Персони

11 Січня 2020
Помер султан Оману
Після майже 50-річного правління помер султан Оману Кабус бін Саїд. Його наступником став двоюрідний брат

В п'ятницю, 10 січня 2020 року, у віці 79 років помер султан Оману Кабус бін Саїд, передає Еспресо.TV з посиланням на DW

Про смерть султана державні органи та засоби масової інформації країни повідомили вранці 11 січня.

За офіційними даними, смерть настала внаслідок онкологічного захворювання.

В Омані оголосили триденну жалобу.

Довідка

Кабус фактично одноосібно правив колишньою британською колонією майже 50 років, прийшовши до влади ще 23 липня 1970 року у віці 29 років. Тоді за допомогою військових та британських спецслужб він усунув з трону свого батька Саїда, який ізолював країну від зовнішнього світу та виступав проти модернізації. За правління Кабуса Оман завдяки надходженням від продажу нафти перетворився на сучасну та стабільну державу.

Султанат практично оминули події "арабської весни" 2011 року. Утім, правозахисники кажуть про брак свобод у країні та арешти критиків влади. На міжнародній арені Оман намагався позиціонувати себе як посередника між Іраном та Заходом. Неофіційно Оман також підтримує контакти з Ізраїлем.

У Кабуса не було дітей, він також публічно не назвав наступника. Відповідно до конституції країни, королівська родина повинна визначитися із наступником упродовж трьох днів. В іншому разі, за повідомленнями ЗМІ, необхідно буде відкрити таємний лист від Кабуса, в якому нібито має бути названо ім'я наступника.

Тим часом телеканал Al Jazeera повідомляє, що новим правителем Оману вже названо двоюрідного брата Кабуса - Хайсама бін Таріка аль-Саїда. За даними оманських медіа, він вже склав присягу.

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу