Групи впливу

17 Січня 2018
РНБО затвердила державне оборонне замовлення
джерело фото: president.gov.ua

джерело фото: president.gov.ua

На засіданні РНБО затвердили державне оборонне замовлення

Рада національної безпеки і оборони України розглянула та затвердила "Основні показники Державного оборонного замовлення на 2018-2020 роки".

Про це пише прес-служба Ради.

Зазначається, що за результатами виконання Державного оборонного замовлення у 2017 році до Збройних сил України поставлено майже 2,5 тисячі зразків озброєння, військової техніки та спеціальних виробів та понад 27,0 тисяч ракет і боєприпасів.

У прес-службі пишуть, що пріоритетними напрямами державного оборонного замовлення у 2018 році має стати забезпечення Збройних сил України сучасною ракетною та бронетанковою технікою; засобами радіоелектронної боротьби, протиповітряної оборони; безпілотними авіаційними комплексами та антиснайперськими системами тощо.

"Наш ОПК вже спроможний забезпечити виконання складних та масштабних програм", - наголосив секретар РНБО Олександр Турчинов, повідомивши, що в поточному році заплановано збільшення фінансування Державного оборонного замовлення до рівня 21,3 мільярдів гривень, що на 37% більше, ніж у 2017 році.

"Нам треба вжити всіх можливих заходів для того, щоб кожна гривня спрацювала на підвищення рівня оснащення українського війська новітніми зразками озброєння та військової техніки", - наголосив він.

Крім того, на засіданні члени РНБО України обговорили і підтримали проект закону "Про національну безпеку України".

Зазначається, що цей закон розроблявся у тісній взаємодії з експертами НАТО, США та Європейського Союзу з метою приведення української законодавчої бази у відповідність до стандартів держав-членів НАТО. Після ухвалення парламентом цей закон має стати основою для розробки та оновлення законодавства у сфері національної безпеки і оборони.

За словами секретаря РНБО, закон "Про національну безпеку України" має узагальнити та привести до єдиного знаменника усі вже здійснені та заплановані реформи сектору безпеки і оборони України, "а також поєднати у собі не тільки базові засади національної безпеки, а й питання демократичного цивільного контролю та основи планування у цих сферах".

Він додав, що законопроект спрямовано на підвищення ефективності діяльності всіх складових сектору безпеки і оборони відповідно до норм і стандартів НАТО та ЄС.

"Якнайшвидше ухвалення цього законопроекту має стати важливим елементом у сфері захисту української державності та протидії російській агресії", - наголосив Турчинов.

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович