народилася 28 квітня 1973 року у селі Чабани на Київщині. Тато - Михайло Андрійович, мама - Тетяна Григорівна.

Після восьмого класу Оксана вступила до медичного училища. Утім, змушена була забрати звідти свої документи - треба було доглядати за братом Андрієм, який тільки народився.

Оксана Марченко з батьками та сестрою Діаною. Фото - VIVA.ua


У школі. Фото - VIVA.ua


На новорічному святі. Фото - VIVA.ua

У 1995 році закінчила з відзнакою історичний факультет педагогічного університету ім. М. Драгоманова.

У 1992 році перемогла в конкурсі непрофесійних телеведучих. 19-річна Оксана Марченко стала обличчям телеканалів ЮТАР та УТ-1, вела програми “Стримані вівторки”, “Доброго ранку, Україно!”. 

2000 року Оксана Марченко заснувала телевізійну компанію “Омега-ТВ”. Вела в ефірі УТ-1 соціально-розважальне шоу “Моя професія”, політичне ток-шоу “Час”.

У 2003 році займалася виробництвом документального циклу “Імена” — серії програм про відомих осіб, чиї долі переплелися з історією України. Ці програми виходили в ефір на УТ-1, з 2005 році — на “Інтері”.

З 2007 року — автор та ведуча “Шоу Оксани Марченко.

У 2009 стала ведучою талант-шоу “Україна має талант” на телеканалі “СТБ”, а з 2010 року — ведучою співочого талант-шоу “Ікс-Фактор” (“СТБ”).

З серпня 2018 року - учасниця телешоу на “1+1” “Танці із зірками”.  

Друзі

Оксана Марченко каже, що давно має подруг, із якими вони - практично родичі.

“Мої подруги - це гола правда про мене. Я їх люблю за прямолінійність, за щирість, за те, що вони не дають мені розслаблятися. Мені подобається, що вони можуть говорити мені все, навіть якщо це не завжди приємні речі. Я ніколи не ображаюся на критику, головне, щоб вона була конструктивною”, - заявила Оксана (СТБ, вересень 2013 р.). Щоправда, Марченко не уточнила, хто є її подругами.

Зеленський

Оксана Марченко твердить, у 2003 році Володимир Зеленський разом із своєю командою та братами Шефірами завітав до неї додому і просив про допомогу у працевлаштуванні. Тоді, каже Оксана, вона допомогла Зеленському з роботою, влаштувавши його на “плюсах”.  

“Уже наприкінці 2003 року ви стали виходити на каналі 1+1. Сподіваюся, все було добре. Але ключове слово тут - "було". Тому що ви вже в минулому. І з кожним новим підписом під незаконними документами ви забиваєте черговий цвях у свою убогу політичну труну", - заявила 20 лютого 2021 року Оксана Марченко.

“Йолка”

Під час Євромайдану Оксана Марченко стала героїнею фотожаб. Їх творці висміювали телеведучу за відверті сукні, яка вона демонструвала під час телеефірів.

Компромат

Підозра у фінансування тероризму

19 лютого 2021 року Рада національної безпеки підтримала санкції проти 19 юридичних і восьми фізичних осіб. Зокрема, йдеться і про Віктора Медведчука і його дружину Оксану Марченко.

Як твердить секретар РНБО Олексій Данілов, санкції на подружжя накладені за статтею “фінансування тероризму”. СБУ намагається задокументувати механізм постачання вугілля з тимчасово окупованої території до Росії та України. Оксана Марченко усі звинувачення відкидає і називає їх політичним переслідуванням. 

Позиція під час Революції гідності 

20 лютого 2014 року після масових розстрілів на Майдані незалежності у Києві Оксана Марченко на своїй сторінці у Facebook написала, що винні у трагедії і влада, і опозиція.

“Не дає спокою запитання, невже всі можливості політичної боротьби в парламенті були вичерпані, що опозиція штовхнула людей на протистояння, яке переросло у кровопролиття, і вже, на жаль, численні жертви”, - обурилася телеведуча.

Пізніше стало відомо, що дачу Марченко і Медведчука у Обухівському районі Київської області було спалено.

23 березня 2014 року закарпатська громада взяла під свій контроль дачу Медведчука “Ведмежа діброва”. 

Участь у шоу “1+1”

У серпні 2018 року команда журналістів “ТСН” на телеканалі “1+1” публічно виступили проти участі Оксани Марченко у новому сезоні телешоу “Танці із зірками”.

“Ми не поділяємо це рішення керівництва каналу і засуджуємо появу в телевізійному ефірі особи, яку пов’язують близькі стосунки з президентом Російської Федерації Путіним. Чоловік Марченко, Віктор Медведчук, неодноразово робив проросійські заяви, зокрема, нібито про те, що в Україні триває не зовнішня агресія, а громадянська війна. Подружжя жодного разу за роки війни не засудило російську агресію на Донбасі та анексію Криму”, - йдеться у заяві “ТСН”.

Оксана Марченко відкинула усі звинувачення і заявила, що, попри все, вона буде брати участь у шоу.

Пізніше журналісти “Схем” з’ясували, що офшорна фірма Bolvik Ventures LTD (Британські Віргінські острови), кінцевим бенефіціарним власником є Оксана Марченко, фігурує у структурі власності ТОВ "Телерадіокомпанія “Студія 1+1”.

Куми

Доньку Віктора Медведчука і Оксани Марченко - Дарину хрестили Володимир Путін та дружина Дмитра Медвєдєва - Світлана Медвєдєва.

Володимир Путін в гостях у Марченко і Медведчука на дачі у Криму

Вибір хрещеного Оксана Марченко пояснила так:

“Знаєте, коли ми думали про те, хто міг би стати хрещеним нашій дитині, ми не керувалися якимись світськими міркуваннями. Адже після того, як дитину тричі занурюють у купіль, священик передає її на руки хрещеному. Це перші руки, які приймають дитину для нового життя…Таїнство несе у собі глибокий зміст, і саме тому ми думали про істинно віруючу православну людину, якій ми цілком довіряємо, і яка могла б стати для дитини насамперед моральним прикладом. Саме такою людиною в нашому уявленні є хрещений Даші, і це для нас найголовніше”(ТаблоID, 11 листопада 2007 р.).

У листопаді 2014 року Оксана Марченко відмовилася їхати до Львова через погрози щодо неї як куми Путіна.

Матеріальний стан

Віктор Медведчук - мультимільйонер і людина, яка може дозволити собі у житті практично все. Утім, сама Оксана Марченко говорить, що вони із чоловіком живуть дуже скромно. 

За 2019 рік Медведчук і його дружина задекларували річний дохід у понад 323 млн гривень.

У Марченко в банках зберігається понад 4,1 млн євро. Готівкою у дружини Медведчука є майже 2 млн євро.

У власності Марченко знаходяться земельні ділянки в селі Юрів Київської області, загальна площа яких становить майже мільйон кв. м. Також дружина Медведчука володіє 10 земельними ділянками в столиці загальною площею майже 6 тис кв. м. Вона є власницею будинку в Києві, площа якого дорівнює 1173 кв. м.

Оксана Марченко має 22 наручних годинника та 11 автомобілів.

Регалії

У 2004 році проект “Імена” (автор і ведуча Оксана Марченко) отримав премію “Золоте перо” як найкраща пізнавальна програма на ТБ.

У 2007 році на церемонії вручення “Народної Премії „Телезірка“” отримала спеціальний диплом від журналу “Теленеделя” “За вміння притягувати до себе зірок”.

У 2010 році отримала премію “Телетріумф”, як найкраща ведуча розважальних проектів (проект “Україна має талант-2”). Також у 2011 році отримала премію “Телетріумф”, в номінації “Ведучий/ведуча розважальної програми” (проект “Х фактор”).

У 2011 отримала престижну премію від журналу “VIVA! Украина” — “Найкрасивіша жінка України”.

Фото із Facebook Оксани Марченко

У 2010, 2011, 2012 роках — на церемонії премії “Телезірка” отримує нагороди як “Улюблена ведуча країни розважальних шоу”.

Оточення 

Ігор та Григорій Суркіси, Нестор Шуфрич. 

Політика

До останнього часу Оксана Марченко твердила, що ніколи не займалася політикою. Хоча у часи, коли її чоловік очолював СДПУ(о) вона поділяла соціал-демократичні погляди Медведчука.

20 лютого 2021 року, після запровадження санкцій проти Медведчука і Марченко, Оксана заявила, що вступає у політичну партію “Опозиційна платформа “За життя”. “Тепер замість одного Медведчука ви отримали ще й Марченко, яка ніколи не прагнула йти в політику, але ви не залишили мені вибору.

Відсьогодні я вступаю в партію “Опозиційна платформа – За життя”, де своїм головним завданням бачу захист українського народу від зеленого свавілля і беззаконня”, - повідомила вона.

Сім'я

Заміжня вдруге.

Перший чоловік - Юрій Корж. З ним Оксана познайомилась на телевізійних зйомках. Компанія Коржа спонсорувала програму “Доброго ранку, Україно!”.


Юрій Корж

Від першого шлюбу має сина Богдана (1997 р.н.).

Другий чоловік - колишній голова Адміністрації президента Кучми - Віктор Медведчук.

Оксана і Віктор познайомилися 6 березня 1999 року у палаці "Україна" на фуршеті після чергового проведення "Людини року".

"Ми домовились про зустріч, я взяв телефон, передзвонив", - згадує Медведчук (TabloID, 26 листопада 2006 р.). 

За два дні після першого знайомства він призначив Оксані перше побачення.

"І 9 березня ми з нею зустрілися. Відсвяткували 8 березня разом і зрозуміли те, що в нас дуже багато спільного", - розповідає Віктор Володимирович.

"Я не знала про нього нічого, коли ми познайомилися. Напевно, я для нього була більш відома, ніж він для мене. Скоріше за все, це я повинна бути вдячна, що він виявив цю ініціативу", - розповідає Оксана. А потім було грандіозне весілля, головним гостем на якому був Леонід Кучма .

Побралися Віктор і Оксана 2003 року.


Фото VIVA.ua, ТаблоID

Оксана Марченко народила Віктору Медведчуку доньку Дарину (2004 р.н.).

У 2006 році в інтерв’ю журналу “Публичные люди”, розхвалюючи свого чоловіка, Оксана Марченко припустила, що "не виключено, що коли-небудь в Україні і Медведчуку поставлять пам'ятник" (“Публичные люди”, березень 2006 р.).

За словами Оксани, головним у їхніх з Віктором стосунках є терпіння та вміння слухати. Саме тому Марченко називає своє кохання християнським. 


Віктор Медведчук з донькою Дариною та сином Богданом. Фото із Facebook Оксани Марченко


Оксана Марченко із донькою Дариною. Фото із Instagram Оксани Марченко

Хобі

Займається спортом та танцями.


В свої 45 років Оксана Марченко перебуває у хорошій спортивній формі. Фото із Instagram Оксани Марченко

Хрещена

Оксана Марченко хрестила доньку телеведучої Слави Фролової. Разом із Володимиром Кличком Оксана Марченко хрестила і доньку Нестора Шуфрича.


Куми Нестора Шуфрича - Оксана Марченко і Володимир Кличко. Фото із Facebook Оксани Марченко

Читайте також: 10 фактів із життя Віктора Медведчука

Нові досьє

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich