Персони

27 Грудня 2019
Венедіктова Ірина. ДОСЬЄ
Посол України у Швейцарії й Ліхтенштейні

1. 44 роки. Народилася 21 вересня 1978 року у Харкові. Батько нової голови ДБР - генерал-майор міліції Валентин Венедіктов, працював проректором з навчальної роботи Харківського університету внутрішніх справ.

2. Закінчила Харківський національний університет внутрішніх справ. Пройшла курс, присвячений міжнародного комерційного арбітражу, в Chartered Institute of Arbitrators. Доктор юридичних наук, професор. З 2005 року і до обрання у парламент була  завідувачем кафедри цивільноправових дисциплін юридичного факультету ХНУ ім. В.Н. Каразіна. 

3. Венедиктова подавала свою кандидатуру на посаду судді Верховного суду України. Але провалила участь в конкурсі, отримавши бал менше мінімально допустимого. За даними "Ділової столиці", Ірина - капітан поліції.

4. Є членом науково-консультативної ради Верховного Суду. Арбітр Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України. Має власну наукову школу, до якої входять кандидати юридичних наук, які під керівництвом Венедиктової захистили дисертаційні роботи. Раніше була радником в ряді юридичних фірм.

5. Під час президентської кампанії 2019 року вона заявила, що всі вакансії в судах будуть швидко і якісно заповнені. Також Ірина Венедіктова обіцяла, що буде перезавантажена Вища кваліфікаційна комісія суддів, а кандидати будуть проходити відбір на професіоналізм і чесноту.

6. На початку 2019 року Венедиктова представляла Зеленського як кандидата в президенти під час поїздки представників штабів у Брюссель. Саме тоді Ірина у своєму виступі заявляла про відсутність в Україні закону про референдум з 2012 року, хоча він діяв до 2018 року і намір встановити в країні "пряме народовладдя", поняття якого суперечить Конституції, оскільки передбачає затвердження норм права без згоди Верховної Ради.

7. На дочасних виборах до Верховної Ради 2019 року була обрана до парламенту за списком партії "Слуга народу" (№3). З 29 серпня 2019 року – голова парламентського комітету з правової політики.

8. Віцепрезидент Фонду медичного права та біоетики. Віце-президент Всеукраїнської асоціації косметологів та аромологів.  

9. Чоловік - Денис Колесник - співробітник кіберполіції. У своїй декларації він не вказав машину, яку задекларувала його дружина.

У родини є кілька об'єктів нерухомості, автомобіль Porsche Cayenne та близько 50 тисяч доларів готівки.

За даними системи youcontrol, пані Венедиктова у минулому була засновником кількох компаній - "Чугуївські аграрні інвестиції" та "Старсет".

Подружжя виховує сина Данила та доньку Аделіну.   

10. 27 грудня 2019 року президент Зеленський звільнив з посади голови ДБР Романа Трубу і призначив т.в.о. керівника відомства Ірину Венедіктову. 17 липня 2022 року, відповідно до указу президента, відсторонена та, 19 липня, звільнена Верховною радою України з посади генерального прокурора. З 17 листопада 2022 року - посол України у Швейцарії.

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович