Персони

19 Червня 2018
Порошенко написав для Washington Post про "ворогів" та його "архітектуру боротьби з корупцією"
Петро Порошенко, джерело фото: www.president.gov.ua

Петро Порошенко, джерело фото: www.president.gov.ua

Президент написав у Washington Post статтю про свої успіхи

Президент Петро Порошенко у своїй статті в американській газеті The Washington Post розповів про успіхи України під його керуванням в боротьбі з корупцією.

Матеріал під назвою "Моя мета – перемогти корупцію в Україні" опубліковано на сайті видання, пише УП.

Перше, чим похвалився глава держави, - це ухвалення парламентом його законопроекту про створення в Україні антикорупційного суду.

"Після мого обрання у травні 2014 року я вирішив побудувати абсолютно нову архітектуру боротьби з корупцією. Моїми союзниками в цьому стали активне українське суспільство та його волонтерські мережі разом з нашими міжнародними партнерами в Європейському Союзі, Міжнародному валютному фонді та Північній Америці", - пише він.

Але, за словами Порошенка, цьому процесу заважають вороги, "як всередині, так і назовні". З одного боку Росія своєю "тактикою руйнування та гібридною війною намагається позбавити українців права самостійно визначати своє майбутнє", з іншого – популісти в самій Україні, які переслідують власні корисливі інтереси.

"Як і їхні союзники в інших країнах Європи, популісти України голосно використовують риторику боротьби з корупцією, але насправді не зацікавлені в вирішенні проблеми. Вони є членами колишньої Партії регіонів Віктора Януковича та олігархами, що не хочуть реформ", - пише президент.

Окрім закону про антикорупційний суд Порошенко назвав і інші успіхи в очищені влади. Це – і необхідність подачі електронних декларацій чиновниками, і ліквідація корупційних схем з відшкодуванням податку на додану вартість, і запровадження прозорої системи закупівель Prozorro, і припинення використання НАК "Нафтогаз України" як "дійної корови" для політичних лідерів.

"Ми повністю очистили банківський сектор, включаючи націоналізацію найбільшого банку країни, який протягом останнього десятиліття відмивав 5,5 мільярдів доларів, а також взялися за олігархів, які хочуть продовжувати діяти за старими корупційними схемами", - йдеться у статті.

Порошенко зазначив, що побудована в Україні антикорупційна система не буде повністю ефективною без допомоги Європи, яка, на його переконання, має перекрити шлях для витоку капіталу з України та припинити надавати притулок українським чиновникам та олігархам, які прагнуть ухилитися від правосуддя в українських судах.

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович