Персони

14 Березня 2019
Безсмертний презентував Конституційний акт
Кандидат у президенти України Роман Безсмертний презентував проект Конституційного акту. Цей документ розроблено групою фахівців на чолі з відомим конституціоналістом Володимиром Шаповалом.

Безсмертний наголосив, що в Україні Основний Закон багато разів переписувався під кожного президента, а останні зміни, з порушенням закону, було внесено 22 лютого 2014 року. Після того влада так і не повернулась у легітимне поле. Водночас деякі політики пропонують нові проекти Конституції, але ніхто не говорить про те, як забезпечити легітимність їхнього прийняття.  У запропонованому Безсмертним документі чітко розписано: хто, що, коли і як має робити на шляху прийняття нової Конституції. 

"Основний Закон має бути ухваленим у легітимний спосіб. А до цього моменту потрібен перехідний документ. Такий собі місточок між неконституційним теперішнім і впорядкованим майбутнім. Я пропоную Конституційний акт. Це своєрідна дорожня карта. Документ виписує правила організації держави в перехідний період і дозволяє розробити та запровадити в життя нову Конституцію", - наголошує кандидат в президенти. 

На думку розробників, ухвалити Конституційний акт повинна Верховна Рада конституційною більшістю. Далі парламент та президент спільно утворюють Конституційну комісію з підготовки проекту нової Конституції. Вона розробляє проект протягом року. Після цього проект Основного Закону виноситься на обговорення в суспільстві, що має тривати протягом півроку. Далі проект нової Конституції ухвалюється Верховною Радою. Потім затверджується на Всеукраїнському референдумі. У разі неприйняття парламентом цього рішення, передбачено, що призначити Всеукраїнський референдум може безпосередньо президент. 

"На час перехідного періоду саме президент має взяти на себе всю відповідальність за перезаснування держави і привести країну до нової моделі. Я бачу Україну парламентською державою. В новій Конституції ключовою частиною мають бути права людини. Що стосується органів влади і так далі, це має бути означено, проте детально виписано в законах", - наголосив Безсмертний. 

За його словами, Конституційний акт стане фундаментом для побудови іншої моделі виконавчої влади, іншого парламентаризму, іншого місцевого самоврядування, робота яких буде зорієнтована на Людину.

Конституційний акт (повний текст)

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу