Персони

17 Листопада 2018
Продан Мирослав. 10 фактів із життя
Найголовніше – із життя колишнього в.о. голови Державної фіскальної служби України, якого підозрюють у незаконному збагаченні
 1. 39 років. Народився 8 жовтня 1979 року у селі Кукавка Могилів-Подільського району, що на Вінниччині.
   
 2. У 2003 році закінчив Рівненський інститут слов’янознавства Київського славістичного університету, за кваліфікацією – менеджер у митній справі.

 3. З 2008 року - у податкових органах Вінниці. Пройшов шлях від посади головного державного податкового ревізора-інспектора відділу організації погашення податкового боргу до начальника ДПА у Вінницькій області. За часів Віктора Януковича – очолював Вінницьку міську податкову інспекцію.
   
 4. 1 липня 2016 року був призначений в.о. керівника ДФС України. Залишив цю посаду у вересні 2018 року – щоб уникнути конфлікту інтересів, оскільки планував узяти участь в конкурсі на заміщення вакантної посади глави відомства.
   
 5. Влітку 2016 року програма "Схеми" з’ясувала, що Продан фігурував у відкритих кримінальних провадженнях, порушених за статтею зловживання службовим становищем. Йшлося про перешкоджання роботі фірмам, які займалися експортом волоських горіхів. Продан свою провину відкидає і каже, що у цих справах він проходить як свідок.
    
 6. Наприкінці серпня 2018 року генпрокурор Юрій Луценко передав до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури частину матеріалів кримінального провадження щодо Мирослава Продана. Йому інкримінують придбання і будівництво нерухомості через підставних осіб в Україні і Туреччині. Луценко також звинуватив Продана в "безлічі випадків щодо контрабанди, які допустили його підлеглі".
   
 7. 5 листопада 2018 року о 6.20 Продан залишив територію України на молдавському автомобілі через пункт контролю "Могилів-Подільський" та направився в Кишинів. Звідти він відлетів до Варшави. Сам екс-керівник ДФС стверджує, що перебуває на лікуванні у Німеччині.
   
 8. 14 листопада журналіст Юрій Бутусов оприлюднив листування з месенджера колишнього голови ДФС, яке стосується таємної купівлі нерухомості у Туреччині. Мова йде про будинки на загальну суму 2,4 млн євро. Сам Продан каже, що оприлюднене листування сфабриковане. 
 9. За даними Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, за період з липня 2016 року по червень 2018 року екс-в.о. голови ДФС придбав: дві квартири у елітній столичній новобудові вартістю 6,7 млн грн., два будинки в Турецькій Республіці вартістю 78 млн грн., три автомобілі представницького класу, загальною вартістю 3,4 млн грн.
   
 10. 15 листопада 2018 року прокурор САП склав та підписав письмове повідомлення про підозру Продану у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368-2 КК України (незаконне збагачення службовою особою).

Нові досьє

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich